Foto – Marta Purmale

Spilgta, jaudīga un īsta. Grupas Triānas Parks soliste Agnese Rakovska par boksu un dzīvesveidu 1

Grupas Triānas Parks soliste Agnese Rakovska uz skatuves iznāk ekstravagantos tērpos, ar izteiksmīgu grimu un gandrīz ikreiz pārsteidz ar citu matu krāsu un sakārtojumu, taču, pats galvenais, viņai ir savdabīga samtaina, mazliet piesmakusi balss, kas liek labsajūtas skudriņām skriet pār klausītāju mugurām. Uz interviju gan dziedātāja ierodas ērtā, sportiskā apģērbā, bez grama kosmētikas. Ikdienā viņa esot gluži parasta meitene. Agneses šarms neslēpjas spilgtajos skatuves tērpos. Viņa ir pārpilna enerģijas, un, šķiet, viņai par visu ir sakāmais. Šoreiz – par Agneses labsajūtas avotiem.

Iesist slikto boksa maisā

AR
Anda Rožu
kalne
Ziņas
Viņi runā citā valodā? Viņi negrib runāt latviski! Viņi ēd kaut ko citu… Rožukalne vērtē raidījumu “Kāpēc viņi dara tā?” 14
15 stundas
DB
Dace Bumbiere
Stāsti
Dzimst aizvien vairāk dvīņu. Izskan versija, ar ko tas saistīts 13
1 diena
IK
Ilze Kalve
Ziņas
“Kovids jau nesākas ar iesnām, bet joka pēc uztaisīju testu – pozitīvs!” Ilze dalās pieredzē par iegūto “suvenīru” pēc “Prāta vētras” koncerta 132
1 diena
Lasīt citas ziņas

Jau trīs mēnešus nodarbojos ar boksu. Šis sporta veids man iepatikās, jo ir pilnīgs pretstats tam, ko daru mūzikā. Boksa zālē nav ne grima, ne spilgtu skatuves tērpu, aiz kuriem var paslēpties. Tur ir tikai piesvīdis treniņtērps, divi cimdi un maiss. It kā cīnos ar maisu, bet tajā pašā laikā – pati ar sevi. Nepārtraukti sevi laužu un līmēju kopā. Man ļoti patīk šis process. Boksa zālē ikreiz atstāju veco Agnesi, proti, negatīvas emocijas par notikumiem vai cilvēkiem, no kurām gribas atbrīvoties. Katrs mans sitiens vienlaikus ir afirmācija, kuru uzlādēju un laižu kosmosā: nē, man šoreiz sanāks labāk! Man viss izdosies! Bokss ir mana meditācija. Tas dod manām vēlmēm enerģiju. Cilvēki bieži vien to, ko grib, izsaka tik pasīvā formā, ka līdz turienei (rāda uz augšu) neaiziet. Bet, ja reāli, ar visām četrām saki – es gribu, lai tā būtu! –, tā arī notiks. Nav citu variantu!

Pēc katra treniņa apģērbu var izgriezt, šķiet, tajās atstāju pusi sevis. Nenodarbojos ar boksu tādēļ, lai varētu ar kādu izkauties. Īstas cīņas ar pretinieku vēl nav bijis. Reiz treneris ielaida ringā padauzīt vienu puisi, bet neizdevās pat tikt līdz sitienam. Rokas piekusa. Vēl daudz kas jāapgūst. Trīs reizes nedēļā eju uz treniņu un tiešām jūtos ļoti labi, redzu, kā mainās mans ķermenis, pieaug spēks un izturība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Stāvēt pie spoguļa un kačāt muskuļus man šķiet muļķīgi. Patīk sporta veidi ar spēles elementiem, kur nemaz nejūti, ka sporto. Piemēram, boksā nav jābūt uzpumpētam muskuļu kalnam, lai gūtu panākumus, bet veiklai, stiprai un domājošai.

