Foto-LETA

Smiltsērkšķim aizmetas ziedi, bet augļu nav 0

“Pērnruden smiltsērkšķim bija pirmā raža. Arī šopavasar aizmetās ziedpumpuri, bet tā arī palika – ne īsti sakaltuši, ne uzplaukuši. Kas vainas?
” Gerda Ozola Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

Pirmās pazīmes jau ir: Bijušais NATO komandieris brīdina par Kremļa iespējamiem uzbrukuma plāniem saistībā ar NATO mācībām Baltijas jūrā 125
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 70
Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav 285
Lasīt citas ziņas

Pavasarī visā Latvijā smiltsērkšķiem bija labvēlīgi apputeksnēšanās apstākļi, un komercdārzos šoruden gaidāma tikpat bagātīga raža kā pērn – apgalvo Smiltsērkšķu audzētāju apvienības vadītājs Andrejs Brūvelis. Viņš uzsver, ka Latvijā audzētajām smilts­ērkšķu šķirnēm ziedpumpuri neapsalst ziemā, nedz arī pavasara salnās – augi ir izturīgi, piemēroti mūsu klimata apstākļiem. Novērots, ka ziedēšanai netraucē pat -7 °C sals. Salizturībā ziedi var sacensties pat ar kārkliem…

Ja sievišķajam smiltsērkšķu krūmam nav aizmetušies auglīši, bet lapas ir veselīgas, tas nozīmē, ka nav notikusi apputeksnēšanās. Ja vējš ir pārnesis vīrišķos putekšņus, parasti jau maija beigās izveidojas zaļi, tikko saskatāmi augļu bumbulīši. Tāpēc ieteicams pārbaudīt, vai nav saslimis apputeksnētājs – vīrišķais augs (varbūt tam uz saknēm izveidojušies nelieli, melni plankumi). Ja kāda slimība būtu uzmetusies sievišķajam krūmam, arī pats augs izskatītos slikti: piemēram, ar pelēcīgām, sīkām vai sačokurotām, pirms laika birstošām lapām.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.