Ieva Janelsiņa-Briede un Edgars Briedis.
Ieva Janelsiņa-Briede un Edgars Briedis.
Foto: Annija Pumpure

Tik saskanīgi atšķirīgajā! Ievas un Edgara maģiskais mīlasstāsts 1

Šķietami atšķirīgi, tomēr tik ļoti līdzīgi domājoši. Ieva Janelsiņa-Briede un Edgars Briedis kopā ir jau astoņus gadus. Ģimenē aug arī divas atvases – Maija (4 gadi) un Bruno (2 gadi). Mīļotie atzīst, ka interesi vienam pret otru notur tieši tas, ka

LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 164
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
Lasīt citas ziņas
katram ir savs individuālais interešu un uzskatu kopums, taču izvēlētais dzīves kompass ir viens.

Abi ir ieguvuši maģistra grādu un ikdienā turpina strādāt izvēlētajās nozarēs. Edgars – būvniecībā, bet Ieva – mākslas jomā. “Esmu apģērbu dizainere, darinu individuāla dizaina kāzu tērpus ar nosaukumu “Janelsina Bridal Designs”. Mums ir svarīgi, ka esam ar augstāko izglītību. Tas tomēr kaut ko liecina par cilvēka spēju darbus novest līdz galam, saorganizēties un disciplinēties. Arī ikdienā nemitīgi tiecamies pilnveidoties,” stāsta Ieva.

Kad satiekas māksla un sports

CITI ŠOBRĪD LASA

Ieva un Edgars pēc savas būtības ir krietni atšķirīgi. Visvairāk tas atainojās attiecību sākumā. “Man kā māksliniecei bija nekonkrēts darba režīms – strādāju, kad vajadzēja. Arī pa naktīm gleznoju un šuvu. Tolaik daudz apmeklēju ballītes, koncertus, biju lietas kursā par visu jaunāko mūzikas un mākslas pasaulē. Neko negribēju palaist garām.

Edgars brīvo laiku pavadīja sportiskās aktivitātēs un piedzīvojumu sacensībās. No sākuma padomāju – ak, tādai kā es pārāk pareizs. Protams, dažādas piedzīvojumu ekspedīcijas patika arī man, taču tie vairāk bija tādi hipiju pasākumi. Tā vietā, lai pārgājienā uzvilktu ērtus apavus, man svarīgāk bija, lai ir smuki! Tādējādi mūsu pirmie kopīgie sportiskie pasākumi bija gana izaicinoši.

Piemēram, uz pārgājienu ierados augstpapēžu zābakos, noslīdēju pa trepēm, ieskrēju kokā.

Toties Edgars ar lielu interesi sāka piedalīties mākslinieku pasākumos, kur arī viņam nācās iziet ārpus komforta zonas. Nu jau abi esam ļoti saplūduši. Sportojam un apmeklējam mākslas pasākumus kopā,” ar prieku atklāj Ieva.

Pāra iepazīšanās notika pavisam nejauši. Tālāk, kā jau mūsdienās ierasts, sekoja sarakstīšanās sociālajos tīklos un e-pastā. Tolaik Edgara darba grafiks paredzēja diezgan ilgus komandējumus ārpus valsts. Te veiksmes moments bija Ievas pielāgošanās iespēja, jo savu darba grafiku viņa veido pati. Kad Edgars bija prom – Ieva strādāja, bet, kad atbrauca uz Latviju – brīvdienas bija arī viņai.

Ieva gan atzīst: “Teikšu godīgi, attiecību sākumā, kad Edgara komandējumi paredzēja prombūtni divas līdz četras nedēļas, bija grūti. Labi, ka tad vēl nebija bērnu. Apstāklis, ka viņš nedzīvoja šeit, man bija pietiekams, lai ar prātu vienā brīdī nolemtu, ka man tas neder. Bet visam pielikt punktu nespēju ar sirdi. Pēc kāda laika sapratām, ka tā nevar turpināties, un Edgars nomainīja darbu.”

Kāzu koncerts “Skyforger” skaņās

Edgars bildnāja Ievu jau pāris gadu pirms kāzām, taču pāris nevarēja izvēlēties piemērotu datumu un vietu, un mākslīgi visu steidzināt negribēja. Kad beidzot vieta tika atrasta, viss raisījās it kā pats no sevis. Mīļotie bija vienisprātis, ka nevēlas pasākumu, kura organizēšana prasītu negulētas naktis un stresainas dienas. Taču apprecēties bija svarīgi, stāsta Ieva: “Tas mums abiem bija būtiski.

Arī kopīgs uzvārds. Lai gan man ir svarīgi saglabāt savu uzvārdu, kas ir kā daļa no manis, vēlējos tomēr arī kopīgu ar vīru un bērniem.

Tās bija ideālās kāzas – pie jūras, tuvāko cilvēku lokā, bez stresa un steigas.

Man bija pašas plūkti ziedi un fonā skanēja henga harmonizējošās skaņas (no angļu valodas “hang” – 21. gs. izgudrots instruments – pašskanis, kas rada dabiskas un dziedinošas skaņas).

