×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Balsojumā gaidāms Levita – Vējoņa duelis, aizkulisēs tas jau sācies (44)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidenta amata kandidāti Egils Levits (no labās) un Sergejs Dolgopolovs pēc tikšanās ar "Saskaņas" Saeimas frakcijas deputātiem. Levits neizslēdz, ka, būdams prezidents, premjera amatam varētu virzīt arī "Saskaņas" pārstāvi.

Nākamtrešdien Saeima sanāks uz ārkārtas sēdi, lai mēģinātu ievēlēt nākamo Valsts prezidentu. Partiju izvirzītie kandidāti izmanto šo laiku, lai apmeklētu visas parlamenta frakcijas un atbildētu uz deputātu jautājumiem.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) virzītais Raimonds Vējonis vakar apmeklēja Latvijas Reģionu apvienības, Nacionālās apvienības (NA) un “No sirds Latvijai” (“NSL”) frakcijas, Egils Levits tikmēr tikās ar “Saskaņas”, “NSL” un ZZS deputātiem. Ne mazāk aktīvi darbojās arī LRA kandidāts Mārtiņš Bondars un saskaņietis Sergejs Dolgopolovs.

“Pārrunājām daudzus jautājumus un vairākos atradām labus saskarsmes punktus. Gan kā kandidāts, gan kā Valsts prezidents es vienmēr vedīšu atklātu un ciešu dialogu ar visām Saeimas frakcijām,” pēc tikšanās ar “Saskaņu” žurnālistiem stāstīja Egils Levits. Deputāti viņu esot iztaujājuši par nepilsoņu jautājumu, mazākumtautību skolām, attiecībām ar Krieviju un tamlīdzīgiem jautājumiem. Levits neizslēdz, ka, būdams prezidents, premjera amatam varētu virzīt arī “Saskaņas” pārstāvi, ja viņš spēs sev piesaistīt Saeimas vairākuma atbalstu. “Izņemot, ja ir jautājums par Satversmes pamatiem, jo Satversmes pamatus arī Saeimas vairākums nedrīkst pārkāpt,” piebilda kandidāts. Tikmēr ZZS virzītais Raimonds Vējonis NA frakcijā atbildēja uz nacionāļu jautājumiem par uzturēšanās atļaujām, bēgļiem un valodas politiku.

Tomēr šīs tikšanās, kaut arī noderīgas, vairāk vērtējamas kā pieklājīga formalitāte. Visskaistākās un diplomātiskākās kandidātu atbildes vēlēšanu rezultātu ietekmēs mazāk nekā veikla šiverēšanās pa kuluāriem. Pēc neoficiālas informācijas, ZZS cilvēki aizkulisēs aktīvi mudina atbalstīt Vējoni. Tostarp tiekot vervētas arī opozīcijas balsis. Vairāki aptaujātie saskaņieši neoficiālās sarunās atzina, ka izvēlē starp Vējoni un Levitu viņiem pievilcīgāks šķistu pirmais. Tomēr nesnauž arī nacionāļi – savu atbalstu NA kandidātam solījis arī Ring­olds Balodis (“NSL”) un vairāki “Vienotības” pārstāvji.

Situācija vēlēšanu dienā kļūs krietni interesantāka un sarežģītāka pēc pirmajām vēlēšanu kārtām, kad atkritīs mazāk atbalstītie kandidāti. NA cer, ka vismaz daļa LRA deputātu pēc Mārtiņa Bondara izkrišanas kādā no pirmajām kārtām varētu turpmākajās kārtās atbalstīt Levitu, bet nevar izslēgt, ka kādas LRA balsis varētu tikt arī Vējonim. Pirmdien LRA frakcijas sēdē lems par to, kādu taktiku lietot pēc Bondara izkrišanas. “NSL” sākotnēji solīja balsot pret visiem kandidātiem, bet tagad tiek pieļauts, ka viņu balsis varētu dalīties starp ZZS un “Saskaņas” kandidātiem.