Sekot aicinājumam

Pirms trim gadiem saslimu ar tā dēvēto leģionāru slimību (legionelozi – red.) un nokļuvu reanimācijā. Kopš tā laika dzīvi dalu divos posmos – pirms un pēc slimības. Tolaik strādāju veikalā par pārdevēju, bet visu laiku bija sajūta, ka man jābūt citur, jādara pavisam citas lietas. Taču nevarēju saņemties mainīt ierasto dzīves kārtību, mierināju sevi ar domu, ka nav jau nemaz tik slikti. Visu laiku gaidīju brīvdienas, lai varētu muzicēt ar grupu. Slimnīcā pavadītais laiks lika saprast, ka nevaru vairs dzīvot kā līdz šim. Man jāseko savam aicinājumam, nedrīkst dzīvi izniekot, jo tā var jebkurā brīdī aprauties. Sāku studēt audiologopēdiju Rīgas Stradiņa universitātē, pēc tam atvēru pati savu pareizās elpošanas studiju, kur vadu vokālās, elpošanas un logopēdiskās nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Iedvesmot citus

Ticu, ka laimīgs cilvēks ir realizējies cilvēks. Nesen kāds mans audzēknis, 17 gadu vecs puisis, teica: jā, es tiešām gribētu būt mūziķis, bet Latvijā šajā jomā neko daudz nevar nopelnīt, laikam tomēr būšu biznesmenis. Man aptecējās sirds, dzirdot, ka jaunietis, kuram ir milzīgs potenciāls, savu sapni noliek plauktiņā. Jebkura joma, kurā būsi spēcīgs profesionālis, tev nesīs naudu. Varbūt, izvēloties mūziķa karjeru, nebūsi miljonārs, bet kāpēc domā, ka, kļūstot par biznesmeni, tāds būsi? Tikai darot to, kas patiesi aizrauj, iespējams kļūt par vienu no labākajiem.

Bērni lieliski jūt, kas viņiem patīk un kurā jomā viņi gribētu izpausties, taču pamazām vecāku un citu pieaugušo spiediena ietekmē nonāk dažādu stereotipu varā un sāk šaubīties par savu izvēli. Cenšos bērnus un jauniešus iedrošināt. Gribu, lai mazie zina, ka šajā pasaulē viņi varēs būt viss, kas vien vēlas būt, ja vien daudz un cītīgi strādās!

Negribēt atvaļinājumu

Daudzi dienu no dienas strādā bez mazākās patikas, ar nepacietību gaidot, kad beidzot varēs doties atvaļinājumā, lai atpūstos no darba un par sapelnīto naudu aizbrauktu ceļojumā. Manuprāt, jāizvēlas darbības joma, kas tā aizrauj, ka atvaļinājumā doties pat īsti negribas. Man nav tādas dienas, kad negribu būt Triānas Parkā. Tieši otrādi, gribas muzicēt katru dienu, braukt koncertturnejā pa visu pasauli, lai tas viss manā ikdienā ir desmitreiz lielāks un spilgtāks. Vēlos, lai mana dzīve ir tik piepildīta un interesanta, ka vēlāk būtu vērts par to uzrakstīt grāmatu vai uzņemt filmu.

Nepārtraukti augt

Sāku studēt audiologopēdiju, jo ļoti gribēju izprast dziedāšanas fizioloģisko pusi: kuri orgāni nodrošina spēju radīt skaņas, kādas funkcijas katrs veic. Šķita svarīgi uzzināt, kā rīkoties, ja aizkrīt balss, ja saitēm uzmetas dziedātāju mezgliņi vai rodas citas problēmas. Studijas Rīgas Stradiņa universitātē tiešām sniedz lielu gandarījumu, jo notiek ļoti augstā līmenī. Patīk, ka pasniedzēji ir ļoti prasīgi un neviens man nedod atlaides tikai tāpēc, ka esmu Agnese Rakovska. Tieši pretēji, no manis prasa vēl vairāk. Tas visu laiku liek augt un attīstīties.

Trīs studiju gados bijis daudz prakses. Audiologopēdu darba lauks ir klīniskā vide, smagie gadījumi. Tie ir insulta pacienti, kuri zaudējuši runas spējas, bērniņi ar autismu vai cerebrālo trieku. Sākumā bija ļoti grūti darboties šādā vidē, taču pamazām pieradu. Ir forša sajūta, ja izdodas panākt kaut vai niecīgu progresu pacienta runas spēju attīstībā. Varbūt līdz galam nevaru sevi iedomāties ikdienā strādājam slimnīcā baltā uzsvārcī, bet iegūtās zināšanas lieti noder, muzicējot un vadot nodarbības studijā.