Svinības turpinājām savas mājas pagalmā, un vakarā abi devāmies uz “Skyforger” koncertu, pēc tam sekoja nakts pastaiga gar pludmali. Pats pasākums, vieta un tās dienas notikumi ļoti raksturo mūs pašus.” Arī Edgars piebilst: “Ja mums katram būtu ļoti atšķirīga vīzija par kāzu pasākumu, tad jau saknē kaut kas nesaskanētu. Bet mums saskan! Reizēm atliek vien nobrīnīties, cik vienlaikus atšķirīgi un līdzīgi esam.”

Tāpat Edgars ļoti novērtēja, ka Ieva savu kāzu kleitu bija dizainējusi un darinājusi pati: “Uzminēju, ka būs kas zilgans un krāsots. Pazīstot savu sievu, biju pilnībā pārliecināts, ka citādi nemaz nevar būt: viss, ko viņa rada, ir gaumīgi, skaisti un ar īpašu rokrakstu.”

Bērni satuvina vēl vairāk

Foto: no privātā arhīva

“Bērnus speciāli neplānojām, bet bijām tiem gatavi. Gribējām, lai starp abiem nebūtu liela vecuma starpība. Un, kad sākām domāt, ka varētu būt pienācis laiks otram, izrādījās, ka bija jau paspējis pieteikties,” atceras Ieva. Bērni ģimeni ir tikai vēl vairāk satuvinājuši.

Taču, lai gan mazie ķipari ir pāra dzīves centrā, Ieva un Edgars nebūt nav atteikušies no sev tīkamām un svarīgām nodarbēm vai lietām. Arī laiks divatā tiek atrasts un ieplānots. “Protams, dažkārt ir grūti, reizēm pienācīgi neizguļamies un mūs piemeklē visas tipiskākās vecāku problēmas. Bet mēs tāpat nekad un ne pret ko nemainītu šodienu!”

Lai gan pārim ļoti patīk ceļot, abi ir pārliecināti, ka Latvija ir viņu laimīgā zeme.

Šobrīd ģimene dzīvo Lapmežciemā, kur Edgars uzbūvēja māju blakus Ievas vecāku mājai. Brīnišķīga komanda: vīrs kā būvnieks, bet sieva – dizainere/māksliniece, kura veido arī mājas interjeru. Par mājas vietu domas sakrita, jo iespēja bērniem uzaugt pie jūras un skraidīt pa pagalmu ir liela vērtība.

Arī vecvecāku klātbūtnes iespējamība šķita ļoti nozīmīga, akcentē Ieva: “Viņi daudz laika pavada ar bērniem, atvieglo mūsu ikdienu. No Edgara puses ir pat vecvecmāmiņa, par kuru bērni ir sajūsmā. Mums ir paveicies, ka nav tādu paaudžu strīdu, neviens nekur par daudz nejaucas. Jūtamies labi un esam pateicīgi par padomu un laiku, ko ome un opji pavada ar mazbērniem.”

Labākā sevis versija

Mīļotie viens otram ļauj saglabāt savu autentitāti, tā ir viņu kopābūšanas atslēga. Otru pieņem un “nezāģē”. Ieva stāsta: “Katrs pats ir atbildīgs par savu laimi. Lai gan neesam vienpatņi un alkstam pēc mīlama cilvēka blakus, vienlaikus esam pašpietiekamas personības – katrs ar savām interesēm un nodarbēm.

Tāpat mums ir pasākumi, kurus neapmeklējam kopā, jo apzināmies, cik svarīgs ir laiks ar draugiem vai vienatnē. Man tās ir studijas ballītes ar meitenēm, mākslinieku pasākumi, iepirkšanās, ko labprātāk daru viena. Edgars ar draugiem pavada laiku būvnieku diskusijās, skrienot rogainingos vai apmeklējot “Zvaigžņu karu” tipa filmas.”

SAISTĪTIE RAKSTI

Briežu ģimenē mīlestība izpaužas rūpēs vienam par otru un liekot otram justies mīlētam. “Man tas ir pašsaprotami – uztaisīt vīra mīļāko ēdienu vai ikdienā pucēties. Vajag taču censties būt labākajā sevis versijā. Edgars no savas puses vienmēr atceras īpašos datumus, dāvina ziedus. Tā mēs viens otru lutinām.”

