×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

Dombrovskis: Krievijas sankciju rezultātā visvairāk cietis Baltijas reģions (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Valdis Dombrovskis.

Krievijas īstenoto sankciju rezultātā visvairāk cietis Baltijas reģions, tostarp Latvija, sacīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Atbilstoši EK pavasara ekonomikas prognozēm, šā gada Latvijas ekonomikas attīstības prognozes ir samazinātas. Iepriekš prognozēts, ka Latvijas ekonomika šogad attīstīsies 2,9% apmērā, bet tagad šis attīstības temps tiek lēsts 2,3% apmērā.

Izaugsmes līmeņa prognozes šim gadam EK samazinājusi arī Lietuvai, bet Igaunijai tās saglabātas iepriekšējā līmenī – 2,3%. Savukārt Somijas ekonomikas attīstība saistībā ar Krievijā un Ukrainā notiekošajiem procesiem, jau iepriekš prognozēta nulles līmenī.

Dombrovskis atzina, ka arī nākamā gada ekonomikas attīstības prognozes Latvijai EK ir pārskatījusi uz leju no sākotnējiem 3,6% līdz 3,2%, tādējādi atzīstot, ka tā dēvētajam Krievijas faktoram ietekme būs arī turpmāk.

“Ļoti daudz kas ir atkarīgs no tā, kā attīstīsies turpmākā situācija Ukrainā,” teica Dombrovskis.

Tikmēr Eiropas Savienībā (ES) kopumā ekonomiskās izaugsmes prognozes EK pārskatījusi uz augšu no sākotnējiem 1,7% līdz 1,8%.

EK viceprezidents norādīja, ka situācijas uzlabošanās ES kopumā saistāma ar naftas un citu energoresursu cenu samazināšanos, kā arī Eiropas Centrālās bankas īstenoto monetāro politiku, kas izraisījusi eiro kursa kritumu, tādējādi veicinot eiro zonas valstīs saražotās produkcijas noietu. “Tagad ir svarīgi, lai ES spētu izmantot pašreizējo situāciju, risinot savas strukturālās problēmas,” piebilda Dombrovskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vispirms bija Šķēles un Dombrovska (2006.un 2009.) sankcijas pret pensionāriem!

  2. Jā, bet ne jau iedzīvotāji izvēlējās sankcijas. Un kas no tām sankcijām cieš? Mēs, lauksaimnieki, kuriem par piena litru pirms gada maksāja 31 centu, tagad – 19 centus. Nabaga tautas ienākumi samazinājušies, pateicoties kungu lēmumam…

  3. Latvija pēdējā laikā visvairāk cietusi no Dombrovska.

  4. Ar faktu konstatāciju un IKP%% vien nepietiek! Kur ir vēl 2009.gadā solītais progresīvais ienākuma nodoklis no 2010.gada? Pat 75% neapliekamais minimums,Latvijas straujās ekonomiskās attīstības situācijā ir pārāk smieklīgs! Jau pirms 97 gadiem tas bija Ls.166!

    • Latvijā ir tik augsts PVN tāpēc ka valdībai nav dūšas (bailes no oligarhiem) ievest Progresīvo ienākuma nodokli. Tāpēc naudu izspiež tikai caur PVN.

  5. Sociālais dialogs Atbildēt

    Jāsamazina līdz Strasbūras 5,5%,vai pat Luksemburgas 3% vismaz pašu ikdienā nepieciešamāko pārtikas produktu 21%PVN likme!

Draugiem Facebook Twitter Google+