×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

«Gan jau būs labi» neder

engine_oil_12

Vēl viens lasītāja jautājums saņemts, dežurējot pie redakcijas “karstā telefona”: palīdziet orientēties nu ļoti jau raibajā un grūti pārskatāmajā motoreļļu piedāvājumā. Atbildi sagatavot lūdzu palīdzēt Uldi Roli, “Bosch serviss” vadītāju.


“Ja jūsu auto ir ar parastu, konvencionālu motoru, tad galēji vienkāršots padoms skan tā – vidusmēra eļļa, jebkura, ne lētāka par Ls 3 litrā, bez nesaprotamiem, neparastiem (ķīniešu hieroglifi, piemēram) uzrakstiem uz kanniņas. Protams, skatīsieties, vai attiecīgā eļļa paredzēta benzīna vai dīzeļa dzinējam. Viskozitātes skaitļus arī (5 vai10 ziemai un 30 vai 40 vasarai mūsu klimatam būs labi). Un viss. Galvenais – necentieties, kā saka, izbraukt cauri pavisam lēti un pēc bēdīgi slavenā principa “gan jau būs labi”. Var galu galā iznākt baigi dārgi. Markas izvēlē mana servisa pārliecība ir šāda – lai cik vilinoši reizēm būtu citu produktu izplatītāju piedāvājumi, mēs turamies pie “Shell”. Ne jau tāpēc, ka “Castrol”, “Mobil” un citas būtu sliktākas (daudzi ražo labas eļļas), bet gan SAVAS pieredzes dēļ. Un tā liecina – ar “Shell” nekad nekādu problēmu nav bijis.

Otrs padoms – ja vien automobilim saglabājusies lietošanas instrukciju grāmatiņa, lasiet rūpīgi attiecīgo nodaļu. Visu izlasiet, arī maziem burtiņiem rakstītās rindiņas vai piebildes aiz zvaigznītēm. Tur būs nosauktas visas ieteicamās un pieļaujamās eļļu markas un kvalitātes rādītāji, arī nevēlamas piedevas, iespējams. Ja grāmatiņas nav, var mēģināt šādu informāciju atrast internetā. Tad eļļas tirgonim spēsiet konkrēti pateikt, kas jums vajadzīgs. Sevišķi rūpīgi eļļa jāizvēlas specifiskiem motoriem, ar pumpja dīzi (Pumpe-Leitung-Düse), piemēram. Vai ar partikulārajiem filtriem. Tiem vajadzīgas speciālas eļļas.

Noteikta, konkrēta eļļa jālej arī dzinējos, kam ir elektroniska eļļas kvalitātes kontrole un rādītāji. Tikai tad šie mērījumi būs precīzi un objektīvi. Ar citu eļļu varam gudros datorus apmānīt un maiņas intervālus sajaukt.

Protams, internetā nez vai atradīsiet atbildi uz, piemēram, šādu jautājumu – kādu eļļu liet manā 1991. gada golfā ar 1,8 l motoru, kuram esmu uzstādījis gāzes iekārtu… Šādos gadījumos nāksies jautāt uzticamiem vietējiem speciālistiem, un tie jums pateiks, ka šim auto gan eļļa, gan sveces jāmaina biežāk, lai taupot neiebrauktu auzās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+