VIDEO. FOTO. “Kierans” saplosīs britu piekrasti? Vētra joprojām ir attīstībā un nav prognozējami postījumu apmēri 38

Lielāko daļu vētru parasti var paredzēt, prognozēt to attīstību, kad tās virzās pāri Atlantijas okeānam un tuvojas kontinentam. Taču Eiropai tuvojošais “Kierans” nav vēl pabeidzis savu attīstību – un, kamēr tas nav noticis, ir ļoti grūti noteikt apgabalus, kas tiks ietekmēti vissmagāk, tāpat arī nav iespējams noteikt vēja stiprumu.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Vētras spēku rada parādība, kas pazīstama kā “sprādzienbīstama cikloģenēze”, ko dažreiz dēvē par “bumbas ciklonu”, kur zema spiediena apgabals strauji padziļinās un nostiprinās, izraisot laika apstākļu sistēmas spēju rotāciju. Šādā situācijā precīza vētras trase un laiks var mainīties, tāpēc iedzīvotājiem jāseko līdzi ziņām un brīdinājumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eksperti ziņo, ka globālā sasilšanas atmosfērā palielina intensīvu lietusgāžu un vētru iespējamību. Tuvojoties vētrai “Kierans” Apvienotajā Karalistē dažas Ņūrijas daļas Ziemeļīrijā jau ir applūdušas. Plānots slēgt simtiem skolu slikto laikapstākļu dēļ.

Lai gan vētras “Kierans” gaidāmais nokrišņu daudzums var nebūt visai augsts vai neparasts rudens vētru gadījumā, problēmas ir iespējamas tāpēc, ka Lielbritānijā pirms tam ir bijis ļoti mitrs periods. Upju līmenis joprojām ir augsts, un zeme ir ļoti mitra.

Līdz nedēļas beigām lielākais nokrišņu daudzums būs Anglijas dienvidos, Velsas dienvidos, Anglijas ziemeļu daļā, Ziemeļīrijā un Skotijas austrumos.

Atlantijas vētra "Kierans" britu krastos

Apvienotajā Karalistē un daļās Britu salu var tikt apdraudētas dzīvības, vētrai “Kierans” sasniedzpot šīs vietas, brīdinājuši sinoptiķi. Spēcīgs vējš un lietus jau plosās Anglijas dienvidos, un ir sagaidāms, ka Normandijas salas sasniegs brāzmas līdz 152 km/h. Visā Anglijā ir spēkā arī 33 brīdinājumi par plūdiem.

Naktī no trešdienas uz ceturtdienu daļā Anglijas izsludināts visaugstākā līmeņa-sarkanais brīdinājums par ārkārtīgi spēcīgu vēju.

Normandijas salās ir gaidāmas brāzmas, spēcīgas lietusgāzes un plūdi, tur apstākļi vētras varētu būt vieni no sliktākajiem pēdējo 36 gadu laikā, ir ieviesti pretplūdu aizsardzības pasākumi. Džersijas galvenie piekrastes ceļi ir slēgti līdz ceturtdienas pēcpusdienai, ceturtdien tiks slēgtas skolas un lidosta. Aptuveni 200 tonnu smagi smilšu maisi ir novietoti ceļu augšdaļā gar dienvidu krastu.

Daļā Anglijas un Skotijas meteoroloģijas dienests ir izsludinājis dzelteno un oranžo brīdinājumus par vēju un lietu, kas norāda uz iespējamu risku dzīvībai un īpašumam.

Austrumdevonas rajona padome paziņoja, ka tiek uzstādīta pagaidu smilšu barjera un auduma membrāna, lai samazinātu vētras radīto viļņu ietekmi. Tā kā koki joprojām ir pilni lapu un zeme jau tā ir mitruma piesātināta, Devonai pastāv liela iespēja, ka uz ceļiem būs daudz kritušu koku un pastāv lielceļu applūšanas risks. Papildu personāls, kas uzraudzīs šosejas, kā arī glābēji koku novākšanai un ūdens noteku tīrītāji būs darba gatavībā.

Dažos dienvidu Anglijas piekrastes rajonos brāzmas, visticamāk, sasniegs 113–129 km/h, un dažās piekrastes vietās tās var pārsniegt 123 km/h. Un dienvidu un rietumu rajonos gaidāms 20-30mm lietus.

Francijas ziemeļrietumos, Bretaņas apgabala Finistēras un Morbiāna departamentā, piedzīvota spēcīgākā vētra zināmajā vēsturē, liecina Francijas meteodienesta informācija.

Bretaņas apgabalā septiņās meteoroloģisko novērojumu stacijās reģistrēts lielākais vēja ātrums, kopš tur veic laikapstākļu novērojumus, par to raksta lsm.lv. Vēja brāzmas lielākajā daļā Bretaņas sasniedza 35–50 metrus sekundē, bet dažās novērojumu stacijās pat vēl vairāk – galējos Bretaņas rietumos piekrastē fiksēti 57,5 metri sekundē. Atsevišķās piekrastes daļās vētra ar brāzmām virs 40 metriem sekundē ilgusi pat 5–6 stundas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.