Modris Mahešs Kalnciems
Modris Mahešs Kalnciems
Foto: Laura Grīnvalde

Tantras praktiķis: Mēs aizmirstam pamīlēties! Veselīgām pāra attiecībām – tantra 0

Pavasara gaidās vaicāju tantras praktiķim un pasniedzējam, astrologam Modrim Mahešam Kalnciemam, kādus labus paradumus šajā laikā varētu aizsākt sievietes un vīrieša attiecību veselībai, liekot lietā Senās Indijas izaugsmes sistēmu – tantru.

Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir 27
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
Lasīt citas ziņas

Tantriskās tehnikas ir tik vienkāršas, apgalvo Modris un piebilst – ne velti tagad šīs zināšanas mums dod daudz brīvāk. Eiropai un Rietumu pasaulei vispār bez tantras, bez enerģijas pacelšanas laikam nav izredžu izdzīvot: tas, ka rietumnieki izmirst, ir acīm redzami. “Vīrieši kļūst neauglīgi, jo nav, kur ražot testosteronu. Mums nav jāiet karot, mums pat par jums, sievietēm, nav jācīnās! Tāpēc vienīgais, kā var pacelt vibrācijas, ir šādi vingrinājumi. Pati zini – ja vibrācijas paceļas, tad telpa attīrās!”

Modri, kā tu raksturotu šo gadu?

CITI ŠOBRĪD LASA

Ņemot vērā, ka janvāris bija enerģijām bagāts un pietiekami prasīgs pret mums – tā tas ir jau kopš 2017. gada decembra –, gads no mums prasa sakārtošanu, konkrētību. Un vēl nākamgad prasīs. Runa ir, protams, par Saturnu Mežāzi. Tas ir ļoti nopietns signāls, ka mums vēl ir laiks ar sevi pastrādāt, sagatavoties kaut kam pilnīgi jaunam, kas sāksies no 2020. gada.

Ko varam darīt patlaban?

To var aplūkot tradicionāli dzimumu griezumā, bet man tomēr šķiet, ka šīs lietas jāsavieno. Patiesībā mēs esam abu šo enerģiju apvienojums, un mums pašiem jāsajūt, kurā pusē atrodamies, kurās enerģijās vairāk dzīvojam, un sabalansēt, iecentrēt sevi.

Prakse rāda – tieši iestrēgstot sava dzimuma enerģijās vai pretējā dzimuma izpausmēs, mēs daudz ko zaudējam dzīves kvalitātē.

Vēl – nereti ieciklējam savu labklājību tikai vienā sektorā, vai tā būtu fiziskā veselība vai garīgā, vai kas cits, un aizmirstam, ka jāattīsta sevi ļoti daudzpusīgi.

Kā to mainīt?

Endokrīnā sistēma ir ļoti būtiska, tas ir tas, kas veido mūsu vertikāli – no fiziskās veselības līdz garīgajai. Pašus pamatus veido spēja būt patstāvīgam, pozitīvi noskaņotam pret notiekošo un bez vērtēšanas.

Mēs bieži atstājam novārtā savas vajadzības: atceramies padzerties, bet aizmirstam, ka vajag arī pamīlēties. Lūk, moto 2019. gadam!

Tad arī dzimumdziedzeri (olnīcas, sēklinieki, prostata) un virsnieru dziedzeri labi strādās.

Tālāk – aknas, žultspūslis. Veģetatīvā distonija ir sekas tam, ka mēs apspiežam savas vajadzības, domas un darbības, lai kādam izpatiktu… tajā pašā laikā izšķīstot viduvējībā un iekrītot upura vai tirāna lomā. Viedokļu dažādības pieņemšana ļoti uzlabotu mūsu stāvokli. Aknām nav sāpju sajūtas, fiziski mēs nejūtam, ka tām kaut kas kaiš, bet no emocionālās veselības puses varam to sakārtot. Jāatver sev jaunas domas, jauni paradumi, hobiji. Cik gan objektīvi var būt cilvēki no malas, kas varbūt ir greizsirdīgi par mūsu brīvības izjūtu, panākumiem? Ja būsim mierā ar sevi, veselība uzlabosies.

