
Top grāmata par kantrī mūzikas festivāla vēsturi Latvijā – piedalies tās tapšanā! 0
Ar sajūtu, ka kantrī mūzika ikvienam spēj uzlabot noskaņojumu, 1999. gada vasarā Bauskā notika pirmais “Kantrī mūzikas festivāls”, kura idejas autors bija radio dīdžejs Uldis Ozoliņš. Šī tradīcija turpinās – arī šovasar 5. un 6. jūlijā ikviens aicināts apmeklēt “Kantrī mūzikas festivālu 2025” Bauskas pil estrādē, taču paralēli top arī grāmata, kurā tiks apkopota šī pasākuma vēsture un atmiņu stāsti.
Vēl pirms paša pirmā festivāla tās rīkotājs Uldis Ozoliņš, kurš tolaik bija arī Latvijas Radio kantrī mūzikas programmu vadītājs, sniedza interviju laikrakstam “Bauskas Dzīve”, ieskicējot, kas tad šajā mūzikā ir tik īpašs un kāpēc tai par godu ir vērts rīkot festivālu.
“Pēdējos 10 gados Eiropā vērojama amerikāņu kantrī un vesterna mūzikas pieaugoša ietekme. Hitparāžu tabulas, MTV, CMC televīzijas programmas un daudzo Eiropas radiostaciju repertuārs arī apliecina, ka šī mūzika eiropiešiem daudz nozīmē. Ja cilvēki pieprasa, tas nozīmē, ka viņu vēlme ir jāapmierina. Šī mūzika nekad nevienam no jums nesabojās garastāvokli, tā var omu tikai uzlabot. Un šajā depresīvajā un stresa pilnajā laikā tas ir ļoti svarīgi. Strukturāli ļoti interesanta mūzika, kaut kas līdzīgs džeza uzbūves principiem, starp džezu un balādi. Ļoti krāsaina mūzika, plašas variēšanas iespējas, tiek izmantots gan bandžo, gan vijole, arī akordeons utt.,” tā U.Ozoliņš toreiz iepazīstināja ar kantrī burvību.
Šobrīd gan kantrī festivāla organizēšanas grožus savās rokās ir ņēmis mūziķis un uzņēmējs Mārtiņš Ruža, kuram arī radusies ideja, ka šobrīd festivāla vēsturi vajadzētu apkopot grāmatā: “Es kantrī festivāla rīkošanu pārņēmu, sākot no trešā gada. Pirmajā gadā biju apmeklētājs, otrajā – mūziķis, bet trešo jau pats organizēju. Esam spējuši pulcēt labākās kantrī mūzikas grupas ne tikai no Latvijas, bet arī no kaimiņvalstīm, kā arī būtiski popularizēt šo mūzikas stilu Latvijā, tāpēc šogad vēlos izdot arī grāmatu, lai atmiņas paliktu saglabātas arī taustāmā veidā – uz papīra.”
Grāmata pamatā būs balstīta uz Ulda Ozoliņa un Mārtiņa Ružas atmiņām, tajā būs vēsturisks atskats pa gadiem, kas papildināts ar fotogrāfijām no Bauskas dzīves, taču šobrīd autori aicina atmiņās dalīties arī festivāla apmeklētājus, iesūtot savus stāstus un fotogrāfijas uz e-pastu [email protected].