Ekonomika
Bizness

“airBaltic” testa lidojumus uz Liepāju plāno nākamgad0

REUTERS

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” testa lidojumus no Rīgas uz Liepāju plāno sākt nākamgad pavasarī, otrdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Viņš atgādināja, ka vakar aviokompānija ar jauno CS300 lidmašīnu veica testa lidojumu uz Liepāju, taču lidostā lidmašīna nenolaidās.

“airBaltic” ir jāizvērtē dažādi varianti, kā izmantot Liepājas lidostu un kā varētu savienot dažādus reisus, lai tie būtu izdevīgi gan Liepājas iedzīvotājiem, gan “airBaltic”. Tāpat Liepājas lidostai ir iespēja piesaistīt citas aviokompānijas.

Augulis atzīmēja, ka “airBaltic” izvērtē lidojumus arī uz Astanu, Almatu, Kazaņu un Ķīnu.

Jau vēstīts, ka “airBaltic” pirmdien jauno CS300 lidmašīnu veiktais testa lidojums uz Liepāju bijis veiksmīgs.

Uzņēmuma korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags norādīja, ka Liepāja no Rīgas sasniegta aptuveni 20 minūšu laikā, taču, kā jau iepriekš ziņots, ierobežojumu dēļ lidmašīna nenolaidās Liepājas lidostā. Tālāk lidots uz Kolkas ragu, Ainažiem, Valmieru.

Saistītie raksti

LETA jau vēstīja, ka, lai radītu priekšnosacījumus regulāru iekšzemes un starptautisko gaisa pārvadājumu sākšanai Kurzemes reģiona sasniedzamības nodrošināšanai, 2015.gadā kohēzijas projektā ”Liepājas starptautiskās lidostas attīstība” pabeigti Liepājas lidostas infrastruktūras būvniecības darbi, bet 2016.gada 19.septembrī lidosta tika sertificēta regulāru lidojumu apkalpošanai.

Liepājas lidosta ir pirmā valstī un viena no pirmajām Eiropā, kas sertificēta atbilstoši jaunajam Eiropas Savienības lidlauku sertifikācijas regulējumam.

LA.lv