Foto: Pexels

Lomu spēles seksā: kārtīgu cilvēku draiskulības. Pieredze seksa treniņā 0

Ja partneris ir pazīstams līdz sīkumiem un attiecībās pakāpeniski uzkrājas spriedze, seksuālajā dzīvē vajadzētu atgriezt humoru un improvizāciju. Kā to izdarīt, Psychologies.ru korespondente uzzināja treniņā “Lomu spēles seksā.”

Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
15. maijs. Stāvoklis Ukrainas frontē
Raķešu triecienā Ukrainā netālu no Polijas robežas iznīcināts militārais objekts
Lasīt citas ziņas

“Trenere Anželika (lietišķā melnā kleitā, uz augstiem papēžiem un ar zaļiem auskariem garu pušķu veidā) sāk ar negaidītu jautājumu: kā jūs varat sabojāt lomu spēli?

Treniņa dalībnieki cenšas uzminēt: sākt kritizēt partneri? Aizmirst vai sajaukt, ko tālāk sacīt? Spēlēt neinteresanti vai pārāk teatrāli?

CITI ŠOBRĪD LASA

Auditorija gadījusies nepieredzējusi. No desmit “studentēm” lomu spēļu pieredze ir tikai divām, turklāt vienai no viņām tā aprobežojas ar to, ka jau pirmajā randiņā vīrietis piedāvāja “uzspēlēt” kaut ko no “Greja piecdesmit nokrāsām” un tika padzīts ar vārdiem “izvirtulis”.

Dzīve ir atklājumu pilna

Divas meitenes ar modeles ārieni atnākušas pēc sīki izstrādāta scenārija. Es tikai šajā brīdī uzzinu, ka lomu spēlēm mēdz būt scenāriji. Vēl vienai studentei pēc astoņpadsmit gadu pazīšanās un viena gada pēc laulībām kļuvis garlaicīgi ar vīru.

Es atnācu, jo spēle – tas ir jautri, sekss – tas ir brīnišķīgi, bet saistībā ar lomu spēlēm seksā nostiprinājies banalitātes un vulgaritātes stereotips.

Nezinu, kāpēc uzreiz prātā ienāk skolnieces kostīms no seksa veikala.

Aktieriem spēle ir radošums un improvizācija, psihologiem – dziedināšanas metode, bērniem – pati dzīve, kas katru dienu pilna ar jauniem atklājumiem. Man šķiet, ka visas šīs īpašības piemīt arī labai seksuālai spēlei.

Ne pārāk labā laulībā tieši to visu trūkst. Tāpēc es esmu par spēli, bet ar teoriju man ir pašvaki.

Kāpēc vispār vajadzīgas tādas lomu spēles?

Lomu spēle – tas nav lateksa kostīms no seksa veikala. Tomēr to, cik tā svarīga, es sapratu, un pēc apmācību beigām biju gatava tūlīt doties mājās un nekavējoties spēlēt.

Tieši spēlē ir tik vienkārši noņemt iekšējo spriedzi, kas pastāv pārī, nogurumu un no ikdienas problēmām neizpausto agresiju. Vēlamies to uzzināt vai nē, katram no mums attiecībās ir dominējošā vai pakļautā loma, un ne vienmēr saprotam, ka, vienreiz to pieņēmuši, riskējam tajā palikt mūžīgi.

“Ieklausieties vīra sūdzībās,” saka Andželika. “Varbūt viņš tieši nepateiks, kas viņu satrauc. Bet, ja pamaniet frāzes, ka viņš nebija jums pirmais, ļaujiet viņam pavedināt jūs! Spēlējiet pirmo mīlestību skolā. Viņu terorizē priekšnieks? Uzspēlējiet “Šeherazadi” vai “Lordu”.

Izspēlējiet savas neizjustās lomas. Cilvēkiem ar fantāziju viss ir vienkārši.

Spēle ir kā atgriešanās bērnībā, kad mēs katru dienu izveidojām jaunu pasauli un nebaidījāmies to vakarā sagraut, izmētājot tās zariņus un kociņus.

