Foto – POINTSTUDIO/SHUTTERSTOCK

Pētījums: vēzi izraisa arī sauļošanās aizsargkrēmi. Ārste pētījumu apšauba 0

Saules aizsargkrēma lietošana ir drīzāk bīstama nekā aizsargājoša, atsaucoties uz jauna pētījuma datiem, vēsta vietne “woked.co”. Šāds raksts nesen tika pārsūtīts sociālajā tīklā “Facebook” un to rakstījusi meditācijas un metafizikas entuziaste, vegāne Deizija Magnuma. Lai uzzinātu tajā vēstīto un kliedētu satraukumu to cilvēku vidū, kas rūpējas par savas ādas veselību, publicējam gan rakstu, gan pievienojam situācijas komentāru un izskaidrojumu no estētiskās medicīnas un lāzerkosmetoloģijas klīnikas “Panacea Pro” vadītājas – ārstes Ludmilas Stavro-Freibergas, vai vispār šim pētījumam var ticēt.

Saules aizsargkrēms izraisot vēzi

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķim Laurim Reinikam dzejnieces Magones Šutovienes dēļ jāsarkst: “Tas bija tā! Man gribējās kartupeļu maisu uzvilkt galvā…” 136
1 diena
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: Ja to jau paveica abas mūsu kaimiņvalstis, tad labas cerības ir arī mums 106
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Cerības uz nedēļas nogali! Bricis atklāj, kā tuvākajās dienās mainīsies laiks
14 stundas
Lasīt citas ziņas

Kaut gan mums patiešām ir nepieciešama aizsardzība, lai novērstu saules apdegumus, pilnībā izslēgt saules iedarbību arī nav vēlams.

Saule, kas ir bagāts D vitamīna avots, sniedz dažādus ieguvumus veselībai, un, lai cik neticami tas liktos, palīdz vēža profilaksē, raksta woked.co.

Mums ir mācīts baidīties no saules.

Tādēļ pieaugušie un bērni “peldas” toksiskā, hormonu darbību traucējošā ķīmisko vielu vannā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zinātne jau sen ir atklājusi, ka tas, ko mēs uzklājam uz ādas, nonāk mūsu organismā, un tas notiek strauji.

Daudzos pētījumos visā pasaulē ir analizēta saules aizsargkrēma iedarbība, izvērtējot tā aktīvās sastāvdaļas un to, kā tas iekļūst ādā pēc uzklāšanas.

Kanādas Manitobas Universitātes Farmācijas fakultātē veikts pētījums, kura mērķis bija izstrādāt metodi tipisku saules aizsargkrēmu novērtēšanai.

Rezultāti parādīja, ka visi sauļošanās aizsargkrēmi dziļi iesūcas ādā, kas nozīmē, ka visas šīs ķīmiskās vielas nokļūst vairākos organisma audos.

No otras puses, pētījumā, kas publicēts izdevumā “Environmental Health Perspectives”, konstatēts, ka ievērojami samazinājās hormonu darbībai kaitējošās ķīmiskās vielas, kuras bieži atklātas ādas kopšanas līdzekļos pēc tam, kad cilvēki tos nomainīja pret “tīrākiem” produktiem.

Šīs ķīmiskās vielas sastāv no oksibenzona, triklozāna, parabēniem, ftalātiem un citiem.

Visas šīs sastāvdaļas tika atklātas populārākajos saules aizsarglīdzekļos.

Tātad nākamais jautājums ir – vai būtu jāraizējas par sastāvdaļām, kuras tiek izmantotas sauļošanās aizsargkrēmos un iekļūst mūsu asinsritē?

Zinātniskajos pētījumos, ko mums sniedz kompānijas, kas gūst labumu no sauļošanās līdzekļu pārdošanas, norāda, ka bažām nav pamata.

Tomēr mēs jau esam sapratuši, cik “uzticama” ir šāda korporāciju finansēta “zinātne”.

Piemēram, pirms neilga laika kompānija “Johnson & Johnson” tika nosodīta par vēzi izraisošu talka pulvera laišanu tirgū.
Šajā saistībā der izlasīt laikraksta “Huffington Post” publikāciju ar nosaukumu “Atvainojiet, kamēr es turpinu gremdēt savu bērnu šajā toksiskajā nāves krēmā”. (“Excuse Me While I Lather My Child In This Toxic Death Cream.”)

