Foto – Shutterstock

Sapņi par seksu: ko zemapziņa mums grib pateikt? 0

Ja tie būtu tikai aizraujoši un romantiski…Dažreiz tie ir netīri un pretīgi. Nomodā mums nekas tāds pat prātā neienāktu – kāpēc gan sapnī mūsu zemapziņa sacer šos stāstus? Vai ar mums viss ir labi?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
VIDEO. Krimā notriektas raķetes atlūzas nogalinājušas piecus cilvēkus, vairāk nekā 100 ievainoto
Kā senioriem pasargat sevi vasaras svelmē? 3 vērtīgi padomi
Lasīt citas ziņas

Tas nav nekas briesmīgs, – nomierina psiholoģe, sapņu analīzes speciāliste Lauri Levenberga portālā Psychologies. Šie sapņi neliecina, ka esi perverss. Sapņi par seksu stāsta nepavisam ne par seksu! Vairumā gadījumu šāds sapnis nenozīmē vēlmi pēc fiziska kontakta, bet vajadzību pēc psiholoģiska tuvuma vai vēlmi iegūt kādas iezīmes vai īpašības no sapņa “partnera”.

Ir viens vispārējs noteikums, kas palīdzēs atšifrēt šādu sapņu jēgu – turpina Levenberga. – Padomā – kādas trīs īpašības raksturīgas sapņa varonim (varonei). Nosauc pirmās, kas ienāca prātā. Un tagad novērtē: vai vismaz viena no tām varētu būt noderīga tev? Vai tu sev tādu vēlētos? Lūk! Tas ir tas, ko simbolizē šis cilvēks, un tas ir iemesls, kāpēc sapnī ir sekss ar viņu. Tāpēc nav jāuztraucas un jāuzskata sevi par nenormālu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Sapnis nenozīmē, ka vēlies seksu ar brāli vai draudzenes vīru.

Un tagad par konkrētākiem vēstījumiem, kas ietverti dažādos sapņu sižetos.

Incests

Šie sapņi mums šķiet īpaši nepatīkami. Bet vērts atcerēties, ka visi mūsu sapņi simbolizē kādu daļu no mums. Tāpēc ir svarīgi, ar kuru no radiniekiem tev ir sekss sapnī. Piemēram, tēvs, visticamāk, simbolizē spēju būt apgādniekam un barotājam. Padomā, varbūt vajadzētu uzlabot tavu finansiālo patstāvību un zināšanas?

Ja sapņa varonis ir brālis vai māsa, padomā, kāda īpašība viņu visspilgtāk raksturo.

Levenberga atzīstas, ka reiz tādā sapnī redzējusi brāli. Viņš ir datoru ģēnijs, bet viņa tajā laikā centās izveidot savu mājas lapu, un viņai tik ļoti bija nepieciešamas tādas prasmes kā brālim.

Sekss ar kolēģi

Tādi sapņi rādās daudziem un bieži vien nākamajā dienā ir kauns skatīties acīs sava sapņa varonim. Ja persona nav tev vienaldzīga, tad viss ir skaidrs – sapnis bija tiešām par seksu, nu tāda nevainīga un droša fantāzija. Bet, ja sapņa varonis it nemaz neraisa maigas emocijas vai pat šķiet pretīgs, tad ir jādomā par sapņa simbolisko nozīmi.

Varbūt tu vēlētos, lai tev piemistu dažas kolēģa rakstura īpašības? Varbūt tu vēlētos, lai spētu saglabāt tādu pašu nosvērtību un paškontroli stresa situācijās? Vai tev patīk viņa profesionālās iemaņas? Padomā, ko vēsta tava zemapziņa.

Sekss ar sava dzimuma personu (lai gan esi heteroseksuāls)

Visbiežāk šis sapnis nozīmē sajūtu, ka tev trūkst dažu svarīgu dzimumam piemītošu īpašību. Piemēram, sievietei vajadzētu attīstīt gādīgumu, jutīgumu, radošumu. Bieži lesbiešu sapņi rādās sievietēm grūtniecības laikā, jo sieviete, kura gatavojas radīt jaunu dzīvību, ir sievišķības iemiesojums.

