Ekonomika
Bizness

Dūklavs: zivrūpnieku zaudējumi no Krievijas tirgus lēšami 100-200 miljonu eiro apmērā 11


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Latvijas zivrūpnieku zaudējumi pēc Krievijas lēmuma uz laiku aizliegt konservu eksportu lēšami 100-200 miljonu eiro apmērā, trešdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes”, atsaucoties uz nozares aplēsām, teica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Pēc viņa sacītā, darba grupa šobrīd strādā pie precīzākiem zaudējumu aprēķiniem. “Šis jautājums nav tāds ar vienu teikumu atbildams, pašreiz darba grupa pie šī jautājuma strādā un mēģina aplēst. Ne jau pilnīgi visa zivrūpniecība tāpēc apstāsies, ka ir šis aizliegums. (..) [Zaudējumi varētu būt] sākot ar 100 līdz 200 miljoniem, tās ir tās aplēses, ko saka nozare, ko saka atsevišķi nozares pārstāvji. Mēs gribētu precīzāk šo jautājumu izpētīt un tad pateikt, kādi ir šie cipari,” atzina ministrs.

Dūklavs atgādināja, ka Krievijas aizliegums ir noteikts uz diviem mēnešiem. “Pārtikas un veterinārajam dienestam kopā ar nozares pārstāvjiem šajā laikā ir jāizpēta, kādas ir problēmas – benzopirēna normas tiek pārsniegtas, arī sterilizācijas jautājumi un izsekojamība. Krievijas eksperti ir norādījuši, ka nevar izsekot, kā zivs no kuģa borta nonāk līdz konservu bundžiņai un pircēju galdam. Uz šiem jautājumiem ir jārod atbildes un pēc diviem mēnešiem būs Krievijas lēmums,” stāstīja zemkopības ministrs.

Saistītie raksti

Ministrs arī norādīja, ka Latvijas puse ir Krievijas kolēģiem izteikusi savu neapmierinātību, jo pārbaudīti tika tikai četri uzņēmumi, bet aizliegums eksportēt noteikts visai nozarei.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Krievija no 4.jūnija aizliegusi ievest zivis un zivju produkciju no Latvijas un Igaunijas. Aptaujātie zivju pārstrādātāji aģentūrai BNS atzinuši, ka Krievijas aizliegums ievest zivju produkciju Latvijas zivrūpniekiem ir smags trieciens un vairāki uzņēmumi varētu bankrotēt.

LA.lv