Foto-Art_Maric/Shutterstock

Steidzamie darbi dārzā: uzmana hortenzijas 0

“Daudzi iemīļojuši podos audzējamās hortenzijas. Tās saaugušas kuplas, ir pilnos ziedos vai gatavojas plaukt. Karstajā laikā svarīgi puķēm nodrošināt pietiekami daudz mitruma. Varbūt pat jālaista vairākas reizes dienā un lietus laikā, jo tas augsni podā caur lapām nevar aplaistīt,” atgādina daiļdārza Saulesķirši saimniece Velta Breidaka no Ādažiem.

Reklāma
Reklāma

Piebremzē ar mēslojumu

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65
Lasīt citas ziņas

Kaut gan podos audzējamās gleznās hortenzijas pārziemina telpās (visbiežāk pa­grabos, kur temperatūra nenoslīd mīnusos), tām tik un tā jāpagūst nobriedināt dzinumus.

Tādēļ tagad pārtrauc šos augus mēslot. Turpina dot speciālo mēslojumu tikai tām hortenzijām, kuru ziediem jānodrošina zilā krāsa.
CITI ŠOBRĪD LASA

Speciālos zilo vai sarkano krāsu pastiprinošos mēslojumus var iegādāties dārzkopības preču veikalos. Lietošanas biežums un devas dažādu firmu ražojumiem atšķiras.

Var pārstādīt

Hortenzijas pārstādīšanai gatavo substrātu no skābas kūdras, podu puķu zemes un komposta.
Foto: Inita Šteinberga


Populāra problēma – vasaras sākumā nopirktais augs saaudzis tik kupls, ka poda izmēri vairs neatbilst krūma izmēriem. Trauks nevar noturēt hortenzijas svaru, gāžas, turklāt substrāta nereti jau ir tik maz, ka augam grūti nodrošināt pietiekamu mitruma līmeni. Ja tā noticis, hortenziju var ievietot smagā kašpo podā vai pārstādīt pat ziedošu. Augu saudzīgi pārliek lielākā podā ar svaigu augsni.

Saudzīgi atbrīvo sakņu kamolu, veco podu netaupot.
Foto: Inita Šteinberga

Piemērots ir skābummīļiem paredzētais substrāts, kas papildināts ar satrūdējušu kompostu. Lai labāk saglabātos mitrums, substrātam pievieno podu puķēm domāto augsni, kurā ir speciālas granulas.

• Pareizāk būtu hortenziju pārstādīt pavasarī.

Apgriezt nesteidz

Foto: Inita Šteinberga


Podos audzējamās liellapu un citas hortenzijas ziedus veido uz iepriekšējā gada dzinumiem. Tas nozīmē, ka dzinumus nevar īsināt un veidot krūmu, kā patīk. Šo hortenziju dzinumiem jāļauj brīvi augt. Drīkst apgriezt tikai noziedējušās. neglītās ziedkopas. Dažām hortenzijām ziedi ir glīti līdz rudenim. Tās var pārziemināt ar visiem ziediem un tos, kā arī nokaltušās auga daļas apgriezt pavasarī.

• Ja iegādāta liellapu hortenzija, tai jau tagad atstāj brīvu vietu pagrabā (starp kartupeļiem un ievārījumiem), lai ievietotu, kad tuvosies sals.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.