Tomēr spēle – tas ir nopietni

Nedrīkst novilkt kostīmu un iziet no lomas, jo kaut kas nogāja greizi un jūs nezināt, ko darīt tālāk.

Nedrīkst krist histērijā un teikt: “Es nezinu, izdomā pats.” Tā vispār nedrīkst teikt. Ja sākāt spēli, jūs vadāt.

Nebaidieties pārspīlēt vai neizspēlēt līdz galam – jums ir ļoti pateicīgs skatītājs.

Izvēlieties lomas, kas jums nav pazīstamas. Ja jūs dominējat laulībā, spēlējiet pakļauto. Pārsteidziet viņu!

Kā pārliecināt viņu spēlēt?

To jautā daudzi. Līdzjūtīgi klausījāmies vienas meitenes stāstu, kā viņa bija nopirkusi melnu parūku un mēģināja vīru iesaistīt spēlē, bet viņš turpināja strādāt pie datora un jau izskatījās nobijies.

Viņš, protams, padevās un sekoja viņai, bet pēc tam nekavējoties atgriezās un turpināja strādāt.

Tātad – spēle sākas… sešas stundas pirms pašas spēles.

Manuprāt, neviens ziņkārīgs vīrietis nenoturēsies.

Stingrā skolotāja un paklausīgais skolnieks

Kostīms, zeķes un augstpapēžu kurpes. Nekādu čību! Mati savākti, brilles. Sarkana lūpu krāsa. Galds, krēsls, spilgta lampa, tumšāka istaba. Un pats nepieciešamākais katras lomu spēles elements ir gaidīšana. Tāpēc partneris saņem no tevis īsziņu.

Pirmā īsziņa “Mana mīļais un vienīgais (viņa vārds), vēlos uzaicināt tevi uz spēli, no kuras tu nespēsi atteikties: lomu spēle “Stingrā skolotāja un paklausīgais skolnieks”.

Nosūti un klusē apmēram stundu. Nāks īsziņas: “Vai tas domāts man? Vai esi piedzērusies?”

Īsi atbildi: “Nē, neesmu piedzērusies. Tieši tev,” un kādu brīdi klusē. Tad partneris saņem otru īsziņu.

Otrā īsziņa “(Tavs vārds) Seksuālās izglītības skola ziņo par kavētām nodarbībām tēmā “Sieviešu erogēnās zonas”. Jums steidzami jāatstrādā kavētās stundas.”

Trešā īsziņa “Skolotāja (jūsu fotogrāfija pilnā augumā, kostīmā un ar rādāmo kociņu rokās) gaida jūs (kur un cikos).”
Līdz norādītajam laikam visam jābūt sagatavotam, lai stingrā skolotāja neskraidītu pa dzīvokli čībās.

Pieredze rāda, ka visam jābūt gatavam vismaz vienu stundu pirms paredzētā laika, jo ziņkārīgais vīrietis var ierasties jau pirms noteiktā laika.

Tagad nosūti…

Ceturtā īsziņa “Notiks patstāvīgais darbs par tēmu “Sieviešu erogēnās zonas”.

Un kontrolšāviens: “Lūdzu nekavēt! Jums ir ļoti stingra skolotāja (foto ar kāju augstpapēžu kurpē)”.

Pirms tam nopērc skolas dienasgrāmatu, mugursomu, bikšturus, brilles. Neaizmirsti rādāmo kociņu. Spoguļa priekšā izmēģini balsi, gaitu. Neatver durvis! Uz norādīto brīdi tās jau ir atvērtas. Tātad vīrietis iesteidzas koridorā un atrod tur brilles, mugursomu, bikšturus un zīmīti: “Uzvilkt un paņemt līdzi.”

Telpā ir galds, krēsls. Pie galda stingrā skolotāja, kura ar visiem spēkiem cenšas savaldīties un nesmieties, jo skolnieki baltos kreklos un bikšturos izskatās ļoti gleznaini.

Vari sākt. Ar rādītāju skolotāja norāda uz kāju kurpītē. “Šeit”. Ja skolnieks virzās tālāk, vari lēnām atsperties ar kurpītē tērpto kāju pret viņa krūtīm.

