Publicitātes foto

Temperamentam atbilstošs interjers. Kādās telpās vislabāk jūtas holeriķis un sangviniķis 2

Izrādās, ka interjera iekārtojumu visvairāk ietekmē cilvēka temperaments, nevis personība, profesija vai dzīvesveids. Līdz ar to vadošās modes tendences ne vienmēr der visiem, un nav brīnums, ka daudzi labāk jūtas draugu virtuvē nekā savā viesistabā.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
“Es pat nespēju iedomāties, ka pieaugušai sievietei var kaut ko tādu teikt” – sieviete vilcienā piedzīvojusi nepatīkamu izturēšanos no diviem pusaudžiem
Lasīt citas ziņas

Mēs visi esam ļoti dažādi un atšķiramies ne tikai pēc psiholoģiskā tipa – ekstravertais (uz āru vērsts) un introvertais (uz iekšu vērsts), bet arī pēc četriem temperamentu veidiem – holeriķis, sangviniķis, fleg­matiķis un melanholiķis. Temperamentu īpatnības der ņemt vērā, lai mājoklī vienlīdz labi justos gan vecāki un bērni, gan brāļi un māsas, gan viņš un viņa. Šoreiz par ekstravertajiem tipiem un viņu interjeriem.

Ekstravertā tipa pārstāvji – holeriķis un sangviniķis attiecībās ar cilvēkiem virzās plašumā, nevis dziļumā. Viņus vairāk interesē tas, kas notiek šeit un tagad, nevis pagātnē vai nākotnē. Ekstravertiem ir daudz paziņu, plašs kolēģu un draugu loks, aktīva sadzīve un izklaides. Līdz ar to nepieciešama ērta dzīves telpa, kur uzņemt ciemiņus.

Holeriķa stilīgums

CITI ŠOBRĪD LASA

Holeriķim patīk draugus pārsteigt un pat šokēt ar jaunākajām modes tendencēm sava mājokļa interjerā. Galvenais, lai būtu stilīgi, bet ne ļoti dārgi. Stila izvēlē dominē eklektisms. Holeriķis nebaidās no drosmīgiem risinājumiem un eksperimentiem, viņu aizrauj viss jaunais, līdz ar to interjeri nemitīgi mainās – mēbeles bieži pārvieto, sienas pārkrāso utt. Holeriķim svarīgas nevis detaļas, bet kopējais tēls – ja apdarē vai mēbelēs parādās kāds sīks defekts, visbiežāk izlemj to mainīt, nevis labot.

* Telpas – plašas, ergonomiskas, funkcionālas un ērtas ar vairākām darbības zonām.

* Toņi – dominē košas krāsas, neparasti toņu salikumi, piemēram, zils ar oranžu vai sarkanu.

* Mēbeles – modulējamas, transformējamas un pārvietojamas.

* Apgaismojums – pēc iespējas daudzveidīgāks un ar variēšanas iespējām: gan ierasta griestu lampa, gan iebūvētie gaismekļi grīdās un nišās, gan daudzkrāsains diožu apgaismojums mēbeļu vir­smās.

* Aksesuāri – atraktīvi priekšmeti, nejauši un spontāni iegādāti suvenīri, kā arī dažādi dizaina priekšmetu atdarinājumi – viss, kas piesaista uzmanību.

* Sadzīves tehnika – nelieto sarežģītu sadzīves tehniku, jo ir ļoti nepacietīgi.

* Speciālistu ieteikums – tā kā holeriķi ir ļoti aktīvi un uzbudināti, tiem nepieciešama atslodze nervu sistēmai. Vēlams lietot zilo un zaļo toņu salikumus, kas izskatās pietiekami efektīgi, bet tajā pašā laikā nomierina. Īpaši jāpadomā, lai holeriķa guļamistabā radītu mierīgu vidi – te derēs vēsie toņi.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.