Eiropa

Bērings-Breivīks sūdzas par aukstu kafiju un sviesta trūkumu 1

Foto – AFP

Par 77 cilvēku nogalināšanu notiesātais Anderss Bērings-Breivīks sūdzējies Norvēģijas ieslodzījuma vietu pārvaldei, ka viņam tiek pasniegta auksta kafija, par maz sviesta un vēl visādi citādi pārkāptas viņa cilvēktiesības.

“Es ļoti apšaubu, ka Norvēģijā ir vēl sliktākas aizturēšanas iestādes,” 27 lappušu garajā vēstulē Norvēģijas ieslodzījuma vietu pārvaldei paziņojis Bērings-Breivīks. Masu slepkavas advokāts apliecināja, ka, pēc viņa klienta domām, cietumā tiek pārkāptas viņa cilvēktiesības.

Laikraksta “Verdens Gang” publiskotie vēstules fragmenti liecina, ka 33 gadus vecais ekstrēmists, kurš tiek turēts gandrīz pilnīgā izolācijā, sūdzējies par virkni lietu, sākot no ikdienas nebūšanām līdz daudz nopietnākiem jautājumiem. Bērings-Breivīks norādījis, ka nesaņem pietiekami daudz sviesta, ir spiests dzert aukstu kafiju un viņam nav atļauts turēt kamerā gaisa mitrinātāju. Arī cietuma kamera neesot pietiekami labi izdekorēta. Tāpat viņš sūdzējies par rokudzelžiem, kas viņam tika uzlikti pārvešanas laikā, norādot, ka tie bijuši pārāk cieši un iegriezušies roku locītavās.

Bēringa-Breivīka advokāts aģentūrai AFP apstiprināja, ka vēstuli rakstījis viņa klients, bet Norvēģijas Tieslietu ministrija komentārus nesniedza. Bērings-Breivīks sūdzējies arī par viņam noteiktajiem korespondences ierobežojumiem.

LA.lv