Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: LAGUNATICPHOTO/Shutterstock

Vai pīles ziemā jālaiž laukā? Atbild eksperts 0

Kā pīles turēt ziemā? Vai jālaiž laukā pastaigāties? Ar ko barot? ILVA TALSU NOVADĀ

Reklāma
Reklāma

Ēdienkarte

Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Lasīt citas ziņas

“Pīles, kas atstātas vaislai, dēšanai vai gaļas ieguvei, ziemā ēdinām ar saknēm, piemēram, sasmalcinātiem burkāniem, cukurbietēm, bet ne galda bietēm. Ūdensputniem piedāvājam vairāku veidu – auzu, vasaras kviešu un miežu – graudu maisījumu, lai barība būtu vispusīgāka. Izmantojam placinātus, nevis veselus graudus, jo tos putni labāk pārstrādā. Svarīgi arī, lai pīlēm ziemā pietiktu minerālvielu, tāpēc dodam Vilomix Baltic ražoto minerālbarību,” skaidro zemnieku saimniecības “Kalvāni” saimniece Brigita Savina.

Var barot arī ar mīkstbarību, ja saimniecībā pieejami sīkie kartupeļi, – tos dod vārītus, sajauktus ar miltiem. Pārmaiņus vēl var dot pilnvērtīgo barību pīlēm, ko ražo, piemēram, Joniškio grūdai. Sākot no janvāra, putniem der izēdināt diedzētus kviešu graudus, papildinot barībā E vit­amīna daudzumu. Tos diedzē gaismā, līdz dīgstiem izveidojušies 3–4 cm gari asni.

Sausums, tīri pakaiši

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pīlēm nav nepieciešama apsildāma kūts. Tās ziemā var dzīvot aplokā ar atvērtu mājiņu, kur paslēpties no lietus, vēja, vai plēves būdā ar dubulto segumu. Saimniecībā, piemēram, 120 m2 platībā izvietojām vismaz simt pīļu, un, dzīvojot tik lielā barā, putni paši piesilda telpu. Pīles daudz ēd, tām nemitīgi vajag padzerties un skalot knābi, tāpēc jāuzmana, lai pakaišu slānis arvien būtu sauss un biezs. Slapjumā putniem salst kājas,” uzsver “Silmaču” saimniece Alda Balode.

Ziemā pīles noteikti var laist ārā, ja vien temperatūra nav zemāka par -5…-10 °C. Siltās dūnas un spalvas tās pasargā no apsaldēšanās sniegā.

Līdzās barības silei vienmēr jābūt tīra dzeramā ūdens traukiem. Ja dzirdināšanas traukos ūdens pa nakti apledo, jāgādā, lai ik rītu būtu pieejams remdens ūdens.

Kā gaļai, tā olām

Gaļas ieguvei iecienītas ir muskuspīles, Mullard, Pekinas pīles, jo intensīvi aug, ir ar labām gaļas īpašībām. Olu ieguvei vairāk izmanto Khaki Campbell (dējība – ap 250 olu gadā), Indijas skrējējpīles (līdz 220 olām).