Padarīt grūto pievilcīgu

Man agrāk bieži bija grūti piespiest sevi darīt kaut ko grūtu vai atbildīgu, piemēram, mācīties eksāmenam, gatavoties sesijai. Atkal un atkal atliku uz vēlāku laiku un, kad pienāca pēdējais brīdis, sāku raut. Esmu atradusi metodi, kas palīdz saņemties. Man ļoti patīk kreatīvi izpausties – zīmēt, gleznot. Kad jāsāk gatavoties eksāmenam, paņemu krāsainos zīmuļus un izkrāsoju mācību materiālus pēc sajūtām – izceļu svarīgāko un gleznoju shēmas. Piešķiru mācīšanas procesam unikalitāti. Kursabiedri vienmēr smejas par maniem mācību materiāliem, jo izskatoties, ka tie piederētu pamatskolniekam – tur ir dažādi ķiņķēziņi, uzlīmītes un visas varavīksnes krāsas.

Izskriet domu tuneli

Rakstu grāmatu, un man ir plāns līdz 30 gadiem to pabeigt (pašlaik Agnesei ir 28 – red.). Tie ir īsi pārdomu stāstiņi par visdažādākajām tēmām. Esmu sev izvirzījusi intelektuālu uzdevumu katru dienu vienu tēmu iztirzāt. Cenšos apspēlēt to, kas tobrīd šķiet visaktuālākais. Visvairāk patīk rakstīt par cilvēkiem, kuri manā dzīvē bijuši īpaši, jo viņi mani maina, katrs kaut ko iemāca. Man ir ļoti veicies, ka Viņš tur augšā man viņus sūta. (Smejas.)

Rakstīšana man ir kā meditācija. Agrāk centos meditēt tradicionālā veidā, taču neizdevās, jo pēc dabas esmu nemierīga. Kad izlieku uz papīra, ko domāju, šķiet, traucos pa garu, garu tuneli, ieintriģēta ieraudzīt, kurp tas ved. Beigās atduros pie kādas atziņas, un iestājas pilnīgs miers.

Nerakstu to visu ķeksīša dēļ, lai citiem varētu palielīties: redz, man ir arī grāmata! Drīzāk vēlos sevi izaicināt, redzēt, vai man tiešām izdosies.

Neēst džankfūdu* un citus draņķus

Domāju, ko ēdu. Nevaru mierīgi noskatīties, ja bērnus baro ar nekvalitatīvu pārtiku. Agrāk pati ēdu visu pēc kārtas, taču tad sāku pievērst uzmanību produktu sastāvam. Piemēram, cīsiņos bieži vien ir samalts viss, kas palicis pāri no dzīvnieka, paņemot augstvērtīgo gaļu, izbalināts un pēc tam iekrāsots, lai izskatītos kaut cik apetītlīgi.

Ja es būtu valsts prezidente, burgeru ēstuves aizliegtu ar likumu. Tur nav nekā vērtīga. Piemēram, bulciņas, starp kurām liek kotleti, var stāvēt skapī gadu, un tām nekas nenotiek.

Viena no populārākajām košļājamajām gumijām, ko iesaka lietot pēc ēšanas zobu veselības uzlabošanai, satur piecas kancerogēnas vielas. Nav jābūt zinātniekam, lai to saprastu. Vienkārši ierakstiet gūglē uz etiķetes norādītās sastāvdaļas, un būsiet pārsteigti. Esmu atradusi košļenes, kur šo kaitīgo vielu nav. Piemēram, dažās aptiekās var nopirkt tādas, kas satur dabisku eikalipta ekstraktu. Tās gan maksā dārgāk, bet var taču nekošļāt tik bieži.

* Angļu valodā junk food – produkti ar zemu uzturvērtību.

Nesekot bara instinktam

Jau trīs gadus cenšos vispār nelietot alkoholu. Kādā brīdī sapratu, cik nejēdzīga ir nākamā diena pēc iedzeršanas. Vai man to vajag? Negribu sekot bara instinktam – dzert tāpēc, ka visi dzer, jo, redz, tusiņos citādi nevar. Retu reizi tiešām ļoti gribas iedzert, šķiet, glāze vīna piešķirs mirklim citu garšu, un neko sev neliedzu! Piemēram, nesen ciemos bija atbraukusi sen neredzēta draudzene, uztaisījām vīna vakaru.

Pārtapt un baudīt ovācijas

Pirms uzstāšanās uzvelkot tērpu un uzliekot grimu, manī notiek transformācija. Tā Agnese, kura ir uz skatuves, man ļoti patīk. Viņa ir pašpārliecināta un pašpietiekama, kura lieliski apzinās savu vērtību. Gribētos viņu ikdienā sevī biežāk redzēt.