“Situācijā, ja Vējoņa kungs paliek kā vienīgais kandidāts, mēs sauksim frakcijas un valdes kopsēdi, aicinot arī Levita kungu, un vērtēsim visus par un pret,” teica NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, neizslēdzot, ka viņa vadītā frakcija varētu atbalstīt Vējoni, ja Levits no tālākas cīņas tiks izslēgts. “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa jau iepriekš sacījusi – ja kāds no koalīcijas kandidātiem izkritīs kādā balsojumā, tad visa frakcija nākamajos balsojumos atbalstīs to koalīcijas kandidātu, kurš turpinās cīņu par prezidenta amatu.

Uzziņa

Prezidenta ievēlēšanas procedūra turpina mulsināt daudzus iedzīvotājus, jo gan politiķu runās, gan žurnālistu rakstos tiek jaukti jēdzieni “kārtas” un “jaunas vēlēšanas”. Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli prezidenta vēlēšanu kontekstā par “kārtu” uzskatāms katrs balsojums. Ja pirmajā balsojumā jeb kārtā neviens nav ieguvis ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu (51 vai vairāk balsis), tad par visiem tiem pašiem kandidātiem balso otrreiz. Ja arī tad neviens netiek ievēlēts, tad katrā nākamajā balsojumā jeb kārtā izslēdz to kandidātu, kas iepriekšējā ieguvis vismazāk balsu. Vēlēšanas turpina, līdz viens no kandidātiem iegūst ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. Ja pat vēlēšanu pēdējā balsojumā (kārtā), kad palicis tikai viens kandidāts, viņš tomēr neiegūst 51 balsi, tad tiek rīkotas jaunas vēlēšanas (nereti tās tiek maldīgi sauktas par “otro kārtu”) un visa procedūra sākas no jauna. Kandidatūras jaunām Valsts prezidenta vēlēšanām izvirza ne vēlāk kā piecas dienas pēc iepriekšējo vēlēšanu pēdējās kārtas. Jaunām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimas prezidijs sasauc Saeimas sēdi ne agrāk kā 10 dienas un ne vēlāk kā 15 dienas pēc iepriekšējo vēlēšanu pēdējās kārtas. Katrās jaunās vēlēšanās var izvirzīt arī iepriekšējās vēlēšanās neievēlētos kandidātus.

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. Balsojumā gaidāms Levita – Vējoņa duelis, aizkulisēs tas jau sācies
  ———————————–
  kamēr Zvirbulis oķšķerējas pa aizkulisēm, politiskās kaislības virmo arī par Mārtiņu Bondaru, ka vispiemērotāko prezidenta kandidātu!

 2. Šobrīd Levits šķiet labākais, taču mūsu kaklakungu domu gaita ir valsts noslēpums …

 3. Galvenais lai pie varas nenonāk Vienotības atbalstīts kandidāts citādi ar LV būs galīgā p a k a ļ ā 🙁

 4. galvenais ir runāt to, ko tauta grib dzirdēt, bet kā ar tiem darbiem….neticu nevienam

 5. Aleksandrs Žguns Atbildēt

  Kā kremlisti, tas ir, SC + ZZS + NSL, gribēs, tā būs. Nebrīnīšos, ja daži NA piesliesies.

  • man šķiet, ka tieši jau NA varētu būt tā vienīgā partija, kas “kremlistiem” nepieslietos arī tad, ja tie uzvarētu; bet pārējiem: “kurš ķeizars vinnēs, – tas būs mūsu !” Globālisti…he he!

   • Man atkal liekas, ka ir jau pieslējusies. Levits – tas tāds sāņu manevrs. Tikai Levits izrādījās stiprāks kā NA paredzēja 🙂

 6. Kas gan tā stutē to levitu? Atbildēt

  Saule 28. maijs, 2015 06:18 Atbildēt

  Levits pāliecinoši labākais.

  BB 28. maijs, 2015 08:31 Atbildēt

  Parliecinosi labakais starp loti vajiem konkurentiem.
  Un ja konkurence Levitam butu: Anna Zigure, Imants Lancmanis, Vita Matisa?

