Kultūra
Kultūrpolitika

Baltijas Asamblejas balvu literatūrā saņems Gundega Repše0


Gundega Repše.
Gundega Repše.
Foto – Timurs Subhankulovs

Otrdien, 25. septembrī, Saeimā vērtējot Baltijas Asamblejas (BA) balvas kandidātus, starptautiska žūrija lēma 2018. gada balvu literatūrā piešķirt rakstniecei Gundegai Repšei par vēsturiskās romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” ideju, koncepciju un kuratores darbību 13 romānu izdošanā, kā arī par romānu “Bogene” kā vienu no šīs sērijas darbiem, LA.lv uzzināja Saeimas preses dienestā.

BA balvu mākslā šogad saņems baletdejotāja Jurgita Droņina (Lietuva). Viņa godināta kā viena no augstāk novērtētajām 21. gadsimta sākuma baleta māksliniecēm un nominēta par izcilo sniegumu, uzstājoties visā pasaulē.

Savukārt balvu zinātnē piešķirs pētniecei Elsai Heinsalu (Igaunija), izceļot nozīmīgo ieguldījumu komplekso sistēmu un stohastisko procesu teorijas attīstībā.

Katras balvas apjoms ir 5000 eiro. Balvas pasniegs gadskārtējā BA sesijā, kas norisināsies 25. un 26. oktobrī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Žūrijā bija deviņi literatūras, mākslas un zinātnes eksperti no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

Līdztekus uzvarētājiem BA balvai šogad literatūrā bija nominēta Undīne Radzevičūte un Lēlo Tungala, mākslā Valters Sīlis un Katja Novitskova, savukārt zinātnē – Jānis Kalnačs un Zenons Norkus

BA balva ir dibināta 1994. gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki. Pagājušajā gadā balvu mākslā saņēma mākslas zinātniece un redaktore Laima Slava, balva literatūra tika piešķirta lietuviešu dzejniekam, esejistam un tulkotājam Vladam Brazjūnam, savukārt ar balvu zinātnē godināja pētnieku un Igaunijas Genoma centra dibinātāju Andresu Metspalu.

LA.lv