Sekss sapnī vīrietim ar vīrieti bieži simbolizē vēlmi būt pārliecinātam un vīrišķīgam.

Reizēm šie sapņi seko notikumam, kad viņš juties kā īsts vīrietis. Piemēram, saņemot paaugstinājumu amatā vai uzaicinot skaistuli uz randiņu.

Ja tas nav abstrakts partneris, bet reāla persona, ir vērts atcerēties: varbūt jums nesen bijusi nopietna saruna no sirds, varbūt jūs beidzot par kaut ko vienojāties. Tad šis sapnis ir par psiholoģisku, nevis fizisku saikni.

Reklāma
Reklāma

Sekss trijatā

Ja patiešām vēlies pamēģināt seksu trijatā, sapnis ir sava veida trenažieris: tu eksperimentē drošā situācijā un vari just – tas patīk vai ne. Sapņi dažkārt kalpo kā mēģinājums pirms īstas situācijas, tie palīdz mums pieņemt to vai citu lēmumu.

Bet, ja tev nekad nav ienākušas prātā domas par seksu trijatā, un sapnī tu dari to ar savu pašreizējo partneri, un kādu trešo, tas var nozīmēt, ka vēlies ienest ko jaunu jūsu attiecībās. Piemēram, tu vēlētos kopā ar partneri nodarboties ar kādu sporta veidu, apvienojot patīkamo ar noderīgo.

Sekss ar priekšnieku

Ja sapņa varonis ir priekšnieks, iespējams, tu vēlies līdzināties viņam – būt ar tādu pašu varu, autoritāti, vadības prasmēm, spēju pieņemt lēmumus. Varbūt vēlies mājās būt priekšnieka lomā, lai labāk tiktu galā ar nepaklausīgiem bērniem.

Varbūt tev ir jāpieņem grūts lēmums – piemēram, kāds “jāatlaiž” no savas dzīves: jāatbrīvojas no dažiem ieradumiem, jāpārtrauc sakari ar kādu cilvēku. Vai varbūt vēlies “saplūst” ar savu priekšnieku, lai labāk tiktu galā ar kādu projektu. Šī sapņa ziņa ir tā, ka ir laiks ņemt grožus savās rokās, parādīt apņēmību un autoritāti.

Izvarošana

Reālajā dzīvē izvarošana nav stāsts par seksu, bet gan par varu un kontroli. Tas pats sapnī. Varbūt tev liekas, ka kāds tevi izmanto vai manipulē, cenšas vadīt tevi, lai gūtu sev labumu.

Sekss ar svešinieku

Visizplatītākais erotisko sapņu veids. Daži uzskata, ka šādos sapņos redzam savu ideālo partneri, kādu alkstam atrast realitātē. Bet patiesībā tā nav. Lai gan šis svešinieks, kura seju parasti neatceramies, tiešām stāsta par ko svarīgu. Sapņi iepazīstina mūs ar dažādām mūsu personības daļām cilvēka veidolā, lai mēs varētu labāk saprast, kas mēs esam un kas motivē mūs.

Šis noslēpumainais mīļākais (vai mīļākā) simbolizē īpašības, kas mums asociējas ar viņa (viņas) dzimumu. Sievietēm noslēpumainais vīrietis pauž viņas vīrišķīgo daļu, kas ir pašpārliecināta, tieša, ar spēju nopelnīt, pārvaldīt savu dzīvi un tamlīdzīgi.

Tevi ļoti saista šis cilvēks sapnī – tas nozīmē, ka tavs prāts mēģina vērst uzmanību uz īpašībām, kas ietvertas viņā un jau ir daļa no tevis.

Tātad ir pienācis laiks apzināties sevī vīrieša enerģiju vai, gluži otrādi, sievietes jutīgumu. Apvieno dažādās savas personības daļas, tāpat kā jūsu ķermeņi ir savienoti sapnī. Esi drosmīgs, uzņemties vadošo lomu un parādi iejūtību un laipnību, kad tas ir nepieciešams.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.