Smieklu jogas nodarbība.
Smieklu jogas nodarbība.
Foto – Līga Andersone

3×3 nometnes kā trīs stiprie vārdi 0

Šonedēļ Zaļeniekos notiekošajam latvisko ģimeņu saietam izvēlētais vadmotīvs ir “Dievs. Daba. Darbs”, un katra diena sākas ar īsu lasījumu no tāda paša nosaukuma Annas Brigaderes grāmatas.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

“Vislielākais prieks par to, ka mums te ļoti daudz – puse no saieta dalībniekiem – ir bērni. Jo dzimtenes sajūtu jeb saikni ar dzimteni, izpratni un atbildību vissvarīgāk ir iedot jaunajiem cilvēkiem. Ceram, ka šonedēļ sētā sēkla kritīs auglīgā augsnē un atnāks kā augļi atpakaļ mīļajai Latvijai,” saka saieta vadītāji Ilva Mieze un Edmunds Barkāns, kuru ģimenē ir četras atvases. Kopā ar vietējiem, Zaļenieku pagasta ļaudīm, saietā pavisam ir pustūkstotis dalībnieku, no kuriem tālākie atbraukuši no Austrālijas, Kanādas, Amerikas. Ir ieradušies arī latvieši no Grieķijas, Austrijas, Norvēģijas – pavisam no 11 valstīm.

Ilva un Edmunds 3×3 saietus atbalstījuši jau 15 gadus, taču paši vadītāju godā un rūpēs ir pirmo reizi. “Centāmies programmā ielikt gan to, kas mūs pašus interesē, gan mēģinājām saprast, kas vēl būs piesaistošs citiem,” saka Ilva.

CITI ŠOBRĪD LASA

3×3 saietos paplašina latviskās zināšanas un apgūst jaunas prasmes – Zaļeniekos mācās taisīt jaukas lietiņas no tāsīm, šūt lina kreklus, gleznot, darina kokles, šuj senos ādas apavus, kaļ gredzenus un kulonus, taisa rotaslietas arī no māliem, krāso dzijas ar upenēm un augiem, darina puzurus, mācās celu aušanas pamatus, cep pankūkas, makšķerē. Vilina arī tādas ievirzes kā “Ciemos pie saimniekiem”, “Latviskā dievestība un tās izdziedāšana balsos”, “Pirts mācība”, “Mana folkloras izjūta”, “Bungu un perkusiju spēles darbnīca”, “Smieklu joga”, “Deja un kustība”, “Mugurkaula un locītavu atveseļošanas ABC”, “Nūjo vesels”, “Biodeja jeb sarunas klusumā, vārdos un kustībā”. Saietā dažādās nodarbībās stiprina ģimenes un ir iespēja tikties ar izcilām kultūras personībām.

“Ministru kabinets” un pasaku terapija

“Mēs veidosim savu ministru kabinetu, un katram ir jāizdomā, ko viņš gribētu valstī mainīt,” ierosinājis politikas ievirzes vadītājs žurnālists Ansis Bogustovs. Viņš stāsta, ka divu desmitu ievirzes dalībnieku vidū ir arī jaunieši, kas pirmo reizi piedalīsies vēlēšanās šoruden vai arī vēl tālākā nākotnē – Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Tiem, kuri pieteikušies dalībai ievirzē “Pasaku terapija”, pirmajā nodarbībā bija jāstāsta par savu mīļāko bērnības pasaku un jāatklāj, ar kuru pasakas varoni viņi sevi kādreiz asociējuši – varbūt ar bārenīti, Sprīdīti u.c. Un, ja nu dzīvē ir kāda risināma pro-blēma, piemēram, attiecības ar tuviniekiem vai nespēja saņemties mainīt darbu vai mācīties ko jaunu, vai pārāk augstas latiņas likšana sev un nemiers, ka to nespēj sasniegt, tad palīdzēt var pasaku terapija. Vadītāja Līga Mellupa, kura izpratni par šo jomu smēlusies no Sanktpēterburgas zinātnieces Jeļenas Česnokovas, vēlēja katram ievirzes dalībniekam uzrakstīt par savu problēmu pasaku tā, lai tajā darbotos varonis, palīgi, dāvinātājs, ienaidnieks un būtu gan pārbaudījumi, gan vajadzīgo spēju iegūšana, cīņa, atgriešanās mājās un svētki jeb dzīves svinēšana. Lai cik savādi man sākumā šķita – ko, vai patiešām jāanalizē sava dzīve un jāsameklē tajā kāda problēma, lai ar pasakas palīdzību to risinātu, vēlāk iepatikās doma par pasakas rakstīšanu par atbildības smagumu, ko uzkraujam sev plecos kā tādus akmeņus.

Reklāma
Reklāma

Mazā ideālā Latvija

Saieta rīkotāji ir biedrība “Trīs reiz trīs” un Jelgavas novada pašvaldība. Par vadmotīvu “Dievs. Daba. Darbs” Latvijas saietu “mamma” Inese Krūmiņa saka: “Dievs. Daba. Darbs – šie trīs jēdzieni ir latvieti pavadījuši kopš neatminamas senatnes un devuši spēku izdzīvot, uzplaukt un nobriest. Mēs esam daļa no Dabas, daļa no Dievišķā un arī katrs sevī nesam gan Dievišķo, gan Dabas bērna, gan Darba daļu. Padomāsim par Dieva pasauli un dievišķo kārtību – gan gada ritumā, gan mūsu katra mūža gājumā.”

Savukārt no ASV atbraukusī Līga Ruperte, kura bijusi klāt saietiem 3×3 kopš šīs tradīcijas dzimšanas brīža ASV, vēl padomāt ikvienam, ko nozīmē tas, ka mums ir sava valsts, kura šogad svin simtgadi: “Padomāsim par to, kā varam savai valstij palīdzēt, jo kritika vien to neuzlabos. 3×3 Latvijā dēvē par mazo ideālo Latviju, to Latviju, kāda tā varētu būt. Apzināsimies, ka ar savu piedalīšanos 3×3 mēs godinām savu Latviju un apstiprinām savu piederību tai.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.