Tajā māmiņa Sāra Kaliesa stāsta, cik nogurusi viņa ir, cenšoties sniegt saviem bērniem labāko mūsdienu pasaulē, kad viss visapkārt, šķiet, mūs nogalina.

Par ikvienu pirkumu, kuru viņa veic bērniem, zinātne, no vienas puses, vēsta, ka tas ir lielisks, bet, no otras puses, ka tas ir kaitīgs.

Tādējādi viņa izgaismo, cik maldinošs var būt patēriņa tirgus.

Pār mums gāžas nebeidzama informācijas plūsma par visdažādākajiem tematiem, kas var būt atšķirīga atkarībā no avota, tādēļ izdarīt pat visvienkāršākās izvēles, neapšaubot sevi, kļūst sarežģīti.

Mēs zinām, ka daudzas ķīmiskās vielas, kas atrodamas saules aizsargkrēmos, ir indīgas, un mēs zinām, ka mūsu āda uzsūc to, ar ko mēs to ieziežam.

Zemāk ir minēti daži šo ķīmisko vielu piemēri:

Oksibenzons

Patiesībā tā varētu būt visproblemātiskākā sastāvdaļa, kas atklāta lielākajā daļā populāru sauļošanās aizsargkrēmu.
Tiek uzskatīts, ka oksibenzons, kuru izmanto, jo tas veiksmīgi uztver ultravioletos starus, vienlaikus izraisa hormonālus traucējumus un šūnu bojājumus, kas var veicināt vēzi.

“The Environmental Working Group”, kas organizē drošas sauļošanās kampaņu, norāda”:

Ķīmiskā viela oksibenzons iesūcas ādā, iekļūst asinsritē un imitē estrogēnu organismā.

Tas var aktivizēt alerģiskas reakcijas.

Dati ir provizoriski, tomēr pētījumi patiešām ir izgaismojuši saikni starp lielāku oksibenzona koncentrāciju un kaitējumu veselībai.

Vienā no pētījumiem atklāta saistīta starp oksibenzonu un endometriozi vecākām sievietēm; citā konstatēts, ka sievietēm ar lielāku oksibenzona koncentrāciju visā grūtniecības laikā dzima meitas ar mazāku svaru.

Ir daudz citu pētījumu par šo ķīmisko vielu.

Piemēram, pētījums, ko veica Getingenas universitātes Klīniskās un eksperimentālās endokrinoloģijas departaments konstatēja regulāru oksibenzona klātbūtni enodokrīno (hormonu) traucējumu laikā.

Cīrihes universitātes farmakoloģijas un toksikoloģijas institūta pētījums atklāja, ka oksibenzons var arī simulēt estrogēna ietekmi organismā un veicināt vēža šūnu augšanu.

Daudzos pētījumos, ko īstenojis “Queensland Cancer Fund Laboratories” Kvīnslendas Medicīnas pētījumu institūtā Austrālijā, tika veikts pētījums par saules aizsarglīdzekļu sistēmiskās absorbcijas nozīmīgumu.

Pētnieki atklāja, ka oksibenzons kavē šūnu augšanu, DNS sintēzi un palēnina cikla attīstību pirmajā no četriem šūnu cikla posmiem.

Viņi konstatēja, ka sauļošanās aizsargmehānisms izraisa mitohondriju spriedzi un maina medikamentu uzsūkšanos konkrētās šūnās.

Pētījums, kas publicēts Japānas Nacionālā Veselības zinātņu institūta veselības zinātnes žurnālā, aplūkoti kopumā 11 UV stabilizatoru, kurus pārtikas iepakojumos izmanto kā plastmasas sastāvdaļas.

Pētnieki atklāja, ka daži UV stabilizatori saules aizsargproduktos ir estrogēni MCF-7 krūts vēža šūnu testā un nenobriedušu žurku uterotrofiskajos izmeklējumos.

Retinila palmitāts

Pētījums, ko veica ASV valdības zinātnieki, liecina, ka retinilpalmitāts, A tipa vitamīns, var paātrināt ādas audzēju un čūlas attīstību, ja saules aizsargkrēms tiek lietots uz ādas saules starojuma laikā.

