Foto: Diane079F/SHUTTERSTOCK

Pagrabā spiežas ūdens. Ko darīt? 0

“Pavasaros un rudeņos pagrabā no grīdas un sienām spiežas ūdens. Ko darīt?” jautā Vilis Zvirbulis no Valkas.

Reklāma
Reklāma
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
TV24
Ar ko Lukašenko uzjautrinājis Slaidiņu: “Tur veči stūma ezi ārā ar visām adatām!” 12
TV24
“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
Lasīt citas ziņas

Šāda situācija, visticamāk, veidojas augsta gruntsūdens līmeņa dēļ. Ja tā, iespējams, vienkāršākais un lētākais risinājums ir pagraba ierīkošana citā vietā, jo esošā saglābšana prasīs apjomīgus rakšanas darbus, hidroizolācijas ierīkošanu un gruntsūdens līmeņa pazemināšanu.

Ja mitruma nav pārlieku daudz, viens no risinājumiem ir pagrabā izrakt padziļinājumu, kurā sakrāsies liekais ūdens. Tajā ierīko sūkni ar pludiņu, kas ūdeni automātiski izsūknē. Šādi sūkņi nopērkami, sākot no 30 eiro. Taču pagrabs tikai nosacīti būs sauss – ar konstantu gaisa mitrumu un temperatūru 4 grādi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ūdens pa kapilāriem lieliski spēj šķērsot betonu, ja vien tas nav īpaši aizsargāts. Tieši šā iemesla dēļ hidroizolācijas ierīkošana pagraba iekšienē ilgtermiņā nedos vēlamo rezultātu. Tādējādi vienīgais veids, kā droši pasargāt iekštelpas no mitruma, – ierīkot hidroizolāciju no ārpuses. Pagrabs būs jāatrok līdz pat tā pamatu pēdai un jānoklāj ar hidroizolācijas materiāliem līdz pat augšpusei.

Kad sienas no ārpuses atraktas un rūpīgi notīrītas, uz tām klāj kādu no bitumena hidroizolācijas mastikām, vislabāk uz ūdens bāzes veidotu. Mastiku klāj biezā kārtā, īpaši aizpildot sīkos padziļinājumus. Tālāk piekausē kādu no ruļļveida hidroizolācijas materiāliem, rūpīgi apstrādājot stūrus.

Savukārt zem pagraba grīdas nepieciešama drenāžas sistēma ar izvadu, virs tās drenējošs smilšu slānis, hidroizolācija (bieza polietilēna plēve) un betona kārtiņa.

Ja no ārpuses uzklāt hidroizolāciju nav iespējams, var izlīdzēties, iekšpusi apstrādājot ar hidroizolējošiem bentonītmāliem, taču to kvalitatīvi var paveikt tikai tad, ja sienas ir sausas un veikti visi priekšdarbi, sienas nogruntējot.

Bentonītmālu izolācija izmaksās aptuveni sešus eiro par kvadrātmetru. Atsevišķi nopērkamās bentonītmālu granulas, ko, sajaucot ar ūdeni, izmanto hidroizolējošās pastas veidošanai, maksā 25 eiro par 20 kilogramu iesaiņojumu.

Pagrabā jāierīko laba ventilācija, ja tādas nav. Jāierīko ievads, pa kuru pagrabā ieplūdīs svaigs un sauss gaiss no ārpuses. Telpā tas sasils un kļūs mitrāks. Veidosies spiedienu starpība, un mitrais gaiss izplūdīs pa ventilācijas izvadu. Turklāt gaisa pieplūdes un izplūdes vietām jābūt pēc iespējas tālāk vienai no otras, vislabāk telpas pretējos stūros. Jābūt iespējai gaisa plūsmu regulēt – mainoties laika apstākļiem, iespējams, gaisa plūsma būs jāpalielina vai jāsamazina.

Reklāma
Reklāma

Konsultējis būvfirmas KMT projekts valdes loceklis Māris Stiprais

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.