
Melatonīns – kvalitatīvam miegam un stiprai imunitātei 0
Vai esi kādreiz piedzīvojis situāciju, kad, lai arī jūties noguris, tomēr nespēj aizmigt? Prāts nepārtraukti darbojas, domas riņķo, un, pienākot rītam, saproti, ka atkal esi pavadījis nakti negulēdams. Kādi varētu būt šīs problēmas cēloņi?
Miega traucējumi – izplatīta problēma
Pētījumi liecina, ka miega traucējumi skar ievērojamu daļu pasaules iedzīvotāju. Nespēja aizmigt, virspusējs miegs un nogurums nākamajā dienā ir problēmas, kas ietekmē gan darba spējas, gan vispārējo veselību. Pastāvīgs miega trūkums var palielināt dažādu slimību, piemēram, augsta asinsspiediena un diabēta, risku, kā arī paātrināt novecošanās procesus.
Melatonīna loma diennakts ritmā
Melatonīns ir hormons, kas regulē organisma bioloģisko pulksteni, palīdzot ķermenim pielāgoties dienas un nakts cikliem. Kad kļūst tumšs, melatonīna līmenis organismā paaugstinās, signalizējot, ka pienācis laiks miegam. No rīta, kad palielinās gaismas daudzums, tā ražošana samazinās, sagatavojot ķermeni nomodam.

Šis hormons ietekmē ne tikai miegu, bet arī asinsspiedienu, ķermeņa temperatūru un stresa līmeni, palīdzot samazināt nervu spriedzi un veicinot dziļāku atpūtu. Tāpēc melatonīns bieži tiek izmantots kā dabīgs līdzeklis, ja traucē bezmiegs vai mainās miega režīms.
Melatonīns – dabisks antioksidants un imunitātes stiprinātājs
Pēdējie pētījumi pierāda, ka melatonīnam ir ne tikai miegu regulējošas īpašības, bet arī spēcīga antioksidanta iedarbība. Tas palīdz neitralizēt brīvos radikāļus, samazinot oksidatīvo stresu un veicinot imūnsistēmas darbību. Melatonīns var arī mazināt iekaisuma procesus un palīdzēt organismam cīnīties ar infekcijām.
Kāpēc melatonīna līmenis var būt nepietiekams?
Melatonīna ražošanu var negatīvi ietekmēt vairāki faktori, tostarp:
- Stress un ilgstoša emocionālā spriedze;
- Smēķēšana un alkohola lietošana;
- Gaismas avoti guļamistabā, īpaši zilā gaisma no ekrāniem;
- Dienas laikā nepietiekams dabīgās gaismas daudzums;
- Darbs maiņās vai neregulārs miega režīms;
- Novecošanās – pēc 20 gadu vecuma melatonīna līmenis pakāpeniski samazinās.
Kā var palīdzēt melatonīna lietošana?
Papildu melatonīna uzņemšana var palīdzēt regulēt miega ciklu un uzlabot miega kvalitāti. Pētījumi rāda, ka melatonīna lietošana pirms gulētiešanas palīdz ātrāk iemigt un nodrošina dziļāku un kvalitatīvāku miegu. Tas var būt īpaši noderīgi cilvēkiem, kuri cieš no hroniska bezmiega vai kuriem bieži jāpielāgojas laika joslu maiņai.

Latvijā radīts risinājums labam miegam
Lotos Pharma, sadarbojoties ar ekspertiem, ir izstrādājis Good Sleep Spray un Good Sleep Caps kapsulas, kas satur melatonīnu un dabiskus augu ekstraktus. Good Sleep Spray ir zem mēles izsmidzināms produkts, kas palīdz iemigt ātrāk, savukārt kapsulas nodrošina ilgstošu iedarbību visas nakts garumā.
Ja vēlies uzlabot miega kvalitāti un rūpēties par savu veselību, melatonīna lietošana var būt dabisks un efektīvs risinājums!
Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.
