Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
17. jūlijs, 2014
Drukāt

Atvērs grāmatu par strēlniekiem Nāves salā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Godu tam, ka 27. jūlijā, Brīvības cīņu atcerei veltītajam Nāves salas piemineklim Daugmalē apritēs 90 gadi, izdota Jāņa Hartmaņa grāmata “Latviešu strēlnieki Nāves salā 1916”, kuru ceturtdien, 17. jūlijā, svinīgi atvērs Ķekavas novada Daugmalē, vēsta Ķekavas novada pašvaldība.

Grāmatā detalizēti izsekots varonīgo latviešu vīru vairāku mēnešu ilgajām cīņām Nāves salā. Darba pamatā ir ilgstoša un rūpīga dokumentālo ziņu, kā arī notikumu vietas izpēte, kuras rezultātā radusies pirmā monogrāfiskā publikācija par latviešu strēlniekiem Nāves salā. Grāmatas autors Jānis Hartmanis apkopojis virkni līdz šim apritē nebijušu faktu un vairākos gadījumos veicis precizējumus.

“Esam gandarīti, ka esam iesaistījušies un atbalstījuši grāmatas “Latviešu strēlnieki Nāves salā 1916″ izdošanu. Tā ir liela un paliekoša vērtība, ar kuru izglītot mūs pašus un mūsu bērnus. Grāmata ir vēsturiska piezīme Ķekavas novadam – tā veido izpratni un patriotismu par mūsu tautu, tās vēsturi,” uzsver Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Valts Variks.

Grāmatas prezentācijā varēs tikties klātienē ar grāmatas autoru, Nacionālo bruņoto spēku vecāko ekspertu un pulkvedi Jāni Hartmani, kā arī būs iespēja ielūkoties, kas slēpjas aiz grāmatas cietajiem vākiem un vēstures skarbajiem notikumiem.

Grāmatas prezentācija notiks plkst. 18.00 Daugmales multifunkcionālajā centrā.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+