Trešais – aizkrūts dziedzeris jeb tīmuss. Vai, divtūkstoš gadu dzīvojot ar mīlestības zīmi, esam ņēmuši vērā tās mācības? Protams, ir stress, ir ikdiena, kas mīlestību bloķē, ir mīlestības trūkums saskarsmē ar apkārtējo pasauli, gaidas, ka atnāks kāds, kas mūs iemīlēs vai ko varēsim iemīlēt… Tās patiesībā ir diezgan egoistiskas vēlmes, jo tām līdzi nāk vēlme kaut ko dabūt par to pretī, un seko ciešanas, ka nepiepildās pašu iedomātais.

Ja strādāsim ar mentālo plānu, meditēsim un mēģinām sevi līdzsvarot, atrodot savu centru, varēsim rast sevī tīru mīlestību pret sevi. Ja sevī attīstām toleranci, piedošanu, varam izprast, kas notiek apkārtējā realitātē.

Arī ar laba pieņemšanu mums, latviešiem, pieklibo – ja kāds kaut ko dāvina, tad šķiet, ka varbūt neesam to pelnījuši vai ka saņemtais kaut kā jāatlīdzina.

Būtu jākultivē vieglāka saskarsme – spert savu laipno soli pirmajam, nevis gaidīt, kad kāds cits to izdarīs. Nerūgt, neskābt, nebojāt savu veselību, darot sev pāri gan emocionāli, gan enerģētiski, jo tas viss atnāk atpakaļ fiziskajā līmenī. Tā sākas sirds slimības, aritmijas un asinsspiedieni, plaušu un krūšu dziedzeru kaites. Ja netiekam galā ar sirsniņu, tad dzīvespriekam, maigumam, mīlestībai nav iespēju rasties. Tāpēc – smaidīsim un ieguldīsim visu savu sirdi mīlestības došanā!

Kuras fiziskā ķermeņa vietas vēl minēsi?

Tālāk, augstāk ir joma, kurā mums jāmācās izteikt sevi. Vairogdziedzeris. Angīnas, laringīti, visādi krekšķi un iesnas metas tad, kad mēs mānāmies – visvairāk attiecībā pret sevi. Uzburam brīnumlietas un nespējam verbalizēt, nespējam iebilst, ja dzirdam nepieņemamu viedokli, – aiz bailēm, ka varam otru cilvēku pazaudēt vai saērcināt. Neizrunājamies. No tantras viedokļa mēs komunicējam ļoti dažādos līmeņos, un mutvārdu komunikācija ir būtiska daļa.

Entos gadus varam dzīvot laulībā vai attiecībās un tik maz zināt viens par otru, ka dažkārt jābrīnās – par ko cilvēki brīvdienu rītos runā? Komunikācija ir tik vājā līmenī, ka pat nezinām tās ķermeņa daļas, kas mums ir svarīgas vai sagādā prieku! Nespējam otram pateikt, ko īsti gribam, tāpēc bieži vien aizejam kā pavadā vai arī tieši otrādi – esam dominējoši.

Domāju, identifikācija ar dzimumu mēdz ierobežot spējas komunicēt – sak, kā es kā vecis iešu dziedāt korī, dejot, mazgāt traukus. Ieciklējamies stereotipos. Vīrietis ir tik ļoti nocietinājies savā ķermenī un emocijās, tik ļoti saskaldījis sevi, ka pusmūžā vairs nav spējīgs pats sevi piepildīt. Ja pats esi tukšs, kā lai piepildi savas attiecības, ģimeni? Tāpēc – interesēsimies viens par otru, lūkosim, kādas vērtības mūs vieno, attīstīsim sevi un attiecības! Komunicēsim un priecāsimies kopā!