 7. No sliktiem labāko! Atbildēt

  laladada 28. maijs, 2015 10:18 Atbildēt

  SHoreiz,LEVITS, paaraaks par paareejiem kandidaatiem.DOLGOPOLOVA, giimis sabojaas visu bildi! Un, tomeer,lai vai kaa, ;pleeshas;par prezidenta kreeslu–peec taisniibas–pienaaktos, SANDRAI KALNIETEI!

  Ar ko tāds Levits labāks, ar 25 gadu garumā trekni saņemot par kalpošanu 4 maija kolaborantiempret latviešu taitas intresēm un pret tās nākotni atstājot okupantus un nododot Satversmi, palīdzot izlaupīt valsti un sekmējot latviešu masveidīgu izspiešanu trimdā ??! Visi ir nederīgi, viens par otru sliktāki, neviens nav nacionāls un īsts patriots, bet no visiem sliktajiem protams Vējonis kaut cik labāks.
  Bet kalniete un dolgopolovs – viena kremļa puvekļa divi gali!

 8. Kā e.l. troļiem nav kauna!?? Atbildēt

  Juzis 28. maijs, 2015 18:54 Atbildēt

  Ja ministrs draudzētos ar galvu-būtu savu kandidatūru atsaucis,bet dzimis ir citā valstī,kur nav kauna!

  Cik tev tas levits maksā par tādu pretīgu diennakts muldoņu??!

 9. Vējonis tomēr ir ar rietumniecisku virzienu, nevis kā pretinieks audzis rietumnieku un cionistu ietekmē.
  Un nav glums un viltīgs muldoņa, bet tāds vienkāršs sava darba godīgs darītājs. Visu mūžu balsojām par TB, pēdējos gadus par NA, bet šis viņu darbos un vārdos nelatviskais kandidāts ir radījis lielas šaubas vai šī NA vairs ir tā pati, jeb jau maskēts shēmotāju TP atzars!Tad jau par Vējoni balsojam un citus aizinām!

  • demo->"lielģimene" Atbildēt

   kremļa troļļi šeit izliekas par visiem sabiedrības slāņiem – t.sk. par “ģimenēm ar bērniem”. Normāls, domājošs cilvēks būtu vismaz iepazinies ar katra (nav jau viņu tik daudz) virspusēju biogrāfiju, sasniegumiem – tad nevarētu uzrkastīt šitādu murgu par Levitu kā to izdarījis kremļa trollis, kurš izliekas par “Lielģimeni”

 10. Ja ministrs draudzētos ar galvu-būtu savu kandidatūru atsaucis,bet dzimis ir citā valstī,kur nav kauna!

 11. … @ I.V. …

  … SAPRATI PAREIZI …. KA SOLIJUMS APRAKSTITS REPORTIERA RAKSTA !

  …. BET VAI TAS TA IR , VAI IR IZNMETS NO KONTEKSTA, VAI DIPLOMATISKI MELOTS, LAI TADEJADI AR LIKUMU VAJUMIEM KEKSEJOT IEGUTU SX PARTIJAS BALSIS …. NEZINAM … JAGAIDA LEVITA PASKAIDROJUMI …

  … LAKONISKI … LIKUMS NAV SKERSLIS POLITIKA … LIKUMA VERGIEM …

  … NEPIEMIRSISIM CAKSTES PAMACIBU: ‘ GODIGI STRADAT ! JO TIKAI GODIGS DARBS SEKME TAUTAS LABKLAJIBU !!!

  • Kā mēs visi zinam, S deputāti balsos tikai par S kandidātu un nekādu citu. Tā Ušakovs un ari bez viņa tas ir skaidrs. Tāpēc grozīties tur, mēģināt pielabināt un vel kaut ko atbalstīt – vispār ir tukša laika tērēšana. Nevajag gan domāt, ka esmu pret Levita, domāju, ka viņš būs ļoti labs prezidents, gribu tikai pateit ka dzīvē nekas nenotiek tā, kā zinātnieciskajās modeles ir rakstīts. Bet Levita gadījumā ir vel sliktāk – Latvija kļuva neatkarīga noupurējot visu, kas būtu nepieciešams neatkarībai jo Krievija faktiski jau ir ieņēmusi Latviju un Levits to legitimizējis. Un par to nav ko lielīties.

