×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

Latvijas paviljonu “Expo Milano 2015” par 3,1 miljonu eiro būvēs Šveices “Adunic AG”

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas paviljonu starptautiskajā izstādē “Expo Milano 2015” par 3,1 miljonu eiro būvēs Šveices uzņēmums “Adunic AG”, trešdien preses konferencē žurnālistiem sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Viņa atgādināja, ka Ekonomikas ministrijas (EM) izsludinātais iepirkums par Latvijas paviljona būvniecību decembrī noslēdzās bez rezultāta. Piedāvājumus konkursā bija iesniegusi Latvijas kompānija “RBSSkals Būvvadība” un Itālijas uzņēmums “Paolo Beltrami S.p.A”, bet tā kā abu pretendentu piedāvātās summas ievērojami pārsniedza būvniecībai pieejamā finansējuma apmēru, EM iepirkuma konkursu beidza bez rezultāta. “RBSSkals Būvvadība” piedāvātā cena paviljona būvniecībai bija 6,03 miljoni eiro, savukārt Itālijas kompānijas – 6,22 miljoni eiro.

Reizniece-Ozola pastāstīja, ka pēc nenotikušā iepirkuma ministrija apzināja citu būvniekus, un kopumā saņemti septiņi nesaistošie piedāvājumi summās no 3,16 miljoniem eiro līdz 4,37 miljoniem eiro. Izvērtējot piedāvājumus, EM izlēma turpināt sarunas ar diviem pretendentiem – Itālijas uzņēmumu “Prana/Progeca”, kas būvē arī Čehijas paviljonu izstādē, un “Adunic AG”, kas ir arī Austrijas un Vācijas paviljona būvnieki. Pēc pārrunām ar abām kompānijām, ministrija sarunas tālāk izlēma turpināt ar “Adunic AG”, kurš piedāvāja Latvijas paviljonu izbūvēt par apmēram 3,1 miljonu eiro.

Līgumu ar Šveices kompāniju par Latvijas paviljona būvniecību paredzēts parakstīt tuvākajās dienās.

Jau rakstīts, ka valdība otrdien atbalstīja papildu 1,6 miljonu eiro piešķiršanu Latvija dalībai starptautiskajā izstādē “Expo Milano 2015”.

Latvijas dalību izstādē organizēs komandītsabiedrība “Expo 2015”, kurā ietilpst “Positivus Event”, “MADE arhitekti”, Rolands Pētersons un “McCANN Riga”. “Expo 2015” ir atbildīga par Latvijas paviljona projektēšanu, projekta saskaņošanu un būvatļaujas saņemšanu, kā arī ekspozīcijas satura un tehnoloģiskā nodrošinājuma izgatavošanu, paviljona menedžmentu un ekspluatāciju, kultūras un citu pasākumu programmas realizāciju, mārketinga un komunikācijas programmas realizāciju un citiem saistītajiem pakalpojumiem.

Tāpat vēstīts, ka konkurss par Latvijas paviljona būvniecību izstādē noslēdzies bez rezultātiem. Konkursā savus piedāvājumus iesniedz divas kompānijas – Latvijas kompānija “RBS Skals Būvvadība” un Itālijas uzņēmums “Paolo Beltrami S.p.A”, bet tā kā abu pretendentu tehniskajos piedāvājumos konstatētas neatbilstības, kā arī ņemot vērā, ka abu pretendentu piedāvātās summas ievērojami pārsniedz būvniecībai pieejamā finansējuma apjomu, Ekonomikas ministrija iepirkuma konkursu beidza bez rezultāta.

Izstāde “World Expo 2015” Milānā notiks no 2015.gada 1.maija līdz 31.oktobrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+