Distance! Nevienā lomā nevajadzētu notikt tā, ka tavas drēbes tiek ar nepacietību norautas. Tas nozīmē, ka spēle nav izdevusies. Tālāk rādi ar kociņu uz krūtīm un kaklu: “Arī šeit tas ir”. Tad ar rādītāja kociņu nedaudz paver viņa kreklu. Seksā tu paliec virs viņa un ar seju pret viņu.

…Nokrāso lūpas un paraksties dienasgrāmatā. “Šodien man ir daudz skolnieku”.

Skolotāja mierīgi iziet pa durvīm. Visi – burtiski visi vīrieši – tajā brīdī steidzas… pie dienasgrāmatas, lai izlasītu, ko tur ierakstījusi skolotāja.

Medmāsa un pacients

“Mediķiem ir vara pār tavu dzīvi,” skaidro Andželika. “Taču tajā pašā laikā viņi ir laipni un līdzjūtīgi. Šī loma apvieno dominēšanu un pakļaušanos. Tam ir arī slēpta nozīme: viss viņam, viss, lai viņš būtu laimīgs.”

Rekvizīti: ne tikai halātiņš, bet arī galvassega. Balti palagi piešķir svinīgu un slimnīcas nenoteiktības atmosfēru: “var notikt viss kas”. Masāžas eļļa. Bērnu fonendoskops, citi piederumi no bērnu veikala.

Pirmā īsziņa “(Tavs vārds) Seksuālās veselības centrs aicina jūs uz ikgadējo pārbaudi.”

Otrā īsziņa “Tiks veikta apskate par tēmu “Vīriešu veselība”. Pieņemšana… kabinetā plkst…. Lūdzu nekavēt.”

Šajā spēlē tu atver durvis, sagaidi pacientu, gādīgi runājot: “Labdien, (uzvārds) kungs, nāciet iekšā, jūs neesat ilgu laiku bijis, bet jūsu veselība ir vissvarīgākā lieta… ”

Medmāsa ir neticami kārdinoša, īsā halātiņā un ar augstiem papēžiem. Palīdz izģērbties, nogulda uz kušetes ar seju uz leju sākotnējai pārbaudei. Veic vieglu masāžu ar pārliecinošām, bet maigām kustībām. “Jūsu analīzes ir pienākušas! Ak, šausmas, jums organismā ir pārāk daudz… Steidzami nepieciešama ārstēšana ar…”

Kungs un kalpone

Pilnīga pakļaušanās, bet tajā pašā laikā mēs spēlējam uz ļoti smalkām vīriešu dvēseles stīgām.

Sveces, svečturi, izsmalcināti augļi vāzē. Vīrietis saņem īpaši šim nolūkam nopirktu īstu “aristokrāta halātu”.

Pirmā īsziņa vienmēr ir tāda pati – uzaicini uz spēli.

Nākamā īsziņa “Mans dārgais lords, vai ir kādas īpašas vēlmes un norādījumi?” Ja viņš vēlas ceptu zosi, tad ir jābūt zosij. “Kādu vīnu pasniegt?” “Vai sagatavot jums vannu?” Ja vīrietis atraksta: “Nomazgāt automašīnu,” maigi atbildi: “Mans kungs, mūsu dārzniekam ir brīvdiena, tas nav manā kompetencē…”

Tad “Mans kungs, cikos jūs gaidīt?” Te nevari diktēt tikšanās laiku, tāpēc tikai jāgaida.

Lieki teikt, ka lorda noteiktajā laikā viss ir gatavs un smaržīgs, sveces iedegtas, un kalpone, papēdīšiem klaudzot, steidzas atvērt durvis, paņemt no rokām somu un palīdzēt pārģērbties halātā.

Sveces, mūzika, puskrēsla. “Vai pasniegt jums vīnu?” Sev nelej, neaizmirsti par lomu. Tikai viena glāze. Pasniedz iepriekš nopirktu cigāru. Kā rāda pieredze, šajā brīdī vīrietis jau ar baudu ir atlaidies krēslā un visas dienas rūpes viņu atstājušas.

Cigāru aizsmēķē pat tie, kas nekad nav smēķējuši. Aristokrāta tēls jebkurā vīrietī atmodina aktiera meistarību.