 12. širmis uz galvas Atbildēt

  Mans viedoklis ir tāds, ka hūte visu nokārtos kuluāros, un sarunās, un vienosies ar deputātiem, lai tiktu savāktas pietiekoši daudz balsis Vējonim. Tā tas ir bijis arī agrāk. Tā tas notiek. Nu Vējonis, kas tas mums būs par prezidentu, nav ko runāt vispār. Bēdīgi, bet tas ir ZZS ieteiktais, un viņi ies uz visu banku, lai dabūtu savējo.

 13. SHoreiz,LEVITS, paaraaks par paareejiem kandidaatiem.DOLGOPOLOVA, giimis sabojaas visu bildi! Un, tomeer,lai vai kaa, ;pleeshas;par prezidenta kreeslu–peec taisniibas–pienaaktos, SANDRAI KALNIETEI!

 14. Prezidentam ir jābūt gudram.Atvaino.

 15. Muļķiem vienmēr rādās, ka visi citi ir muļķi!

 16. Prezidents saemu nenozīmē,bet to ievēlam mēs.Ja esam tik stulbi,un vairākumā savēlam Latvijai nelojālus deputātus,tad prezidents neko nevar izdarīt.Vai nu deputāti paši izveido vairākumu,ja nē,tad valdību jāpiedāvā sastādit vairākuma pārstāvim,ja nekas nesanāk-jaunas vēlēšanas.

  • Kādas Jums līdz šim ir bijušas praktiskas iespējas neievēlēt šos deputātus??? ja nu vienīgi – neiet uz vēlēšanām…. vai tas būtu labāk?

 17. Nu beidziet taču celt debesīs to prambulu mīkstmiesi!
  Ne sitējs, ne arājs, ne karognesējs viņš nav…

  • demo->"mugurkauls" Atbildēt

   kremļa trolli “mugurkaul” – argumentus galdā un beidz dzīt savu demagoģiju. Levits ir labākais kandidāts – un preambula ir tikai maza daļa no viņa veikuma – un ir tādas aizdomas, ka tu to ļoti labi zini, tikai tagad mēģini pūst kremļa stabulītē, noniecināt jēdzīgāko prezidenta kandidātu.

 18. Pec 25. neatkarības gadiem tiešām tik maz esam pelnījuši – lielākā labuma vietā mazāko ļaunumu?
  Deputāti, kas ir jūsu Dievs, – nauda vai Dievs?

 19. Tu varbūt burtiski saprati Levita teikto, bet nesaprati teiktā būtību – MP amatu S varētu saņemt tad, ja Saeimā to atbalstīs visas pārējās (t.i. latviskās) partijas. Bet tādu situāciju var sagaidīt vienīgi tad, ja pūcei aste ziedēs! Bet par Levita paveikto Latvijas labā, ko te jautā “im”, var izlasīt LA viedokļu publikācijās, tā ka nevajag gaidīt, lai citi visu tev iebāž mutē, vajag arī pašam sevi nedaudz piepūlēt!

 20. Ja pareizi sapratu, tad par valsts prezentātīvas figuras poziciju Levits ir gatavs noupurēt Saskaņai ministru prezidenta amatu – galveno valsts politikas veidotāju?

  • varētu darīt,ja tikai tajā partijā varētu sameklēt kādu,kurš to darbu varētu veikt.Viņiem jau izņemot Putina atbalstītājus neviena normāla nav.Bet ar to jau nevar valsti vadīt-ja nu vienīgi pēc pievienošanās Krievijai,kad visus norādījumus saņems no Maskavas.Bet Bondars vakar atdarināja mačo Putinu-lecīgs bez gala.Vislabāk man patika,ka viņš piekrtītoši māja ar galvu ,kad viņa atbalstītāji teica tās slavinošās runas.

