×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. februāris, 2013
Drukāt

Graudu tirdzniecības apjoms pasaulē šogad samazināsies par 6%

Foto-LETAFoto-LETA

ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija (FAO) prognozē, ka graudu tirdzniecības apjoms pasaulē šajā sezonā salīdzinājumā ar pagājušo gadu samazināsies par 6% – līdz 297,5 miljoniem tonnu.

Eksperti aprēķinājuši, ka kviešu tirdzniecības apjoms, ieskaitot miltus, samazināsies par 7,4% jeb 11 miljoniem tonnu, sasniedzot 136,5 miljonus tonnu.

Lopbarības graudu tirdzniecības apjoms salīdzinājumā ar pagājušo sezonu samazināsies par 5,6% jeb 7,4 miljoniem tonnu, sasniedzot 124 miljonus tonnu. Taču salīdzinājumā ar decembra prognozi šis rādītājs ir par diviem miljoniem tonnu lielāks, jo gaidāms, ka Ķīnā un Irānā palielināsies lopbarības graudu imports.

Saskaņā ar portāla “graudi.lv” informāciju vienlaikus FAO palielinājusi graudu ražas vērtējumu pasaulei šajā sezonā par 20 miljoniem tonnu – līdz 2,302 miljoniem tonnu. Korekcija veikta, galvenokārt pārskatot kukurūzas ražas rādītājus Ziemeļamerikā, Ķīnā un Eiropas daļā esošajās NVS valstīs. Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu raža ir par 2% mazāka.

Eksperti arī norāda, ka graudu patēriņš šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu varētu nedaudz pieaugt. Pēc pašreizējām prognozēm, tas sasniegs 2,326 miljardus tonnu, kas ir par 0,6% vairāk, nekā lēsts decembrī, un nedaudz pārsniedz pagājušajā gadā faktiski patērēto graudu apjomu.

Pārtikas graudu raža pasaulē šogad varētu sasniegt 1,080 miljonus tonnu, kas ir par 1,2% vairāk nekā pagājušajā gadā.

Lopbarības graudu patēriņš sasniegšot 1,166 miljonus tonnu, no tiem 649 miljoni tiks izlietoti dzīvnieku barības ražošanai. Šis jaunais rādītājs par aptuveni 11 miljoniem tonnu pārsniedz decembra prognozi un par 2,3% – iepriekšējā gada rādītāju.

Kviešu patēriņš pasaulē šosezon sasniegs 684,5 miljonus tonnu, kas ir par 1,5 miljoniem tonnu mazāk, nekā prognozēts decembrī, un par 1,8% jeb 12 miljoniem tonnu mazāk nekā pērn, prognozē ANO eksperti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+