Man jau kopš mazotnes ļoti patīk dziedāt. Nevaru pat izskaidrot, kāpēc. Tā vienkārši ir. Diezgan ilgi gan šaubījos, vai dzīvē esmu izvēlējusies pareizo ceļu, jo esmu ļoti paškritiska un sāpīgi uztveru citu kritiku. Taču nu jau kādu laiku dzīvoju ar pārliecību, ka mūzika ir mana realitāte un darboties uz skatuves man tīri labi piestāv. (Smejas.)

Man patīk būt uz skatuves. Pēdējie koncerti bija vienkārši lieliski. Ar Triānas Parku viesojāmies Bratislavā, Vīnē un Hamburgā, kur mums par pārsteigumu cilvēki aplaudēja un kliedza, lai atkārto. Ir patīkami apzināties, ka spējam iekarot publikas simpātijas vietās, kur neviens mūs nepazīst, – protams, tādi brīži izraisa neaprakstāmi labas un pacilājošas izjūtas.

Būt ar savējiem

Foto – Marta Purmale

Vieni no maniem laimīgākajiem dzīves mirkļiem ir saistīti ar grupu Triānas Parks, puišiem Edgaru un Kristapu. Mēs kopā esam kā perfekti strādājošs mehānisms, kur katrs zina savu vietu un uzdevumus. Saprotamies no pusvārda. Bez viņiem es nebūtu nekas.

Sūtīt mīlestības enerģiju

Vissvarīgākā manā dzīvē ir mīlestība. Tā arī ļoti ietekmē manu muzikālo darbību. Mīlestība ir kā baltā krāsa, kas ir dievišķa. Tā veidojas, visu citu krāsu stariem saplūstot vienā. Arī mīlestība sevī apvieno visas emocijas, tostarp negatīvās, piemēram, naidu. Kāpēc tu kādu ienīsti? Tāpēc, ka viņš sāpināja. Bet sāpināt var tikai tas, kuru mīli. Ja gribi atrast sevī kaut ko jaunu, meklē to caur mīlestību. Prieks, laime, sāpes un ciešanas – pilnīgi viss ir mīlestībā. Mācos mīlēt cilvēkus bez nosacījumiem, nedomājot, vai kaut ko saņemšu pretī. Nerunāju tikai par vīriešiem. Varu iemīlēt cilvēku līdz saknēm tikai tāpēc, ka man patīk, kā viņš kaut ko dara. Piemēram, ja redzu – cilvēks veic savu darbu ar lielu mīlestību.

Mīlestība ir enerģija. Ja kādu mīlu, sūtu viņam šo informāciju neverbāli, savās domās. Esmu piefiksējusi, ka cilvēki to jūt. Mēs pārāk reti sakām cits citam, ka mīlam. Vajag teikt, nežēlot un netaupīt šo vārdu!

Samīļot anormāli pūkaino

Ļoti mīlu savu kaķi. Bakijs ir anormāli pūkains pelēcītis ar baltu krādziņu. Reiz viņš laukos pazuda. Domāju, ka apēdusi lapsa, un man tā sāpēja sirds. Pilnīgi fiziski. Par laimi, pēc laika atradās. Tagad viņš ir mājās. Kad atgriezīšos, noteikti samīļošu. Bieži viņam saku: Bakuķi, es tevi mīlu! Viņš, protams, nerunā latviski un nevar atbildēt, bet skatās man acīs, murrā, un es redzu, ka viņš man saka to pašu.

Paņemt visu pasauli

SAISTĪTIE RAKSTI

Kad iemīlies un veido attiecības, nokļūsti komforta zonā. Cilvēks, ar kuru esi kopā, rada mieru, ir tik labi, ka apkārtējā pasaule it kā pārstāj eksistēt. Šajā periodā man radošajā darbībā parasti iestājas pauze – zūd iekšēja vajadzība rakstīt dziesmas. Apzinos: lai kaut ko iegūtu, no kaut kā jāatsakās. Tas ir mazliet skumji un nežēlīgi. Kad izlem veidot ģimeni, vismaz uz laiku kaut kādā mērā jāpazaudē pārējā pasaule. Taču pašlaik vēlos no tās izspiest maksimumu. Projekti paši nāk cits pēc cita, un man vienkārši jābūt uz vietas, gatavībā. Man jāpiepilda savs liktenis. Taču zinu, ka mazliet tālākā nākotnē man būs tipiska latviešu lauku māja. Tāda senatnīga, koka, ar kamīnu. Braukšu ar vīru uz turieni strādāt zemes darbus un restartēties. Apkārt skraidīs bērni, un mēs būsim laimīgi.

