Sports
Citi sporta veidi

Golfera Vudsa organismā pēc aizturēšanas konstatētas piecas narkotiskās vielas 16

foto: AP/LETA

Slavenā amerikāņu golfera Taigera Vudsa organismā, kad viņu maijā aizmigušu pie automašīnas stūres aizturēja policija, atklātas piecas narkotiskās vielas, liecina pirmdien izplatītais medicīniskais ziņojums.

Asinsrites sistēmā bija opioīds sāpju remdētājs hidrokodons, kuru pārdot ar brendu “Vicodin”. Savukārt urīna testi uzrādīja vēl četras zāles – spēcīgu sāpju noņēmēju hidromorfonu, trauksmes mazinātāju alprazolamu, ko pazīst arī kā “Xanax”, miega zāles zolpidemu jeb “Ambien” un THC, kas ir marihuānas ķīmisks komponents.
“Kā jau agrāk teicu, tiku saņēmis profesionālu palīdzību, lai regulētu zāļu lietošanu,” pirmdien norādīja Vudss. “Sākumā pats centos tikt galā ar muguras sāpēm un bezmiegu, līdz sapratu, ka viens to nevaru paveikt un jālūdz mediķu palīdzība. Turpinu sadarboties ar saviem ārstiem, un ir vērojams progress.”

Kā zināms, maija beigās policija Džupiterā, Floridas štatā 41 gadu veco Vudsu agrā rītā atrada aizmigušu netālu no mājām pie sava “Mercedes-Benz” stūres, kad mašīna bija apstājusies ceļa vidū, divas tās riepas bija izlaidušas gaisu un bija saskatāmi virsbūves bojājumi. Alkohola klātbūtne vadītāja izelpā netika konstatēta, taču Vudss pastāstīja, ka tā bijusi reakcija pēc noteiktu, ārsta izrakstītu zāļu lietošanas.

Vēlāk Vudsu atzina vainīgu pārgalvīgā braukšanā. Viņš piekrita piedalīties īpašā programmā, pēc kuras noslēgšanas 14 “Major” golfa turnīru uzvarētājam tiks noņemtas visas apsūdzības.

Lai to sasniegtu, viņam piešķirts gadu ilgs pārbaudes laiks, jāsamaksā 250 dolāri (213 eiro) tiesas izdevumos, 50 stundas jānostrādā sabiedriski derīgā darbā un jātiekas ar cietušiem no nevērīgiem braucējiem, kuri stāsta, kā mainījusies viņu dzīve.
Vudss, kurš uzvarējis 79 PGA (Profesionālo golferu asociācijas) tūres sacensībās nav spēlējis kopš ceturtās muguras operācijas.
No 14 “Major” turnīru uzvarām pēdējā viņam bija 2008.gada “US Open”.

LA.lv