Foto: Paula Čurkste/LETA

Vakcīnu pret Covid-19 līdz šim saņēmuši 12 600 senioru 2

Līdz šim vismaz pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši vairāk nekā 12 600 senioru vecumā virs 70 gadiem, aģentūru LETA informēja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Lasīt citas ziņas

Papildu šiem iedzīvotājiem vakcīnas saņēmuši vairāk nekā 5250 ilgstošas sociālās aprūpes centru klienti un 2253 to darbinieki.

Veselības ministrija (VM) aicina ikvienu Latvijā dzīvojošu senioru vecumā virs 70 gadiem zvanīt pa tālruni 8989, lai pieteiktos vakcīnai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopš 1.marta būtiski palielinātas arī bezmaksas tālruņa līnijas 8989 jaudas. Tālruņa līnija veidota ar mērķi nodrošināt pieteikšanos vakcīnai pret Covid-19 tiem iedzīvotājiem, kuriem objektīvu iemeslu dēļ nav iespējas lietot vietni “manavakcina.lv”.

Šobrīd, pēc Vakcinācijas biroja paustā, 91% gadījumu gaidīšanas laiks zvanot ir zem 15 sekundēm, bet vidējais sarunas laiks, lai pieteiktu sevi vakcīnai pret Covid-19, ir trīs minūtes.

Vakar Latvija saņēma šonedēļ plānoto “AstraZeneca” vakcīnu piegādi 14 400 devu apjomā, kas tuvāko divu dienu laikā nonāks vakcinācijas vietās – gan pie ģimenes ārstiem, gan arī pie ārstniecības iestādēm.

Vakcinācijas iestādes turpinās to senioru virs 70 gadiem vakcināciju, kas saņēmuši uzaicinājumu vakcinēties, kā arī bijuši iekļauti ģimenes ārstu līdz šim pašu izveidotajos sarakstos.

Vakcinācija norit pēc prioritāro grupu principa – patlaban vakcīnu pret Covid-19 var saņemt seniori vecumā virs 70 gadiem, kas ir pieteikušies vietnē “manavakcina.lv”, pa tālruni 8989 vai pie sava ģimenes ārsta.

Vakcinācija veido imunitāti pret Covid-19 slimību un pasargā no smagas slimības gaitas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.