Pētījums rāda, ka saules aizsarglīdzekļi patiesībā var palielināt ļaundabīgo šūnu augšanas ātrumu un izraisīt ādas vēzi, jo tie sastāv no A vitamīna un tā atvasinājumiem, retinilpalmitāta un retinola.

Aromāti

Aromāts var attiekties uz daudzām kaitīgām, hormonu darbību traucējošām ķīmiskajām vielām, par kurām minējām iepriekš, piemēram, parabēniem, ftalātiem un mākslīgajiem muskusiem.

Saules iedarbība var pasargāt tevi no vēža

Tomēr saule nav tik slikta, kā tiek apgalvots.

Cilvēka organismam ir izveidojusies dabiska vajadzība pēc saules gaismas, taču saules stari mums kļuvuši arī kaitīgi.

Pastāv alternatīvas, lai aizsargātu sevi no saules apdegumiem.

Tu vari iegādāties dabīgus saules aizsarglīdzekļus, kas nesatur kaitīgas ķīmiskās vielas.

Šajā informētības laikmetā ir svarīgi akli neuzticēties slavenu zīmolu reklāmām.

Tikai 10% no visiem vēža gadījumiem tiek saistīti ar visu veidu starojumu, un UV ir neliela tā daļa.

Kad mēs domājam par ādas vēzi, mēs uzreiz vēlamies vainot sauli, taču kādi ir citi ādas vēža cēloņi?

Arsēns, kas atklāts vairākās lietās, ko mēs patērējam vai apstrādājam, pesticīdi un ādas izstrādājumu konservanti – tie visi ir iemesls bažām.

Saules aizsarglīdzekļi būtiski vairo toksiskās vielas organismā, kas tos uzsūc pāris sekunžu laikā.

Vai ir triviāli zināt, ko tu uzņem savā organismā?

Mēs tagad dzīvojam kultūrā, kurā baidāmies no saules, kas ir ironiski, ņemot vērā, ka tā ir radījusi dzīvību uz Zemes.
Ir svarīgi paturēt prātā, ka bailes galu galā manifestējas kā realitāte.

Saule sniedz būtiskus labumus veselībai, tāpēc dabīgu saules aizsarglīdzekļu lietošana nodrošinās, ka tu saņem šos labumus, vienlaikus pasargājot sevi un savu ādu.

Iegādājoties saules aizsarglīdzekļus, uzmanīgi izlasi informāciju uz etiķetes, lai nenopirktu produktu, kas satur kaitīgas ķimikālijas.

Iespējams, ka dabīgus saules aizsarglīdzekļus būs grūti atrast, taču parasti pietiek ar ceļojumu uz dabas produktu veikalu.

Mēģini uziet saules aizsargkrēmus, kas satur cinku un titānu augstāk minēto sastāvdaļu vietā.

Atceries, ka labākā aizsardzība pret sauli ir ēna un apģērbs.

Nav nepieciešams lietot saules aizsarglīdzekļus, vienmēr, kad nokļūsti saulē.

Saules aizsargkrēms neļauj ķermenim uzņemt D vitamīnu no saules.

Tātad – ja tu plāno atrasties ārā neilgu laiku, neizmanto saules aizsarglīdzekli un pabaro savu ķermeni ar vitamīnu D, lai saglabātu to veselīgu.

Atklāts, ka kokosriekstu eļļa nodrošina saules aizsargfaktoru SPF aptuveni 8 līmenī.

Šī informācija liecina – lai arī šī aizsardzība ir zema, tā palīdz.

Ja tu izmantosi kokosriekstu eļļu, tā ne tikai aizsargās pret sauli, bet arī mitrinās ādu, padarot to mazāk jūtīgu pret apdegumiem.

Lai aizsargātos pret sauli, tu vari arī mēģināt apvienot dabīgos sauļošanās līdzekļus ar kokosriekstu eļļu.

Sākot savu dienu saulē, izmanto dabīgu sauļošanās aizsargkrēmu un pēc dažām stundām ieziedies ar kokosriekstu eļļu, lai papildinātu dabīgo sauļošanās līdzekli un mitrinātu ādu.

Vai tu esi mēģinājis izmantot kokosriekstu eļļu kā saules aizsarglīdzekli?

