Foto-Stock.xchng

Ogas ar novirzēm. Kāpēc tādas? 0

“Vēlajām zemenēm ‘Bounty’ un ‘Pandora’ ogas saaugušas kopā, vidi tukši. Citas ogas normālas, citas – mazas un cietas. Kas tam varētu būt par iemeslu?”
 Agate Krūmiņa Ķekavas novadā

Reklāma
Reklāma

 

Pirmās pazīmes jau ir: Bijušais NATO komandieris brīdina par Kremļa iespējamiem uzbrukuma plāniem saistībā ar NATO mācībām Baltijas jūrā 125
Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 70
Lasīt citas ziņas

Pēc Latvijas Valsts Augļkopības institūta vadošās pētnieces Sarmītes Strautiņas teiktā, kroplas ogas varēja veidoties divu iemeslu dēļ – vai nu zemenēm nav bijis apputeksnētāju, vai arī tās bojājuši kaitēkļi.

Šķirnes ‘Pandora’ ziediem neveidojas putekšņlapas, un, lai tie normāli apputeksnētos un augi labi ražotu, blakus jāstāda kāda cita vēlu ziedoša šķirne, piemēram, ’Sophie’, ’Tarda Vicoda’, ’Pegasus’ vai ’Florence’. Ja tuvumā nav apputeksnētāja, ogas gan aizmetas, bet tās nav pareizas formas (piemēram, ogas galiņš ierāvies uz iekšu).

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja ogu veidošanās laikā ir daudz tripšu, tās parasti izaug kroplas, cietas. Šie kaitēkļi, kam raksturīgi dūrējsūcējtipa mutes orgāni, pārsvarā bojā vēlu ziedošās zemenes. Pret tripšiem neizmanto augu aizsardzības līdzekļus. Regulāri iznīcina nezāles, sabiezinātos stādījumos retina augus, irdina augsni ap tiem.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.