Mazāk runu, vairāk darbu, uzskata Ieva un Edgars: “Neesam no tiem, kuri ikdienā daudz runā par mīlestību un jūtām, vairāk to izrādām ar darbiem. Protams, kad vajag, tad saņemamies un runājam. Taču daudz kas šķiet tik vārdos neizsakāms un mainīgs, ka negribas to ierobežot ar kādu atsevišķu vārdu vai teikumu. Par to arī mēdzam kopīgi pasmieties.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 6
2 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Iedzīvotājiem piedāvā valsts apmaksātas psihologa konsultācijas 10
8 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 4
9 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Tās noteikti ir izglābušas dzīvības”. Vai varam gaidīt zāles, kas pasargās no Covid-19? 28
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 164
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 80
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Flīģeļa sāga: soctīklotāji uzjautrinās par dziedošo Kariņu un Pavļutu pie taustiņiem 143
1 diena
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA
Veselam
Farmaceita konsultācija „Mēness aptiekā” visā Latvijā pieejama arī brīvdienās 4
4 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Nākamnedēļ pie iedzīvotājiem dosies Baltijā pirmais mobilais vakcinācijas punkts 4
9 stundas
LA
LA.LV
Veselam
VCA gatava iesaistīties papildus plānveida operāciju nodrošināšanā 3
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Vajadzība pēc farmaceita padoma ārkārtējā situācijā ir pieaugusi
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Visbiežāk iedzīvotāji atbalsta sejas aizsargmasku nēsāšanu sabiedriskās vietās 3
Nedēļa
LA
LA.LV
Veselam
Cik nopietna rudens kaite ir noķerta? 3
7. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bez magnija nav iespējamas vairāk nekā 300 bioķīmiskas reakcijas organismā 1
6. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi – lai imunitāte ir tavas veselības miesassargs 11
4. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” – mīlētākais zīmols farmācijā trešo gadu pēc kārtas 4
30. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Muskuļu un locītavu profilakse būtu vērtējama augstāk 1
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Monas Lizas pieskāriens sievietes intīmajai veselībai 3
24. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vidusjūras diēta un C vitamīns un locītavu veselības ābecē 2
20. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 3
17. septembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 8
15. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā un kāpēc veidojumi uz ādas ir jāpieskata 3
4. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem 1
3. augusts, 2021
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 6
23. jūlijs, 2021
LE
LETA
Veselam
Valdība piešķir 1,57 miljonus eiro pretgripas vakcīnu iegādei 10
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Iveta Ķelle: “Cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem jau skolas vecumā jābūt regulārām nodarbībām par seksuālo un reproduktīvo veselību.” 10
3 dienas
ML
Māra Libeka
Veselam
Ārsti prognozē, ka varētu palielināties to pacientu skaits, kas meklēs medicīniskus iemeslus, lai nebūtu jāpotējas 66
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Uzsāk informatīvo kampaņu krūts vēža apzināšanai
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Atjaunosim mājas aptieciņu, jo varbūt biežāk vajadzēs ārstēties pašiem 10
4 dienas
Inita Šteinberga
Ziņas
Samaltu pieneņu sakņu uzlējums rīta kafijas vietā! Kādēļ šobrīd gudri ievākt šos ziedus? 6
4 dienas
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 80
6 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
Itāļi atceļ OIK, spāņi samazina elektrības nodokli. Kā citur kompensē enerģijas cenu pieaugumu? 28
6 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 6
2 stundas
EL
Egils Levits
Ziņas
Levits: Pandēmija beigsies, bet pamatvērtības, par ko mums jārūpējas, paliks. Mūsu kopējā latviešu valoda ir viena no tām 129
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Visus pensionārus gaida smaga ziema.” Veidemane par to, ka ir amorāli piešķirt naudu tikai vakcinētajiem 145
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Skolēni bieži nodod Covid-19 testēšanai nederīgus siekalu testus. Kā tas iespējams? 18
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Plešs: Nodevas iekasēšana par iebraukšanu Jūrmalā nav pamatota 16
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Akropolē” un “Alfā” brīvdienās darbosies arī vairāki veikali ar atsevišķu ieeju 2
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Arī veikalā kasierei tagad jābūt vakcinētai. Uz kurieni tu iesi?” Kreituse par pedagogiem, kuri draud pamest darbu 110
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
Gaidāmi mainīgi laikapstākļi. Iespējams pirmais sniegs? Sinoptiķu prognoze nākamajai nedēļai 1
14 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Haoss un panika Maskavā: cilvēki bēga no pilsētas, ielās sākās laupīšanas, dedzināšanas 11
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 164
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ziemassvētku zvaigzne – puansetija: kā to kopt pareizi, lai tā uzziedētu atkal? 1
1 diena
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Kā vērtējat valdības jaunos lēmumus Covid-19 saslimstības ierobežošanai? 43
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Mūs piespiež izvēlēties starp cilvēkiem, cilvēcību…” Uzņēmēja pieņem smagu lēmumu un slēdz kafejnīcu 115
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Pavļuts nāks spēlēt?” Veidemane neslēpj sašutumu par Valsts prezidenta kancelejas vēlmi iegādāties jaunu koncertflīģeli 135
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Lapsa: Mums stāsta, ka pie 80% vakcinācijas dzīvosim zaļi, bet paši Saeimā pie 96% baidās un uz darbu neiet 150
1 diena
LE
LETA
Ziņas
F-1 izziņo 2022.gada sezonas kalendāru ar 23 sacīkstēm 1
22:30
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 6
21:15
LE
LETA
Ziņas
Jauni kovida slimnieki atklāti Valmieras un Aizkraukles novados. Kur vēl? 4
20:44