×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

FKTK aizliedz Igaunijas “Versobank” sniegt finanšu pakalpojumus Latvijā

Foto-LETAFoto-LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome aizliegusi Igaunijas “Versobank” sniegt finanšu pakalpojumus Latvijā – piesaistīt jaunus klientus Latvijas teritorijā, kā arī bankai ir jāizbeidz līgumattiecības ar jau esošajiem klientiem, aģentūrai LETA pavēstīja komisijas Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Līcīte.

Viņa informēja, ka lēmums noteikt aizliegumu sniegt jebkādus finanšu pakalpojumus Latvijā ir pieņemts, jo “Versobank” ir ilgstoši pārkāpusi Kredītiestāžu likumā noteikto kārtību, kas nosaka, kā citā dalībvalstī reģistrēta kredītiestāde var uzsākt pārrobežu pakalpojumu sniegšanu Latvijā ar filiāles starpniecību.

“”Versobank” ilgstoši ir sniegusi finanšu pakalpojumus Latvijā ar fizisku klātbūtni, ko apliecina virkne faktu,” norādīja Līcīte.

Viņa arī atzīmēja, ka FKTK padome ir nolēmusi aizliegt “Versobank” sniegt jebkādus finanšu pakalpojumus Latvijā, lai nodrošinātu finanšu un kapitāla tirgus attīstību un stabilitāti, kā arī veicinātu ieguldītāju un noguldītāju, kuri izmanto finanšu pakalpojumus, interešu aizsardzību. “FKTK ieskatā “Versobank” darbība apdraud Latvijas kredītiestāžu sektora drošību un reputāciju klientu intereses,” piebilda Līcīte.

Atbilstoši Kredītiestāžu likumam, ja FKTK konstatē, ka citā dalībvalstī reģistrēta kredītiestāde, neatverot filiāli, veic darbības, kuras ir pretrunā ar Latvijas likumiem, tā nekavējoties pieprasa šai kredītiestādei izbeigt šādas darbības. Ja kredītiestāde nepārtrauc darbības, kuras ir pretrunā ar Latvijas likumiem, FKTK informē attiecīgās dalībvalsts uzraudzības institūciju, kuras pienākums ir rīkoties tā, lai pārkāpumi tiktu novērsti.

Jūnija beigās “TV3 Ziņas” vēstīja, ka Valsts policija veikusi kratīšanu “Versobank” pārstāvniecībā Latvijā Mūkusalas ielā 101. Attiecīgās procesuālās darbības veiktas kriminālprocesa ietvaros, kas sākts aizdomās par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un aizliegtu uzņēmējdarbību.

“Versobank” Latvijā bija tiesīga sniegt vienīgi finanšu pakalpojumus bez fiziskas klātbūtnes atbilstoši pakalpojumu sniegšanas brīvības principam. “Versobank” ir Igaunijā licencēta kredītiestāde un tās uzraudzību veic Igaunijas finanšu uzraudzības iestāde.

Šobrīd “Versobank” pārstāvniecībā Latvijā ir likvidēta – tā darbojās no 2013.gada oktobra līdz šā gada 10.martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+