Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Jaunā gadā izmaiņas stacionāros: Pacientiem lētāk, slimnīcām izdevīgāk 3

No šā gada 1. janvāra samazinātā pacienta iemaksa par ārstēšanos slimnīcā, samazinātais līdzmaksājums par operācijām stacionārā, kā arī vēl citas izmaiņas veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā ir izdevīgas ne tikai pacientam, bet arī slimnīcām, uzskata Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Par kādu sabiedrības sapratni un empātiju mēs varam runāt?” dati liecina, ka 36% Latvijas iedzīvotāju nevēlētos dzīvot kaimiņos ar čigāniem
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē 83
Lasīt citas ziņas

“Piemēram, pacienta iemaksa par ārstēšanos slimnīcā samazināta no 13,52 eiro līdz 10 eiro dienā un pacienta līdzmaksājums par visām valsts apmaksātajām operācijām, kas veiktas vienā stacionēšanas reizē, – no 42,69 eiro līdz 31 eiro. Tas nozīmē, ka pacientam ārstēšanās stacionārā izmaksās lētāk nekā līdz šā gada janvārim, bet slimnīcās samazināsies atlikto maksājumu skaits, kas šobrīd ir ļoti liels, radot tām arī zaudējumus. Turklāt slimnīcas no valsts saņems tikpat lielu finansējumu kā līdz šim,” skaidro O. Šneiders.

Samazinātā maksa no 13,52 eiro līdz 10 eiro dienā attiecas arī uz medicīnisko rehabilitāciju slimnīcā (sākot ar otro dienu). Tāpat kā līdz šim no pacienta iemaksām atbrīvoti bērni līdz 18 gadu vecumam, grūtnieces, trūcīgas personas, I grupas invalīdi, politiski represētie un vēl vairākas iedzīvotāju grupas. Pacientiem ar onkoloģijas un onkohematoloģijas diagnozēm, pacientiem, kas ārstējas no atkarībām, kā arī aprūpes slimnīcu pacientiem arī turpmāk tiks piemērota samazināta pacienta iemaksa par ārstēšanos slimnīcā – 7,11 eiro dienā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kaut arī minētās izmaiņas jau ir iekļautas 23. decembrī pieņemtajos grozījumos Ministru kabineta 2013. gada 17. decembra noteikumos “Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība”, gada nogales ilgo svētku dienu dēļ tās nepaguva publicēt, un tāpēc slimnīcu administrāciju iebildumi par to, ka vēstule par izmaiņām attiecībā uz maksājumiem gan ir saņemta, bet noteikumi nav vēl publicēti, ir pamatoti. “Noteikumus ceram jau šonedēļ publicēt, taču vēlreiz uzsveru, ka noteikumu normas ir piemērojamas jau no 1. janvāra. Tātad pacienta iemaksa par ārstēšanos slimnīcā jārēķina 10 eiro dienā (sākot no otrās dienas). Gadījumos, kad tā pacientam par uzturēšanos no 1. janvāra būs aprēķināta pēc iepriekšējā tarifa, slimnīcai nāksies pacientam atmaksāt starpību,” norāda O. Šneiders.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Sadarbības projekts
Lāzeris intīmu problēmu risināšanai
Notiks bezmaksas mērījumu dienas sievietes sirds veselības profilaksei
pareizi skalot kaklu, un kad tas var palīdzēt