Vai arī tu lieto citus dabīgos produktus?

Padalies savā pieredzē ar citiem!

Šeit ir īss, noderīgs videoklips ar plašāku informāciju un papildu alternatīvām.

TOP 10 dabīgās eļļas, kuras var izmantot kā saules aizsarglīdzekli

Turklāt tās mitrina un baro ādu, kas ļauj tai izskatīties veselīgai, tvirtai un jauneklīgai. Eļļas var izmantot arī matiem, kas pasargā tos no saules kaitīgās ietekmes.

1. Burkānu sēklu eļļa. SPF aizsardzība sasniedz 40
2. Aveņu sēklu eļļa. SPF aizsardzība sasniedz 30
3. Kviešu dīgstu eļļa. SPF aizsardzība sasniedz 20
4. Avokado eļļa. SPF aizsardzība sasniedz 15
5. Sojas pupiņu eļļa. SPF aizsardzība sasniedz 10
6. Kokosriekstu eļļa. SPF aizsardzība sasniedz 8
7. Olīveļļa. SPF aizsardzība sasniedz 8
8. Makadāmijas riekstu eļļa. SPF aizsardzība sasniedz 6
9. Mandeļu eļļa. SPF aizsardzība sasniedz 5
10. Džodžobas eļļa. SPF aizsardzība sasniedz 4

Ārstes komentārs rakstam

Estētiskās medicīnas un lāzerkosmetoloģijas klīnikas Panacea Pro vadītāja – ārste Ludmila Stavro-Freiberga.

Tikko saules aizsargkrēmos tiek izmantota fiziskā aizsardzība, šie krēmi pārsvarā ir ar biezāku konsistenci, aizsardzība rodas, uzreiz tos uzklājot uz ādas. Šāds krēms ir saules atstarojoša barjera. Toties acīmredzams ir necaurspīdīgais baltais krēma slānis, kas ne tikai daudziem nešķiet pievilcīgs, bet arī rada uz ādas neelpojošu plēves efektu. Āda, kas pārklāta ar šādu fiziskās aizsardzības krēmu, sūt. Līdz ar to daudziem cilvēkiem šāda tipa krēmus nepatīk lietot aizsardzībai pret sauli.

Krēmi ar ķīmisko vielu aizsardzību saules starus pārstrādā un neitralizē. Ja arī pētījumos minētas kādas vielas, kas ir kaitīgas, tad jāatceras, ka tās kļūst kaitīgas, ja pārsniedz konkrētu apjomu. Jāšaubās, vai kāds saules aizsardzības krēmu ražotājs apzināti pārsniegtu noteiktās normas. Cita lieta, ka, lai nodrošinātu SPF aizsardzību virs 20-30, būtu jāizmanto vairākas ķīmiskās aizsardzības sastāvdaļas vienlaicīgi.

Tie krēmiem, kuriem SPF ir ļoti liels, piemēram, 30 vai pat 50, tiek izmantotas intensīvākas ķīmisko vielu kombinācijas, toksiskas, ādai pietiekami agresīvas vielas, un ar to lietošanu vajadzētu būt uzmanīgākiem. Atzinumi par katras ķīmiskās vielas iedarbību tās maksimālajā koncentrācijā ir ticami, bet neesmu redzējusi respektējamus pētījumus par šo ķīmisko vielu kombinācijām – kā tad krēmi ietekmē, ja vienā ir savienotas vairākas vielu kombinācijas un katra savā maksimālajā koncentrācijā!?