Hipofīze*. Te vīrieši atkal neiztiek bez sievišķās enerģijas un otrādi, te mēs vairs neesam duāli: sievišķā enerģija šķīdina vīrišķos uzstādījumus un dod mums iespēju būt intuitīvākiem.

Intuīcija ir tā sievišķā daļa, kas vīrietim ļoti nepieciešama, lai tiktu ārā no savām krīzēm: saskatītu, sajustu un beidzot savienotos ar savām emocijām.

Daudzi pētījumi liecina – vīrietim emocijas ir nosacīti viena sadaļa, bet sievietēm reiz divi, kā stāsta Rietumu psihologi, vai reiz deviņi, kā pauž vēdas. Jāsaprot, ka pasaulē nekas nav ideāls un ar intuīciju, atvēršanos jāsaskata līdzsvars, jo visi nevar būt garīdznieki, ir vēl otra puse. Ja mēs šo līdzsvaru spējam pieņemt, tad jebkurš notikums mūsu dzīvē ir daudz labvēlīgāks.

Ja attiecībās nonākam līdz šim līmenim, beidzot arī nepastāvīgais sievišķais prāts var tapt stabilizēts. Tad atkrīt daudzi “gribu, gribu”. Ja sievišķā un vīrišķā enerģija nonāk līdzsvarā, vīrietis kļūst daudz intuitīvāks, un sieviete – daudz centrētāka, līdz ar to viņai nav nepieciešama ārējā izrādīšanās.

Pārī varam attīstīt daudzas jaunas kvalitātes, lai turpmāk būtu saskaņā ar pavisam citiem plāniem un pavisam citā enerģijas apmaiņā. Te liels palīgs ir sirdsapziņa: ja jūtam sevī, ka kaut kas nav kārtībā, tā ir pirmā zīme, ka esam sirdsapziņu attīstījuši. Tad varam to audzēt. Vislabākais: pateicība, pazemība, cieņa, pietāte pret visu apkārtējo. Pateicība par to, kas notiek, par to, kas ir. Pateicība ļauj mums kopā augt, un tad dzīves kvalitāte augs ģeometriskā pro-gresijā. Mazāk ir vairāk!

Vai ko vēl vairāk vispār var vēlēties?!

Tad nonākam Visumā. Nezin cik dzīvēs to var sasniegt – divās vai tūkstoš, bet tas ir tantrisks ceļš, kas palīdz sasniegt stāvokļus, kur garīgā attīstība un garīgās enerģijas lādiņš mūs aiznes citos laukos. Tā ir septītā čakra, kur ir čiekurveida dziedzeris (epifīze) un kur tiek ražots serotonīns, laimes izjūta. Tas ir materiālās pieķeršanās pretpols, tam ir saistība ar Pārkinsona slimību, kas no tantras viedokļa saistīta ar vēlmi pēc materiālās labklājības.

Ja mēģinām tikt vaļā no zemes pieķeršanās, ir iespēja uziet augstākos plānos. Protams, mūs bloķē tas, ka nespējam noticēt – domājam, ja cilvēks tāds ir, viņš nekad nemainīsies un neattīstīsies. Bet tāpēc jau mums ir krīzes dotas, lai no tām tiktu ārā ar citu apziņas līmeni. Ticēsim sev, ka varam būt citi! Tieksimies uz enerģētiski tīrāku, garīgu dzīvesveidu, atbrīvosimies no bailēm, atvērsim uztveri dabas skaņām! Ja noticam, ka varam savienoties ar Visuma enerģijām, tad viss ir iespējams. Un psihoemocionālā veselība noteikti uzlabosies. Šim visam otrā galā ir neirozes, jo sabiedrība veicina prāta struktūru veidošanu, kuras palaikam, dabīgi, sabrūk, un tad ciešanas un neiroze klāt…

Iznāk, ka ļoti daudz kas ir pašu rokās!