Tikmēr notiek sižeta pavērsiens. Tīrot kādu figūriņu, kalpone ir nometusi to zemē, efektīvi noliecas un bailīgi čukst: “Ak, es esmu tik neveikla, kungs, vai tiešām jūs mani sodīsiet?”

Parasti par atbildi vīrietis vienkārši neizpratnē skatās uz kalponi. Tāpēc turpini slepeni vadīt procesu: “Tikai ne kā tajā reizē, kad jūs mani…”

Vari piedāvāt turpinājumu “…nopērāt”. Bet partneris var izvēlēties savu humoristisko variantu. Ja tālāk viņš ir gatavs izšķirošajam uzbrukumam, kalpone neuzdrošinās pretoties.

SAISTĪTIE RAKSTI

Ja vīrietis joprojām atceras par zosi un tikai viegli ieper pār celi pārlikto kalponi, tad palaiž, turpini: “Vai mans kungs tagad ir gatavs vakariņot?” un pasniedz viņam īstas gardēžu vakariņas. Stāvi blakus, ielej vīnu, pasniedz un noņem šķīvjus.
Tad kalpone saka: “Es nekad dzīvē neesmu baudījusi tik izsmalcinātu vīnu…” Kungs dāsni ielej viņai glāzi. “Nē, es neuzdrošinos, varbūt no jūsu rokām…” Tad Kungs baro radījumu, kas sēž pie viņa kājām.

