Dabā
Laika ziņas

Kādu laiku augustā sola laika vērotājs?0


Foto – LETA
Foto – LETA
Foto – LETA

“Kopumā Rudzu mēnesis augusts siltuma ziņā būs tuvu vidējam, bet ar noslieci uz siltāku. Tāpat kā jūlijā, arī augustā nokrišņu sadalījums nevienmērīgs. Caurmērā tuvu normai. Neskatoties uz to daudzviet pastāvēs sausums un ugunsbīstamais periods turpināsies”, tā par laiku augustā savā blogā raksta laika vērotājs Vilis Bukšs.

”Līdz Vasaras Mārai (15. augusts) rādās būt silts, reizēm arī karsts, saulains un pārsvarā sauss. Līdz Labrencim (10. augusts) dienās lielākoties ar gaisa temperatūru plus 21, 26 grādi pēc Celsija. Arī naktis siltas. Mēneša pirmajā nedēļā (līdz vecajai Annai) būs arī dažas karstas dienas ar plus 30 un vairāk, kam sekos īslaicīgas, bet nereti arī stipras pērkona lietusgāzes.
Augusta vidū laika apstākļi mainīgi. Temperatūra plus 18, 23. Īslaicīgi, bet reizēm arī stipri nokrišņi”, prognozē V.Bukšs.

”Mēneša otrajā pusē dienas mēreni siltas, plus 17, 22 grādi pēc Celsija. bet naktis salīdzinoši vēsas. Nokrišņu vairāk, bet tie nebūs tik būtiski, lai traucētu ražas novākšanu. Siltākas dienas varētu būt laikā ap Bērtuli (24. augusts), kad temperatūra var sasniegt plus 25 un vairāk grādus. Vēlāk nepastāvīgi laika apstākļi. Dienas pārsvarā saulainas, bet naktis vēsas. Nokrišņi īslaicīgi”, rakstīts blogā.

Vairāk par to, kā pēc augusta laika zīmēm paredzēt laiku turpmāk, lasiet blogā.

LA.lv