Foto: Klavdiyav/SHUTTERSTOCK

Pipariņš ilgdzīvotājs: kā pārziemināt asos piparus? 2

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

“Vai var pārziemināt asos piparus? Esmu dzirdējis, ka citiem izdevies. Vēl tagad kupli un dzīvīgi.” – jautā Artis no Ķekavas.

Konsultē Saiva Bražūne no ģimenes saimniecības “Neslinko”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tos asos piparus, kas auguši podā, noteikti var mēģināt pārziemināt. Tiem, kurus izceļ no dobes un pārliek podā, izdzīvot ir mazākas izredzes, jo pārciests pamatīgs stress, pārstādot un mainoties augšanas apstākļiem.

Podā augošos čili vislabāk ienest telpās jau kopā ar telpaugiem – augusta beigās, septembrī. Tad gaismas un temperatūras izmaiņas būs mazāk jūtamas un augs labāk adaptēsies. Lai arī dienvidnieki, čili pipari vasaras beigās saprot, ka jāgatavojas galam (saules, gaismas, siltuma mazāk), tādēļ ar pārvietošanu telpās nevajadzētu kavēties. Ziemā laista minimāli. Pārmaiņu rezultātā augs var nomest lapas.

Šāds piparkrūms var dzīvot pat vairākus gadus. Taču jārēķinās, ka lielu ekonomisku efektu tas nedos, jo laikus iesēti, izpiķēti un pareizi audzēti stādi no sēklas arī spēj dot pamatīgu ražu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.