Mēs paši varam uzburt to, ko mums vajag, taču jāņem vērā, ka šajos laikos šī enerģija, kas varētu būt ar mīnusa zīmīti, piepildās daudz agrāk.

Atliek tikai ar noliegumu kaut ko pateikt, kad visā drīzumā šis pārbaudījums ir klāt.

Tāpēc domāsim, ko domājam un ko runājam! Reku, piemēram, tagad mēs esam jau mēnesi pēc saulstāvjiem, ir atnākušas jaunas, gaišas enerģijas, un tikko bijis jauns mēness un aptumsums: mums jābūt skaidrībā, kurp gribam iet un kā varam sevi attīstīt.

Tikai augšana gan fiziskajā, gan emocionālajā, gan enerģētiskajā plānā var dot mums piepildījumu, prieku, enerģiju dzīvot un iet tālāk, un gūt baudu no procesa, kas saucas Dzīve. Lūk, tantra – tas nav nekas pārdabisks, tā ir sadzīves līmenī saprotama lieta, tā mēs varam viens otram palīdzēt augt un sasniegt citus apziņas līmeņus un stāvokļus. To arī novēlu jaunajā gadā gan sev, gan visiem citiem!

Shutterstock ilustrācija

• Ja baidāmies, tad nedzīvojam.

• Ja mums ir kauns, mēs negūstam baudu no dzīves.

• Ja ir vainas izjūta, mums trūkst gribasspēka, ir grūtāk sasniegt savus mērķus.

• Ja gribam mīlēt un būt mīlēti, jāpārstāj bēdāties un skumt.

• Ja gribam pateikt patiesību, tad nemānīsim ne sevi, ne citus.

• Ja gribam attīstīt intuīciju un radīt jaunu realitāti ap sevi, jābeidz dzīvot ilūzijās.

• Ja gribam savienoties ar Visumu un Dievu, tad solīti pa solītim jāatsakās no zemes dzīves atkarībām.

1. līmeņa tantra. Tantriski mēs apmaināmies ar pavisam vienkāršām lietām

• Pirmais solis nāk no vīrišķās enerģijas (jāatzīst, ka savā praksē esmu saskāries ar pāriem, kuri mierīgi apmainījušies lomām) – materiālā, fiziskā un emocionālā drošība un sekss parastais.

• Sieviete atgriež šo enerģiju kā baudījumu un komfortu, mājas gaisotni.

• Tad bumba atkal vīrieša pusē, viņš priekā par to, ka viņu mīl, ar kaifu un pēc brīvas gribas dāvina sievietei visu kaut ko, cenšas iepriecināt.

• Sieviete tad jūtas mīlēta ne tikai fiziskā bet arī, ja tā var teikt, materiālā līmenī, un tas sievietei ļauj atvērt sirdi: krūtis izriežas tīri fiziski. Nu vīrietis var saņemt maigumu un mīlestību (tās nav vīrišķās enerģijas, un vīrietis tās var iegūt tikai no sievietes). Bieži attiecību izjukšanas cēlonis ir tas, ka sieviete pieprasa: esi mīļāks, maigāks, bet enerģētiski tas vienkārši nav iespējams – ja vīrietis no mammas vai savas sievietes nav saņēmis mīlestību, viņam nav ko dot.

• Ja vīrietis ir saņēmis mīlestību, viņš nes sievieti ārā, sabiedrībā, un sieviete var sevi izpaust. Šeit rodas tas, kā sievietēm no dabas pašām nav, – cieņa pret vīrieti. Ja viņš sievieti ir aizvedis līdz šim līmenim, tad viņu ir, par ko cienīt.

• Ja ir šī cieņa un viss pārējais harmonijā, sieviete savam vīrietim spēj dot gaišredzību – intuīciju, kad vīrietī atveras “kā es to varēju neredzēt, kā es to varēju nesajust?”. Tad vīrietis pasauli ierauga krāsainu un sievietei pretī iedod prāta skaidrību. Tad viņa kļūst laimīga sieviete neatkarīgi no kurpēm, somiņām un citām blēņām. Tad nav jāizdaiļo sevi tikai citam par prieku, sieviete kļūst pašpietiekama.

