Rūdolfs Kalvāns: Nav noslēpums, ka NBS sarakstēm nelieto “WhatsApp” 5

Nesen jau ziņots, ka Eiropas Komisija (EK) aizliegusi sociālo platformu “TikTok” darbinieku izmantotajās oficiālajās ierīcēs, jo pastāv bažas par datu aizsardzību, pavēstījis EK pārstāvis. Aizliegums arī nozīmē, ka EK darbinieki nevar izmantot Ķīnai piederošo video koplietošanas lietotni personiskajās ierīcēs, tajā skaitā tālruņos, kuros ir instalētas oficiālas lietotnes.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Lasīt citas ziņas

Galvenās bažas ir par datu drošību un aizsardzību. Vai šāds vai līdzīgs lēmums varētu tikt pieņemts arī Latvijā, nosakot ierobežojumus valsts pārvaldē un skolās?

Šāds jautājums radies TV24 raidījumā “Preses klubs” un savu redzējumu par minēto tēmu sniedzis Rūdolfs Kalvāns, Siguldas novada pašvaldības domes deputāts, kaprālis, zemessargs, Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš norāda, ka līdzīga prakse ir arī citiem lielajiem tehnoloģiju gigantiem, runājot par ASV sadaļu Ķīnas tehnoloģijās.

“Nav noslēpums, ka mēs NBS nelietojam “WhatsApp”. Mēs izmantojam “Signal”. Es to neapspriežu, bet kaut kas ar to “WhatsApp” ir,” norāda Kalvāns.

Viņš gan nedomā, ka šāda tipa liegums varētu skart skolas, taču svarīgi ir par šiem jautājumiem domāt augsta riska tiesībsargājošajās institūcijās, spēka un, iespējams, arī iekšlietu struktūrās. Taču jāskatās uz to visu arī atkarībā no EK turpmākajiem lēmumiem.

ASV jau esot precedenti, tāpēc tur tas ir normāli. Svarīgi gan ņemt vērā, ka nav runa, ka visā ASV teritorijā nevarētu izmantot kādu aplikāciju, runa ir tikai par administrāciju.

LETA norāda, ka Rietumi pēdējā laikā pievērš arvien lielāku uzmanību “TikTok” saistībā ar bažām par to, cik liela piekļuve Pekinai ir lietotāju datiem.

ASV pagājušajā gadā aizliedza lietotni federālās valdības ierīcēs, un daži ASV likumdevēji cenšas aizliegt “TikTok” darbību ASV. Pagājušajā mēnesī Nīderlandes valdība ieteica valsts amatpersonām izvairīties no lietotnes izmantošanas. Novembrī “TikTok “atzina, ka daži darbinieki Ķīnā var piekļūt Eiropas lietotāju datiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.