Mobilā versija
+4.7°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
23. marts, 2016
Drukāt

Kučinskis skeptisks par PVN samazināšanu pārtikai (4)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) ir skeptisks par priekšlikumu samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) pārtikai.

Šodien Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) biedru sapulcē, atbildot uz uzņēmēju jautājumiem, Kučinskis atzina, ka ir daudz pētījumu par PVN samazināšanu pārtikai, taču visi sniedz pretrunīgu informāciju.

Premjers uzsvēra, ka viņam nav pārliecības par PVN samazināšanas pārtikai efektivitāti. “PVN samazināšana pārtikai ir efektīvs populistisks pirmsvēlēšanu solījums,” piebilda Kučinskis.

Tajā pašā laikā Ministru prezidents pauda, ka valdība darīs visu, lai iepirkumos priekšroka tiktu dota vietējai pārtikai.

Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) atturējās komentēt priekšlikumu samazināt PVN pārtikai, taču atzina, ka Finanšu ministrija patlaban vērtē, kādi ir iemesli zemajiem kopējiem PVN iekasēšanas rādītājiem.
Jau ziņots, ka sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss” sākta parakstu vākšana, lai samazinātu pievienotās vērtības nodokli (PVN) veselīgai pārtikai, vienlaikus to palielinot neveselīgiem produktiem.

Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Jānis Vanags. Iniciatīvā rosināts samazināt PVN veselīgai pārtikai un kompensēt šo samazinājumu, palielinot PVN produktiem, kuri “ikdienas uzturā nav nepieciešami un mēdz būt pat neveselīgi”. Vanags uzsver, ka veselībai nepieciešamiem un veselīgiem pārtikas produktiem nepieciešams samazināt PVN likmi līdz 5%.
Iniciatīvā rosināts samazināt PVN svaigai gaļai, svaigām zivīm, pienam, kefīram, biezpienam, olām, pilngraudu produktiem, medum, Latvijas apstākļos izaudzējamiem dārzeņiem, augļiem un ogām.

Lai kompensētu paredzamos nodokļu ieņēmumu zaudējumus, kas radīsies, samazinot PVN veselīgajiem pārtikas produktiem, Vanags piedāvā palielināt PVN produktiem, kas ikdienas uzturā nav nepieciešami un daudzos gadījumos pat ir neveselīgi un dzīvībai bīstami, lietojot tos pārmērīgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. TĀ PVN SAMAZINĀŠANA IEBĀZĪS KĀRTĒJO
    NAUDAS ŽŪKSNI TIRGOTĀJU KABATĀS.
    Citi to nejutīs !

  2. Par progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu arī?

  3. Tāpat esmu skeptisks par Kučinska darba efektivitati!!!!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (2)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+