SAISTĪTIE RAKSTI

• Septītais punkts, kur mēs varam nokļūt un varam arī nenokļūt, bet uz ko vajadzētu tiekties, lai pieredzētu samādhi, vai kā nu katrs to sauc. No savas pieredzes zinu, ka kaut kad esmu tur pabijis, un ļoti gribas atkal pabūt. Tāpēc šis ir mans aicinājums – turpināt izzināt tantras ceļu un mainīties enerģijām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
Skatītājs izbrīnīts par invaliditātes grupas piešķiršanas kārtību: “Vai ir paredzams, ka amputētais loceklis ataugs?”
Veselam
VIDEO. Uzstādīts jauns rekords Āfrikā! 70 gadus veca sieviete laidusi pasaulē dvīņus, kas apliecina cilvēka gara spēku un izturību
Kokteilis
“Esi sveicināts, mazais rīdziniek!” Rīgas mērs Ķirsis piedzīvojis dienu, kad pats no sevis saņem sirsnīgu apsveikumu
TV24
Mūziķis Guntis Veits par uzbrukumiem ārstiem: Cilvēki ir palikuši agresīvi
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
Kokteilis
VIDEO. “Krišjānis lido!” Satīriska dziesma par bijušā premjera lidojumiem guvusi plašu popularitāti
Kokteilis
VIDEO. “Tā ir mana atriebība valstij!” Tautā populārais aktieris Andris Bērziņš stāsta, kāpēc ir neērts šajai valstij
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
“Veselības centru apvienība” rezidentu programmā sešos gados uzņēmusi gandrīz 50 jaunos ārstus
“Centrālā laboratorija” atvērusi filiāli Jaunajā Teikā
LaMSA rīko profilaktiskus mērījumus diabēta mēneša ietvaros tirdzniecības centros “Akropole Alfa”, “Dole” un “Sāga”
Ādas jaunība – vai sasniedzams mērķis?
“NMS laboratorija” pievienosies “Centrālajai laboratorijai”
“Aptieka – mana pasaule un mans liktenis”
Rūpēs par iedzīvotāju vajadzībām “Mēness aptiekas” veic cenu samazināšanu 
10 stratēģijas cukura diabēta komplikāciju attīstības riska mazināšanai
“Centrālā laboratorija”: Vīrieši analīzes veic gandrīz uz pusi mazāk nekā sievietes
Pazīmes un ieteikumi, ja ir kas vairāk par parastu saaukstēšanos
“Mēness aptiekas” farmaceite Jeļena Petrišina – “Gada farmaceits 2023”
OMICRON – kas tas par zvēru? 15 jautājumi un atbildes
Veselības padomi tumšajam gadalaikam
“Centrālā laboratorija” atvērusi jaunu filiāli Ādažos
Ieteikumi mērķtiecīgai sezonālo vīrusu jeb saaukstēšanās pārvarēšanai
Ja nevar aizbēgt, jāmācās sadzīvot. Demence
Mēness aptieka: Gandrīz puse aptaujāto veselības stiprināšanai ziemā izmantos arī uztura bagātinātājus
VCA poliklīnikās notiek aktīva vakcinācija pret gripu – interese arī par vakcīnām pret Covid-19
Kad labākais risinājums ir aptiekā gatavotas zāles
VCA Sievietes veselības centrs “Aura”: Topošajiem vecākiem plaša interese par gaidāmajām dzemdībām un mazuļa aprūpi
Pākšaugi ir produkts ar pievienoto vērtību
“Mēness aptieka”: Rūpēties par organismam vajadzīgo un neaizrauties ar pašārstēšanos
“Mēness aptieka” ir mīlētākais zīmols farmācijas nozarē
Uzticības persona – zinošs, iejūtīgs, un atbildīgs farmaceits