Krēmiem, kuriem ir paredzēta ķīmiskā aizsardzība, ir vajadzīgs zināms to iedarbības laiks, jo aizsardzības procesi sākas vēlāk – 20 minūtes pēc uzklāšanas. Tātad aizsargkrēms pret sauli jāsasmērē ātrāk, pirms sāk sauļoties. Tāpat tas jāatjauno, ja iet peldēties, noslauka ūdeni, sviedrus, vairākkārt tiek mainītas gulēšanas pozas utt. – līdzeklis nedarbojas, un saules kaitīgajai iedarbībai ir brīva vaļa. Savukārt tie, kuri šādas nevērības dēļ tomēr cieš no saules kaitīgās iedarbības, bieži vien uzskata, ka ļaunuma sakne ir tieši saules aizsargkrēmos, nevis saulē, kurai neapzināti ļaujas. Tātad maldīgs ir uzskats, ka pietiek vienreiz uzklāt aizsargkrēmu un var gulēt visu dienu saulē. Jārēķinās, ka saules aizsargkrēms oksidējas, tā sastāvā notiek pārmaiņas. Vismaz ik pēc divām stundām saules aizsargkrēmu vajadzētu uzklāt no jauna, jo tas nav paredzēts ilgākai iedarbībai. Kļūdaini ir tas, ka cilvēki, kuri lieto aizsargkrēmus pret sauli, uzskata, ka viņi ir 100% pasargāti no saules iedarbības un vārda tiešajā nozīmē stundām ilgi cepas saulē.

Manuprāt, labākā aizsardzība pret sauli ir atrašanās ēnā un apģērbs, nevis aizsargkrēmu pret sauli lietošana. Īpaši tas attiecas uz maziem bērniem, lai viņus pasargātu no saules kaitīgās ietekmes.

Atsevišķas dabīgās augu eļļas varētu nodrošināt SPF faktoru aptuveni 4-5 apmērā vai pat mazāk, bet ar dabīgajām eļļām vien sasniegt 30-40 SPF faktoru ir nereāli. Dabīgās eļļas klājums uz ādas nespēj pietiekami filtrēt ultravioletos starus, kuru dziļākā iedarbība ādā ir tik kaitīga. Tāpat maldīgi uzskatīt, ja eļļā ir vitamīns E, tad tas jau darbojas kā ultravioleto staru filtrs – tas tā nav.

 

Izmantots raksts: woked.co

 

Lasiet arī:

Dermatologi ar sauli tomēr draudzējas. Ādas ārstu personiska aptauja

FOTO: Kampaņā “Necepies!” aicina nepārspīlēt ar sauļošanos

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
Liene Cipule: “Arī tiem, kas var nomirt, ir vajadzīga medicīniskā aprūpe. Uz kā rēķina mēs viņus ārstēsim?” 112
23 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Šis ir līdz šim labākais finansiālā atbalsta plāns, kāds jebkad ticis izveidots”: jaunais onkoloģijas plāns vieš cerības pacientos un mediķos 7
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Influencere Beta Beidz: “Jāpalīdz meitenēm, kurām nav paveicies sociālā slāņa loterijā!” 29
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Bezdūmu produkti kā cigarešu alternatīvas. Nepieciešams saprātīgs regulējums 7
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķim Laurim Reinikam dzejnieces Magones Šutovienes dēļ jāsarkst: “Tas bija tā! Man gribējās kartupeļu maisu uzvilkt galvā…” 136
1 diena
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: Ja to jau paveica abas mūsu kaimiņvalstis, tad labas cerības ir arī mums 106
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Cerības uz nedēļas nogali! Bricis atklāj, kā tuvākajās dienās mainīsies laiks
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Paparaci “pieķēruši” Keitu Midltoni ikdienā. Lūk, kā hercogiene izskatās, kad “darba laiks” ir beidzies 21
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Tu riskē šodien ar to, ka esi pārāk nepacietīgs! Horoskopi 21.septembrim
11 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
Vidusjūras diēta un C vitamīns un locītavu veselības ābecē
14 stundas
KK
Kamita Kalniņa
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 3
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 8
5 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā un kāpēc veidojumi uz ādas ir jāpieskata 3
4. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem 1
3. augusts, 2021
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 6
23. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aizpampušas acis, pietūkušas potītes… Kā tikt galā ar tūsku? 6
22. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Laboratorisko izmeklējumu attīstības virziens – diagnosticēt slimību agrīnajā stadijā 1
19. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kondicionieris – kā glābiņš var būt arī nedraugs… 2
16. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc veldzei ir vērts izvēlēties kārdinošo arbūza šķēli 2
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc mūs traucē nemierīgie muskuļi…
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ var paaugstināties asinsspiediens? 1
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Avārijas kontracepcija – kad tas ir glābiņš un kad kaitējums 3
7. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā mazināt kukaiņu kodumu un apdegumu radītās raizes 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsdienīga privāta klīnika nodrošina pasaules līmeņa ķirurģiju 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 soļi, lai mazinātu pārāk augstu sliktā holesterīna līmeni 4
28. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Pirmsjāņu padomi līgotājiem jeb lai Jāņi bez paģirām! 9
22. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Atceries – ir jāpadzeras! 4
18. jūnijs, 2021
LA
Latvijas Avīze
Veselam
“Pēc potes gaidījām, kas nu būs, bet vīlāmies.” Ārstniecības augu audzētājs Ivars Geiba par vakcinēšanos pret Covid-19 86
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Fitopreparātu ābece ārīgai lietošanai 1
3 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
“Labāk ūdenī būt īsāku laiku, bet regulāri.” Kāpēc nepagarināt ledusaukstajā ūdenī pavadīto laiku?
3 dienas
LE
LETA
Veselam
Pētījumos noskaidrots, kuras vakcīnas pret Covid-19 ir drošas grūtniecēm 54
4 dienas
ML
Māra Libeka
Veselam
Pārguris un viegli aizkaitināms. Kā pandēmija līdz nepazīšanai izmainījusi mūsu ārstus 32
4 dienas
LE
LETA
Veselam
Vēža pacientu pārstāvji norāda uz onkoloģisko pacientu skaita pieaugumu un finansējuma trūkumu ārstēšanai 12
5 dienas
Inita Šteinberga
Ziņas
Ar zapti pie lāča! Kādus gardumus drīkst nest meža zvēriem?
5 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Lietotu auto tirgū valda deficīts un pieaug krāpniecisku piedāvājumu skaits sludinājumos internetā
24 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
Kad var iestāties krahs? Veselības ministrijas pārstāve skaidro, kāds ir Latvijas pandēmijas plāns 73
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Pfizer” un “BioNTech” paziņo, cik veciem bērniem droša viņu Covid-19 vakcīna 62
14 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
ASV augstākā militārpersona bažījās par Trampa psihisko stabilitāti 20
9 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Kad sarkanbaltsarkanā standartā ietinies brīvības cīnītājs no 80. gadiem skaļrunī sauca – vai par tādu valsti mēs stāvējām uz barikādēm? Egila Līcīša feļetons 73
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Zināms, ko daudzu iemīļotā ziņu moderatore Arta Skuja dara pēc darba pazaudēšanas TV3 20
14 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. Gundegas Skudriņas vērienīgais gastronomijas piedzīvojums pulcē vietējās slavenības 10
12 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Pavļuts dubultspriedzē. Kurš vilks slēpjas ūdeļādā? Nedēļas notikumu apskats 19
22 stundas
LE
LETA
Ziņas
Nelikumīgi Latvijas-Baltkrievijas robežu šķērsojušo imigrantu mobilajos tālruņos konstatēta bērnu pornogrāfija 30
1 diena
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Baltijas mājokļa dizains Londonā. Kā tiks prezentēta mūsu gaume?
1 diena
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Kas darāms dārzā no 20. līdz 26.septembrim: pārstāda peonijas, apgriež ziemcietes, novāc kartupeļus
22 stundas
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
Latvijā aug otrs miljardu vērtais uzņēmums 12
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
VIDEO. Talantīgā latviešu aktrise Ilze Vazdika atklāj, ko domā par vakcinēšanos: “Tas viss tracina!” 218
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķim Laurim Reinikam dzejnieces Magones Šutovienes dēļ jāsarkst: “Tas bija tā! Man gribējās kartupeļu maisu uzvilkt galvā…” 136
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Paparaci “pieķēruši” Keitu Midltoni ikdienā. Lūk, kā hercogiene izskatās, kad “darba laiks” ir beidzies 21
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Izdevies iemūžināt vienus no greznākajiem mazputniņiem Latvijā, kurus nevar sastapt pilsētas vidē 24
1 diena
Inita Šteinberga
Ziņas
Ar zapti pie lāča! Kādus gardumus drīkst nest meža zvēriem?
06:20
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Lietotu auto tirgū valda deficīts un pieaug krāpniecisku piedāvājumu skaits sludinājumos internetā
06:00
LA
LA.LV
Ziņas
Līga Rubine: Pandēmija liek transformēties gan pasākumu rīkotājiem, gan pārdevējiem
23:01