 21. Protams, ka prezidenta kandidāti cīnās par Saeimas deputātu balsīm, tāpēc viņu solītais frakcijās jāuztver ar sapratni. Jāskatās ir uz viņu darbiem, arī līdera īpašībām un te Levits ir galvas tiesu pārāks par pārējiem. Ir nožēlojami, ka žurnālisti, kas plātās ar savu objektivitati, noklusē SABIEDRīBAS VIEDOKLI, kurā šo debašu laikā par Levitu tika atdotas 8100 balsis no nedaudz pāri 10000! Tas ir nopietns arguments, vai politiķi ieklausīsies, ko saka un grib sabiedrība, vai kārtējo reizi to ignorēs. Bondars ar savu uzvedību vairāk demostrēja savu kultūras trūkumu, nekā prātu, Vējonis centās būt pragmatiskāks nekā ir, bet Dolgopolovs “peldēja” Krievijas jautājumā.

  • Vai nevarētu sīkāk, ar kādiem darbiem Levits ir pārāks par pārejiem. Baidos, ka “pārāks par visiem” Levits pats kritīs savos slazdos par upuru, kā tas arī medz būt ar tīrās zinātnes pārstāvjiem. Tas “nopietnais arguments” vispār nav nekāds arguments jo neatbilst aptauju izvadīšanas pamatprincipiem.

   • Aptaujas nevar izvadīt …Levits ir pārāks par visiem, ja nevērtē skaistas frizūras un bezmugurkauliniekus. Vajag izvērtēt svešvalodu zināšanas, intiliģenci, māku sevi pasniegt un kompetenci.

 22. Levits pāliecinoši labākais.

  • Parliecinosi labakais starp loti vajiem konkurentiem.
   Un ja konkurence Levitam butu: Anna Zigure, Imants Lancmanis, Vita Matisa? Un starp aktiviem politikiem Sandra Kalniete, Atis Pabriks?
   Uz vaju fonu ir viegli izcelties, bet piekritu, ka uz si fona, Levits ir labakais.

   • neviens no Tevis nosauktajiem nav ticis izvirzīts.Laikam jau mūsu “viedajiem”lkaut kādu sev zināmu iemeslu dēļ labākie šķita tādi kā Bondars,Dolgopolovs un Vējonis .Interesanti tomēr-kādu iemeslu dēļ Āboltiņu neapmierina Levita kandidatūra?Par Dolgopolovu skaidrs-viņš vienīgais no SC prot sakarīgi izteikties valsts valodā.

 23. kad sekot likumam un kad savai iegribai. Ari ja tev ta partija nepatik, likums tev norada ka rikoties. Tur nav nekas subjektivs vai ka tu pats iedomajies. Ja nepatik Un ar to nevari sadzivot, atkapies, nolieci savu mandatu, ari pat ja tu esi Valsts Prezidents.

 24. … PIEPRASIJA PAT PAR PIEDALISANOS VALDIBAS KOALICIJA …. BET NU JAU PAR LETO … SX IESPEJ TIKT PAT VALSTS VADIBA … !

  … VELREIZEJS PIERADIJUMS, KA PROFESIONALI NEDER POLITIKA UN VALSTS VADIBA …. JO TIEM VIENALGA KO VELAS LATVIESU PAMATTAUTA … NE TAS KANGARI !

  … LAI SAGRABTU KADAS SX BALSIS BONDARS SOLA SADARBIBU AR KREMLI – NU LEVITS SAVA NAIVUMA PAR NOMENAKLATURAS IESPEJAM … PAVER CELU ARI UZ TURIENI …!!!

  … LIEKAS TIEM SVARIGAKS PAR VISU IR PERSONIGO VAI NEATKLATO TIEKSMJU UZVARA … !

 25. … Levits ‘… budams prezidents, PREMJERA AMATAM VARETU VIRZIT ARI ‘Saskanas ‘ parstavi, ja vins spes sev piesaistit Saeimas vairakuma atbalstu … ‘ … !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  … Te nu bija un izbija patriots … mana balssssss nodreb … apzinoties cik viegli vr iespaidot musu deputatus … !

