
Ventspils slimnīcā ārstējas trīs Covid-19 pacienti, viens pacients pārvests uz Rīgu 0
SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Ventspilī patlaban ar Covid-19 infekciju ārstējas trīs pacienti, bet viens pacients pārvests uz Rīgu, aģentūru LETA informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Grinberga.
Visiem inficētajiem pacientiem slimības gaita vērtējama kā vidēji smaga. Ārstēšana tiek nodrošināta slimnīcas Infekcijas slimību nodaļā, speciāli piemērotās palātās, ievērojot visus drošības ierobežojumus un piesardzības pasākumus.
“Informējam, ka inficētie pacienti ir pilnībā izolēti no pārējiem slimnīcas pacientiem un slimnīca strādā ierastā režīmā, nodrošinot veselības aprūpes pakalpojumus pilnā apmērā,” uzsvēra Grinberga.
Viņa norādīja, ka “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” ir veikusi visus nepieciešamos, kā arī papildu drošības pasākumus attiecībā uz slimnīcas darbinieku un pacientu atrašanos un pārvietošanos slimnīcā, tādēļ arī pacienti tiek aicināti būt atbildīgiem un ievērot drošības pasākumus, lai pasargātu sevi un arī apkārtējos cilvēkus no vīrusa izplatības.
Slimnīcas vadība atgādina, ka slimnīcā joprojām sejas masku lietošana ir obligāta prasība un visās slimnīcas nodaļās ir iespēja izmantot dezinfekcijas līdzekļus rokām.
Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem līdz 5.oktobra plkst.10, Kurzemē augstākā Covid-19 izplatība reģistrēta Kuldīgā, kur ir 92 aktīvi saslimšanas gadījumi, Aizputē -27 un Talsos – 16. Dažos citos novados saslimšanas gadījumu skaits nepārsniedz piecu gadījumu robežu, tādēļ netiek konkretizēts.