Spēle ilgst tik ilgi, kamēr Kungs vēlas, un beidzas, kad kalpone sadomā aizmukt ar vārdiem “Es aizmirsu notīrīt dzimtas sudrabu…”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Rada virtuālo asistentu medicīnas iestādēm. Kā tas palīdzēs mūsu ārstiem?
Regulāri aizmirstais piedegušais katliņš uz plīts ir signāls, ka vajadzīga konsultācija. Kā saglabāt atmiņu?
Kā risināt miega traucējumus? Atbild psihiatrs Elmārs Tērauds
Ētera personība iesaka: Ja gribas lustīgu noskaņojumu, salasiet tējai sauju kļavas ziedu!
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
15. maijs. Stāvoklis Ukrainas frontē
Raķešu triecienā Ukrainā netālu no Polijas robežas iznīcināts militārais objekts
Anda Līce: Jau divdesmit gadus baidot pasauli ar kodolraķetēm, viņš pats līdz smieklīgumam baidās no nāves
Ščerbatihs: Ienaidnieks ir valdība, jo viņi ir izdarījuši visu, lai mums šeit būtu grūti dzīvot
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Trīs mutes higiēnas vaļi jeb mutes dobuma higiēnas minimums
„Mēness aptiekas” komanda Rimi Rīgas maratonā skries kopā ar Bērnu un jauniešu parasporta apvienības jauniešiem
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
Kā jauninājumi ērtībai pamazām top par ierastu ikdienu aptiekā
Ja locītavas smeldz no pārslodzes
Piens, lakrica vai šokolāde. Ar ko varētu konfliktēt tavas zāles
Mēness aptieka: Visbiežāk iedzīvotājiem ārsta palīdzība nepieciešama sadzīves un sporta traumu dēļ
Labestības tablete ikvienam
Vai uzturs apgādā ar visu, kas tavam organismam vajadzīgs?
Sāp mugura. Tableti, ortozi, masāžu vai tomēr pie ārsta
Atzīmējot Latvijas olimpiskā un paralimpiskā sporta sasniegumus
Kāpēc D vitamīns ir visbiežāk apspriesto uztura bagātinātāju topā
„Niez acis, tek deguns, moka šķavas? Iespējams – putekšņu alerģija jeb polinoze
Vairāk nekā puse galvas un muguras sāpes novērš ar bezrecepšu medikamentiem, nevis dodas pie ārsta
Mēness aptieka: Visvairāk bēgļiem no Ukrainas un karadarbībā cietušajiem ziedo līdzekļus ar organizāciju starpniecību
Ceļotāja pirmās palīdzības komplekts
6 padomi, lai āda pavasarī nebūtu sausa
Starptautisks ilgtspējas indekss apliecina „Mēness aptiekas” līderību farmācijas nozarē
5 iemesli, kādēļ iekļaut ēdienkartē olas
Kādēļ graudaugi ēdienkartē tik svarīgi
50 skolēni visā Latvijā iepazīst “Mēness aptieku” farmaceitu ikdienas darbu
Sāpes sprandā… Sildošu ziedi vai parasto?
6 universāli padomi acu veselībai pavasarī
mūsdienu farmācijā izmanto mājas dakteri – alveju
Kā pateikt “nē” pagurumam pavasarī
Riska faktori un risinājumi jutīgiem zobiem
Visiem “Repharm” farmācijas uzņēmumu darbiniekiem ir iegādāta veselības apdrošināšanas polise
Mundruma avots – diedzēti graudi un sēklas
10 signāli, lai nieru luksoforā iedegtos sarkana gaisma
Mūsu Ratiņkērlinga izlase atgriezās no Pekinas, iekļuvusi pasaules komandu desmitniekā
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
Statistika nav iepriecinoša – Latvijā sastopamas trīs bīstamas ērču sugas
Jaunas ziņas par AIDS: viens no karavīriem nogalinātas šimpanzes sadalīšanas laikā viegli savainojies un inficējies
Laiks pārbaudīt dzimumzīmes! Melanomas nedēļā plašākas iespējas veikt ādas veidojumu diagnostiku
Šīs traucējošās muguras sāpes… Ieilgušām vai progresējošām sāpēm noteikti jānosaka iemesls
Mēness aptieka: Visbiežāk iedzīvotājiem ārsta palīdzība nepieciešama sadzīves un sporta traumu dēļ
VIDEO. “Objekts Pārdaugavā nav mēms vēstures liecinieks.” Valsts prezidents pauž pārliecību par Uzvaras pieminekļa demontāžu
Portāls LA.LV šodien piedzīvoja kiberuzbrukumu
Stoltenbergs: NATO paplašināšanās procesā nav gaidāmi šķēršļi
FOTO. Skrējēji ieņem galvaspilsētu: Kā šogad noritējis Rimi Rīgas maratons?
FOTO, VIDEO. Mika pārspēja pat “Superbowl” šovu! Soctīklotāji sajūsmā par vienu no spilgtākajiem „popūrijiem” Eirovīzijas vēsturē
Krista Draveniece: Neļķu traktors, Ukrainas māšu himna un kiberuzbrukums
Ilze Roķe: Ukraiņu producents man teica, ka Rīgā ir pārāk liela tolerance pret prokremliski noskaņotiem krievvalodīgajiem
“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Dmitrijs Medvedevs: ja Somija pievienosies NATO, Krievijai būs jāizvieto kodolieroči Kaļiņingradā
VIDEO. Nelaida garām iespēju izpostīt un sagraut: krievu tanks plosās Mariupoles daudzdzīvokļu namu pagalmā
VIDEO. Ukraiņi radījuši asprātīgu video, kurā izsmej krievu karavīrus, kas no iedzīvotāju namiem zog visu, ko var aiznest
“Mariupolē vairs nekaro krievi, tagad ukraiņiem uzbrūk Doņeckas tautas republikas karaspēks,” atklāj Rajevs
Muižniece: 2025./2026. mācību gadā visi bērni visā valstī mācīsies tikai latviešu valodā
VIDEO. Andrim Kivičam Latvijā pārtikas cenas šķiet smieklīgas: “Vai tiešām tās ir cēlušās?”
Viens, divi – gatavs! “Ātrās” kanēļmaizītes
“Maijs būs vēl viens ļoti slikts mēnesis!” Strautiņš brīdina par inflāciju
VIDEO. Atbalstot Ukrainu un tās tautu, “Citi zēni” iedziedājuši ukraiņu dziesmas “Stefania” kaverversiju
Krista Draveniece: Neļķu traktors, Ukrainas māšu himna un kiberuzbrukums
21:11
risināt miega traucējumus? Atbild psihiatrs Elmārs Tērauds
21:04
Uzmirdz Eiropas Aizsargāto Latvijas īpašo produktu svētki
20:49