×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. novembris, 2013
Drukāt

Apdrošinātājs: BMW atgriežas zagto auto spoguļu topa augšgalā

Foto-LETAFoto-LETA

. Zagto spoguļu topā atkal atgriežas BMW markas auto spoguļi. Pēdējos četros mēnešos vērojams stabils BMW spoguļu zādzību pieaugums, kas jūlijā un septembrī attiecīgi veido pat 70% un 54% īpatsvaru no visiem zagtajiem auto spogulīšiem, liecina “If Apdrošināšanas” Atlīdzību daļas apkopotā informācija.

“Oktobrī BMW spoguļi veido 32% no visiem zagtajiem auto spoguļiem, bet augustā to īpatsvars no kopējā zagto spoguļu skaita bija 36%. Pēdējos mēnešos salīdzinoši daudz zagti arī “Mercedes-Benz” un “Audi” spoguļi. Vairāku mēnešu garumā ievērojami pieaudzis arī nozagto “Lexus” auto spogulīšu īpatsvars. Savukārt citu Latvijā populāru auto marku – “Volkswagen”, “Toyota”, “Škoda” un citu – spoguļi tiek zagti ievērojami retāk. Ar retiem izņēmumiem auto spoguļu zādzības galvenokārt notiek Rīgā un Pierīgā,” informē “If Apdrošināšanas” Transporta atlīdzību daļas vadītājs Pāvels Valainis.

Oktobrī līdz ar gada tumšā laika iestāšanos ir vērojams arī vandalisma gadījumu pieaugums. Tie bez auto spoguļu zādzībām ir saistīti ar saskrāpētu auto krāsojumu, izsistiem auto stikliem vai nozagtu automašīnas aprīkojumu.

“If Apdrošināšanā” oktobra sākumā arī tika saņemts klienta pieteikums ar lūgumu kompensēt izdevumus, kas bija saistīti ar pārdurtām auto riepām. Rīgā, Āgenskalnā, mēneša sākumā vienas nakts laikā tika sabojātas vismaz 18 automašīnas, kurām tika pārdurtas riepas. Turklāt klientam auto riepas dažu dienu laikā tika pārdurtas atkārtoti.

Kopumā, salīdzinot ar jūniju, oktobrī “If Apdrošināšanas” Atlīdzību daļā klientu pieteikto vandalisma gadījumu skaits ir trīskāršojies.

Gada tumšajos mēnešos agri satumst, dienas ir krēslainas, tādēļ zagļi un vandaļi var rīkoties daudz nemanāmāk. Apdrošinātāju pieredze liecina, ka dažkārt arī mazvērtīgas lietas – iepirkumu maisiņš ar pārtikas produktiem vai konfekšu kārba – var kļūt par auto uzlaušanas iemeslu.

“Auto īpašniekiem ir vērts vairāk pārdomāt, kādās vietās atstāt auto gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā,” norāda Valainis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+