×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. septembris, 2017
Drukāt

Prezidents kā kūlas dedzinātājs; Junkera balasts; mīklainais drons. “LA” nedēļas apskats (7)

1. Cilvēks. Vizionārs Junkers ar smago balastu

1no5
Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Žans Klods Junkers. Labākā no viņa runām par stāvokli Eiropas Savienībā. Pēc svara līdzvērtīga vai pat pasauli vairāk ietekmējoša nekā Trampa vai Putina līdzīgas gadskārtējās runas. Ne tāpēc, ka Junkers Latvijai un Baltijai apsolīja pievērst īpašu uzmanību neatkarības simtgadē (bet Polijai ne).

Arī ne tāpēc, ka ierosināja Eiropas ekonomikas un finanšu ministra posteni, ko ieņemtu EK viceprezidents, t. i., pašlaik par tādu kļūtu Valdis Dombrovskis. Uz nākamo termiņu Junkers nepretendēs, nāks cits un veidos savu komandu. Nekas Valdim nav garantēts. Arī ne tāpēc, ka garākā (80 min) un tēlainākā runa, bet tāpēc ka optimistiskākā.

Junkera priekšgājējs Barozu optimismu ar rokām izvicināja katras piecas minūtes, bet no pagurušā vectētiņa tēla tas bija patīkami pārsteidzoši. Kamēr visi apsprieda EK iepriekš ierosinātos Eiropas nākotnes piecus scenārijus, EK priekšsēdētājs pavēstīja, ka viņam ir sestais.

Kāpēc šī vīzija ir līdz šim labākā? Tāpēc, ka noraidīta divu ātrumu Eiropa, uz ko vedina lielvalstis. Austrumeiropa ar Rietumeiropu esot viena putna spārni – ar vienu vāju nevar palidot, paziņoja Junkers. Vienu valūtu visā ES, Šengenas zonu visā ES, vienu priekšsēdētāju visai Eiropai! Ir piedāvāti risinājumi. Vienlaikus ar runu ir piedāvāts 41 likumdošanas priekšlikums. Jā, daļa Latvijai nepieņemami, it īpaši tie, kas ved federalizācijas virzienā. Bet galvenais, ka ir kāds, kurš redz ceļu, un ka ir ko apspriest. Maz ticams, ka visus ierosinājumus pieņems. Nīderlandes premjers jau paziņojis, ka cilvēkam ar vīzijām jāgriežas pie ārsta.

 1. Cilvēks. Vizionārs Junkers ar smago balastu
 2. Izgāšanās. Prezidents kā kūlas dedzinātājs
 3. Noslēpums. Kurš palaida smaku?
 4. Darījums. Ja bodei ceļā trāpītos domes ēka...
 5. Kauns. Mīklainais drons

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. … Beidzot, kada tira un lietiska un latviska balss. Taisni ta, vai tad mes neesam bijusi pievilti jau ‘ n – reizes ‘, ar saldmeligiem lozungiem un Lamberga davatiem ‘autombiliem …’ , vai Biskekas un ‘jaunas sibirijas’ SX partijas vaditaju draudiem, kas nakusi no talas … !!!!???

  … Pratin nac majas, jasauc, kad salidzinot NA partijas programmas saturu un izpildi ar parejo ‘latvisko’ partiju trakteto un iztrukstoso, par latvisko Latviju/Bezabreni … un secinam to pilnigo nodevibu … !!!

  … Nak 18.11., nak iespeja pieradit, ka esam un busim … lapu gaisma !!!

 2. Varbūt ka tad beidzot tiksim pie īsti latviska, patriotiska prezidenta.

 3. Tādu tipu kā Vējonis Latvijā nav mazums! Viņi galvas ceļ arvien augstāk un augstāk, kļūstot klaji naidīgi Latvijai! Prezidents taču no ZZS?! KO GAIDĀM NO VIŅA???? 26 GADOS cilvēks var kļūt pilsonis jebkurā , valstī. NEVIENS, IZŅEMOT PAŠU, PIE NEPILSOŅA STATUSA NAV VAINOJAMS! Ko prezidents skraida kā pistole un uzbāžas, dodot PILSONĪBU piedzimušajiem bērniem? KAS VIŅAM PAR NELAIMI??? KUR PREZIDENTA INICIATĪVA RADĪT LIKUMUS, KURI PAŠIEM ĻAUDĪM LIEK IEGŪT PILSONĪBU??????????????????

 4. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Piederu tiem, kuri uzskata, ka var (drīkst) kritizēt prezidenta kandidātus, bet prezidents ir jāciena! Diemžēl manas valsts prezidents pats dara visu, lai nebūtu par ko viņu cienīt. Nepilsoņiem ir TIESĪBAS ievilkt krustiņu vai ķeksīti un tas ir viss, kas jāizdara, lai viņa bērns kļūtu par pilsoni! Ko vēl grib prezidents!?
  Esmu no latviskās Valmieras. Vakar, būdams Ādažos, pie autobusu pieturas kādai 50-55 gadus jaunai kundzei pajautāju, kur atrast N ielu. Šī, teorētiski nepilsone, jo nevar taču būt, ka pilsonis neprot(!) VALSTS VALODU, uz mani paskatījās kā uz no mēness nokritušu.
  Ko domā prezidents, vai arī šīs kundzes mazbērniem būtu avansā jādod LATVIJAS REPUBLIKAS PILSONĪBA! Ja kundze nesaprot pat vārdus, kas sastāv no diviem, trim un četriem burtiem- ”kur ir N iela?” (garāki vārdi gan bija “labdien” un “atvainojiet”, bet tie noteikti ir svešvārdi),- tātad, ne viņas bērni, ne mazbērni VALSTS VALODĀ NERUNĀ! Kāpēc tādiem jādāvina pilsonība un kāpēc MANAS VALSTS PREZIDENTS to izdāļā?!

 5. =Izgāšanās. Prezidents kā kūlas dedzinātājs =
  Tā notiek kad prezidentiņus vēlē krogos… Tas pirmais bija zoo, to otro vēlēšanu vietu arī pie Sudrabas neuzzināsim. Trešais…
  Tikai tas ir valsts prezidents un krogu vēlēts, kā Latvijā pieņemts – ober atnes to zicprezidentiņu sarakstu…mēs tur ar taukaino pirkstu piedrusim un tad paziņo tiem tur ārā stipendiātiem, lai balso par…Tikai nesajauc ar tiem kārnajiem augstskolas studentiem, skaties riktīgi pēc laba Saeimas barojuma…

 6. Izskatās, ka visādu prezidentu vara jau nostiprināta tā, ka , varbūt, var pīkstēt, bet pretoties ir bezcerīgi. Junkers gan sola mums (tāpat kā citiem lopiņiem un mājputniem) nodrošināt labturību, Putina ielikteņi nesola ne to.
  Pašu Vējonis, laikā, kad pasaule uztraucas par Krievijas “Zapad” mūsu Prezidents aicina nekādam apdraudējumam neticēt – nasing spešial. Tiekam brīdināti uzmanīties no provokācijā – Vējonis tieši šajā brīdī iemet pagalīti tarpnacionālo konfliktu zonā – pilsonības apdalītie sveštautieši. Vienotības liberasti vai Zemnieku Vējoņa virziens uz austrumiem. Griezies kā gribi – kā aste pakaļā tā pakaļā.

Draugiem Facebook Twitter Google+