Ziemeļkorejas karaspēka parāde Phenjanā
Ziemeļkorejas karaspēka parāde Phenjanā
Foto. Scanpix/Korean Central News Agency/Korea News Service via AP

Ziemeļkoreja uz konflikta zonām kopā ar ieročiem sūta karavīrus: Ir vajadzīga mūsdienīga pieredze 45

Ziemeļkoreja kopā ar ieročiem, ko tā sūta uz konflikta zonām, mēdz tur kaujaslaukā sūtīt arī savus karavīrus, vēsta laikraksts “New York Times”. Ja Ziemeļkorejas ieroču piegādes Krievijai ir plaši dokumentētas, par Phenjanas karavīru sūtīšanu uz Krieviju līdz šim ziņojusi pamatā Kijiva.

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

Tomēr “New York Times” aptaujātie eksperti norāda – ja Phenjana patiešām ir nosūtījusi uz Krieviju kādu skaitu karavīru, tas atbilst tās ierastajai praksei. Neraugoties uz kareivīgo retoriku, Ziemeļkoreja nav bijusi karā kopš 1953.gada. Phenjanas režīms vēlas, lai tās armija gūtu mūsdienu kaujas pieredzi, norāda laikraksts.

Ziemeļkorejas piloti cīnījās Vjetnamas karā un 1973.gada arābu-Izraēlas karā Ēģiptes pusē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Phenjana 2016.gadā nosūtīja raķešu tehniķus un divas nelielas kaujas vienības uz Sīriju, lai piedalītos pilsoņu karā Bašara al Asada režīma pusē, ziņoja Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

“Tā ir likumsakarība – kad Ziemeļkoreja pārdeva ieročus karojošām valstīm, tā sūtīja arī personālu, ne tikai lai palīdzētu šīm valstīm izmantot ieročus, bet arī lai paši cīnītos,” laikrakstam “New York Times” sacīja Seulas Asana politikas pētījumu institūta militārais eksperts Jongs Vuks. “Viņiem, kā šķiet, nepatīk laist garām iespēju pakarot kādā karā un gūt pieredzi.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.