Recepte pret iesnām

No skujkoka, piemēram, egles, viena vai vairākiem zariņiem uzmeistaroju aproci un nēsāju. Ēteriskā eļļa, kas ir skujās, ir spēcīgs pretvīrusu līdzeklis. Iesnas tiešām pāris dienu laikā izzūd.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
Pēteris Apinis: Augsto smago saslimstību un mirstību no Covid–19 un citām slimībām lielā mērā nosaka valdības sētās nāves bailes 38
2 stundas
EK
Elīna Kondrāte
Veselam
Ģimenes ārste pastāsta, kā ārstēties no Covid-19 mājas apstākļos 39
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Ielu intervijas: vai jūs būtu gatavi divreiz nedēļā brīvprātīgi testēties pret Covid-19? 30
5 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Latvijā gripa vēl nav konstatēta, toties plaukst un zeļ saslimšana ar citām akūtajām augšējo elpceļu infekcijām. Kā ārstēties?
2 stundas
AR
Anda Rožu
kalne
Ziņas
Viņi runā citā valodā? Viņi negrib runāt latviski! Viņi ēd kaut ko citu… Rožukalne vērtē raidījumu “Kāpēc viņi dara tā?” 14
14 stundas
DB
Dace Bumbiere
Stāsti
Dzimst aizvien vairāk dvīņu. Izskan versija, ar ko tas saistīts 13
1 diena
IK
Ilze Kalve
Ziņas
“Kovids jau nesākas ar iesnām, bet joka pēc uztaisīju testu – pozitīvs!” Ilze dalās pieredzē par iegūto “suvenīru” pēc “Prāta vētras” koncerta 132
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Latvijā parādījies jauns krāpšanas veids. Kas iedzīvotajiem jāņem vērā? 6
3 stundas
Daina Šulca
Stāsti
“Es gribu dzīvot laimīgu dzīvi Latvijā.” Jānis aizbrauca no Latvijas pēc PSRS sabrukuma un tagad atgriezies dzimtenē
21 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī Rīgā un reģionos pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus 1
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Veselības centru apvienība: Covid-19 pacienti novērtē ārsta izbraukumu uz mājām 3
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 8
5 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc sargāt galvu un kaklu no aukstuma 9
25. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VCA investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā 1
17. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Rūpēs par vīriešu veselību 7
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja oža pēc Covid-19 pārslimošanas ir patoloģiski mainīta 17
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trīs risinājumi, kā pirms ziemas stiprināt spēju pretoties vīrusiem
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aptieka ir drošības spilvens diabēta pacientam Covid-19 laikā 2
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Elpceļu vīrusu sezonas laikā Covid-19 raksturīgo simptomu noteikšana vēl svarīgāka 8
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
zināt pareizās devas vitamīniem? 7
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mājsēdē būtiski cieš pusaudžu miegs un emocionālā veselība 9
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” uzņēmumus novērtē ar valsts apbalvojumu vadītājai Stellai Lapiņai 2
2. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko iedzīvotāji domā par savu imunitāti? 10
28. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptiekas” atvērtas jau no septiņiem rītā 1
27. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kur vīrusa daļiņu ir vairāk un pastāv lielāks risks inficēties? 7
25. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilā vakcinācijas punkta izbraukumiem liels pieprasījums jau pirmajā nedēļā 5
23. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ceļazīmes sadzīvošanai ar gada tumšo laiku 1
22. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsu jaunajā realitātē konsultācijas tiešsaistē ir farmaceitiskās aprūpes daļa 3
19. oktobris, 2021
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 2
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 12
15. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
14. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
13. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
8. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
ML
Māra Libeka
Veselam
Gandrīz 30 tūkstošiem senioru nav sava ģimenes ārsta. Kā šie pakalpojumi viņiem tiek nodrošināti? 19
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Populārākais vēlējums Ziemassvētkos un Jaunajā gadā būs – “Lai laba veselība!” 2
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Covid-19 seku mazināšana jauniešu vidū ir aktuāla – 17 000 saņems atbalstu 1
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
“Kamēr daudzi nevakcinējas pret kovidu, HIV pacienti lūdzas, lai viņiem būtu šāda iespēja,” Ažiņa atklāj, vai būs pieejama arī vakcīna pret HIV 25
3 dienas
LE
LETA
Ziņas
Pavļuts atklāj, cik miljonus “MikroTik” valdes priekšsēdētājs apņēmies ziedot BKUS 27
4 dienas
DB
Dace Baltruma
Ziņas
Lasītāja: Plaisa starp “mēs” un “viņi” plešas platumā. Vai kāds parēķinājis, cik nonākuši kapu kalniņā tikai tādēļ, ka laikus netika pie ārsta? 71
4 dienas
LE
LETA
Ziņas
Latvijā atklāti 477 Covid-19 gadījumi un reģistrēta sešu pacientu nāve 21
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijā parādījies jauns krāpšanas veids. Kas iedzīvotajiem jāņem vērā? 6
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Prezidentam vajadzētu būt mazliet kritiskākam pret tiem cilvēkiem, kas ir ap viņu.” Kreitusi nošokējusi kāda situācija 18. novembrī 2
59 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Latvijā gaidāms liels sals. Sinoptiķu prognoze nākamajai nedēļai 2
4 stundas
GB
Guna Blaua
Stāsti
“Man nav nostalģijas pēc Operas.” Nu jau vairākus gadus operdziedātāja Kristīne Zadovska sevi sauc par “pilna laika mammu”
6 stundas
Ieva Ēvalde
Ziņas
“Viss ir nācis ļoti lēni un ar smagu darbu.” Kārlis par mājaslapu un e-veikalu izveides platformu “Mozello”, ko “saprastu pat mamma” 2
6 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Ziņas
“Dzīvības vainags” ir veltījums maniem bērniņiem, kas nomira pēc piedzimšanas – nepaauklēti, nesamīļoti… Saruna ar romāna autori
5 stundas
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
Pēteris Apinis: Augsto smago saslimstību un mirstību no Covid–19 un citām slimībām lielā mērā nosaka valdības sētās nāves bailes 38
2 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
Vai tiešām katoļu priesteriem ir aizliegts precēties? Atbild prāvests Ilmārs Tolstovs 82
1 diena
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Nomainīju vasaras riepas. Par 10 eiro dārgāk nekā pirms gada. Vai nav par skarbu? 62
1 diena
IK
Ilze Kuzmina
Ziņas
Obligāts bērna kopšanas atvaļinājums tētiem? Vismaz divus mēnešus bērnu būs jāpieskata tēvam 101
1 diena
DJ
Diāna Jance
Ziņas
“Manuprāt, piedzīvojam ļoti izšķirīgu laiku, kaut kāda laikmeta beigas.” Intervija ar aktrisi Rēziju Kalniņu 34
1 diena
IK
Ilze Kalve
Ziņas
“Kovids jau nesākas ar iesnām, bet joka pēc uztaisīju testu – pozitīvs!” Ilze dalās pieredzē par iegūto “suvenīru” pēc “Prāta vētras” koncerta 132
1 diena
DB
Dace Bumbiere
Stāsti
Dzimst aizvien vairāk dvīņu. Izskan versija, ar ko tas saistīts 13
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Atlūgumus iesniedz arī gados jauni un arī vakcinēti pedagogi!” LIZDA priekšsēdētāja Vanaga skaidro situāciju 152
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
No ārvalstīm saņemta “karsta informācija” par kādas Latvijas politiski nozīmīgas personas iespējamiem pārkāpumiem 83
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
FOTO. 5 praktiski padomi, kā mājās uzburt Ziemassvētku sajūtu 2
2 dienas
AT
Andris Tiļļa
Kokteilis
“Jauniešu apģērbā ir iecienītas uniseksa kolekcijas.” Mārtiņš par modi sācis interesēties jau agrā jaunībā
13:38
LE
LETA
Ziņas
Vērtēs iespēju lūgt atbrīvot no apcietinājuma ar Covid-19 slimnīcā nonākušo Lembergu 3
13:03
LA
LA.LV
Ziņas
“Prezidentam vajadzētu būt mazliet kritiskākam pret tiem cilvēkiem, kas ir ap viņu.” Kreitusi nošokējusi kāda situācija 18. novembrī 2
12:41