
Ceļojums uz K2-18b: Neiespējamais attālums 3
K2-18b atrodas 124 gaismas gadu attālumā, kas nozīmē, ka gaismas ātrumā – aptuveni 1,08 miljardi kilometru stundā – ceļojums ilgtu 124 gadus. Ar reaktīvo lidmašīnu, kas lido ar 966 kilometriem stundā, ceļš aizņemtu aptuveni vienu miljardu gadu, bet ar automašīnu – vēl ilgāk. Ar automašīnu, braucot ar 100 km/h bez apstājas, ceļojums uz K2-18b ilgtu aptuveni 1,34 miljardus gadu.
NASA norāda, ka pat ar vismodernākajām tehnoloģijām fizisks apmeklējums nav reāls, tāpēc zinātnieki paļaujas uz JWST, kas analizē planētas atmosfēru, kad tā iet garām savai zvaigznei. Šajā procesā zvaigznes gaisma iziet cauri planētas atmosfērai, un gāzes maina gaismas krāsu, ļaujot noteikt ķīmisko sastāvu. Šāda metode ir vienīgais veids, kā izpētīt tik tālu planētu.
Nākotnes perspektīvas
Lai gan atklājums ir daudzsološs, zinātnieki uzsver, ka tas nav galīgs pierādījums par citplanētiešu dzīvību. Papildu novērojumi un eksperimenti ir nepieciešami, lai izslēgtu nebioloģiskas izcelsmes iespējas un apstiprinātu, vai K2-18b patiešām ir apdzīvojama.
Ja šie signāli tiks apstiprināti, tas varētu mainīt mūsu izpratni par dzīvību Visumā, liekot domāt, ka mikrobiālās dzīvības formas var būt izplatītas. Kā norāda Madhusudhans, “ja dzīvība pastāv uz K2-18b, tā, visticamāk, ir līdzīga Zemes okeānu mikroorganismiem, nevis tehnoloģiski attīstītām civilizācijām”. Tikmēr debates turpinās, un K2-18b paliek viens no galvenajiem kandidātiem dzīvības meklējumos ārpus Saules sistēmas.