Risinājumi mobingam, vīrusu ierobežošana un vēl 10 atgādinājumi veselībai jaunajā mācību gadā
Mēness aptieka: noguruma dēļ liftu visbiežāk izmanto 18-29 gadus jauni cilvēki
“Mēness aptieka” jau otro reizi saņem starptautiskās programmas Best Places To Work apbalvojumu  
„Mēness aptieka”: No veselības viedokļa aizvien pārāk maz – tikai 17% – vasarā devušies ikgadējā atvaļinājumā
atbrīvoties no pesticīdu atliekām uz augļiem un dārzeņiem
Lojalitātes programmai VESELĪBA gada laikā vairāk nekā pusmiljons dalībnieku
Veselam
Jučkoviča par VM izstrādāto ziņojumu: “Aptieku skaita samazināšanos visvairāk izjutīs iedzīvotāji reģionos”
Veselam
pareizi dzīvot nākotnei?
Veselam
Psiholoģe Evita Štāla par emocionālo veselību darbā: Kā attīstīt prasmi risināt problēmas?
TV24
Viņai puse krūts jau bija nopuvusi…Ārsts par to, kā cilvēki ignorē savas slimības
Izsmeļoši: viņa seksuālā atkarība. 12 uzvedības modeļi, kas to nodod. Ko tā patiesībā nozīmē?
Cilvēkstāsts
VIDEO. Žurnāliste Inese Supe atklāti par savu nopietno slimību: “Es neesmu gatava mirt, man vēl daudziem cilvēkiem ir jāpalīdz”
ASV pirmoreiz izvirza apsūdzības par kara noziegumiem Ukrainā – četri krievu zaldāti spīdzinājuši un imitējuši nāvessodu ASV pilsonim
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
Covid-19 uzņem apgriezienus, pieaug stacionēto slimnieku skaits; gripa visvairāk “ķer” mazos bērnus
Baltijas jūrā šobrīd ledus apjoms jau astoņreiz lielāks par normu – 33 000 kvadrātkilometru; parasti ir ap – 4000
TV24
Latvija ir neizdevusies valsts – kā veidojas šī propaganda?
VIDEO. Daugavpils mērs izceļas Ziemassvētku pasākumā un saņem administratīvo protokolu
VIDEO. Rīgas centrā ap miskastēm “spieto” žurku bars. Ko par to saka Rīgas dome un tuvējā veikala vadība?
Veselīgās un dziedinošās dzērvenes. Cik daudz dzērveņu ieteicams apēst dienas laikā?
Veselam
“Pirms 40 gadiem, kad pirmo reizi parādījās infekcija HIV, tas bija kā nāves spriedums” – infektoloģe par medicīnas straujo attīstību
Latvijā parādījies jaunais Covid-19 paveids “Pirola”, liecina notekūdeņu monitoringa dati
Veselam
A vitamīns jeb retinols – veselībai un skaistumam! 10 padomi pareizai retinola lietošanai
Veselam
Trauksmes dažādās sejas – kā tās izpaužas un kā sev palīdzēt?
Veselam
Laimīgo pāru noslēpumi: 6 stundas nedēļā, lai nostiprinātu attiecības
Daudzi laulātie kautrējas izpaust savas seksuālās vēlmes. Kā saglabāt kaisli laulībā?
Veselam
Inga Ažiņa par HIV/AIDS saslimšanu: Diemžēl, tā ir klusa slimība – cilvēks ilgstoši var pilnīgi neko nejust
Ģimenes ārsti no nākamā gada varētu strādāt četras valsts apmaksātas darba dienas, piekto nosakot par maksas
Dzejniece Jana Skrivļa-Čevere: “Viss mums apkārt ir simboli”
23:15
Izraēlas armija Gazas joslā atklājusi lielus ieroču krājumus netālu no slimnīcas un skolas
22:48
Baidens: Ja Putins ieņems Ukrainu, viņš pie tās neapstāsies, viņš ir to diezgan skaidri pateicis
21:58