  … TAKA SX PARTIJA VEL JOPROJAM NAV OFICIALI PAZINOJUSI SAEIMA PIENEMT DEKLARACIJU PAR DIVREIZEJO LR OKUPACIJU … SI PARTIJA VEL IR PRETLIKUMIGA ARI SAJA ZINA …

  … VISMAZ ZATLERS TO PIEPRASIJA PAT PAR IENEMSANUvISMAZ

  • Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

   Cien. K.K., juus vismaz esat speejigs/a izlasiit to, ko pats/i uzrakstiijaat? ‘… Levits ‘… budams prezidents, PREMJERA AMATAM VARETU VIRZIT ARI ‘Saskanas ‘ parstavi, ja vins spes sev piesaistit Saeimas vairakuma atbalstu … ‘ —– JA VINJSH SPEES SEV PIESAISTIIT SAEIMAS VAIRAAKUMA ATBALSTU, tas ir to deputaatu vairaakumu, kuri ir ieveeleeti ar tautas, tai skaitaa arii ar juusu, balsiim! Kas sheit nepareizs vai nesaprotams??? Ja juus ieveeleesiet samazgu centra vairaakumu, jeb arii deputaatus kuri ir gatavi iet kopaa ar samazgu centru, tad Prezidentam Levita kgam nekas cits neatliks kaa njemt veeraa JUUSU izveeli un izvirziit par Premjeru JUUSU izveeleeto vanjku samazgu centra kandidaatu!!!

   • @ Randy – Deutsxhland …

    … Tavai vajai saprasanai, es nevaru palidzet, iznemot …:

    1. Levits, ‘ … ‘ — atruma rakstot … iztrukst komats …

    2. 12 Velesanas SX partijai, ka lielakai % sanemejai bija iespeja sastadit valdibu … ar VP izveli !!!

    — Kas var apgalvot ka Levits — CITADA SITACIJA, preteji Berzina izvelei uzticet valdibu koalicijai —neseko LIKUMAM vai TRADICIJAM un NEUZAICINA SX partiju sastadit valdibu SAEIMAI kas ir tikusi uzpirkta KAUT VAI ar Kremla draugu ‘koferisiem’ … ka jau vienreiz … vai ar citam ‘maigas agresijas’ metodem …

    — Un kurs latvietis vairs netic, ka ir vel citas arejas interesu grupas, kas megina iespaidot politikus

    • … @ Randy – turp.

     … Tatad ‘KAS IR NEPAREIZS’ ir Jusu pasa izpratne par SAEIMAS DEPUTATU LOJALITATI SATVERSMERS ZVERASTAM, UN, KA AIZKLATAS VELESANAS SISTEMAS IR GARANTIJA, KA SIE DEPUTATI PARSTAVES AUTOHTONAS LATVIESU TAUTAS PILSONU NACIONALAS VALSTS, BEZABRENES INTERESES

     … Tatad politisko situaciju BEZABRENE …

     … Tatad kas ir NESAPROTAMS, un atkal, LIEKAS VIENIGI JUMS PASAM … ir LATVIJAS REPUBLIKAS/BEZABRENES ieksejas politiskas situacijas izveidosanas sakara ar arejam geopoliskam realitatem un to cieto iespaidu izmainam – un ne jau par labu latviskais Latvijas esamibai un pastavibai NAKOTNE …

     … Starp citu, neskatoties uz to, ka nezinu Levita kunga dveseles noslepumus … man nav iebildumu pret vina kanditaturu VP amatam … bet ir gan par to, ka sis kungs velreiz ( nepareizi definejot teritoriju uz kuru tika veidota 1918.g. LR ) izlieto likuma nepilnibu un neatbilstibu REALITATES DEL RADITAI VAJADZIBAI … un pielieto kadu likumu neetiskam reapolitiskas spelitem – balsu iegusanai no SX …

Draugiem Facebook Twitter Google+