×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

Latviju pametušie bēgļi tomēr atgriežas (12)

Tariks, kurš atgriezies Latvijā. Ekrānšāviņš no LNT Ziņām.Tariks, kurš atgriezies Latvijā. Ekrānšāviņš no LNT Ziņām.

Latvijā sāk atgriezties bēgļi, kuri Latviju pameta, lai dotos vēl labākas dzīves meklējumos uz Vāciju, ceturtdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Reemigrējušais irākietis Tariks ar sievu un septiņiem bērniem Latviju pameta pirms diviem mēnešiem, jo nespēja te izdzīvot. Vācija ģimenei bija kā pēdējā cerība. Taču aizvakar Tariks tomēr atgriezās, jo Vācijā tika atteikta darba atļauja un liegta iespēja pieteikties pabalstiem. Nelīdzēja tas, ka tur dzīvo Tarika māsa, kura arī ir bēgle.

“Viņi neļauj pat piereģistrēties. Vācieši teica – ar Latvijā izdoto bēgļa pasi drīkstot tikai Latvijā strādāt. Vācijā neļāva,” raidījumam stāstīja Tariks.

Viņš vērtē, ka visi Latviju pametušie bēgļi drīzumā būs spiesti atgriezties vai arī strādās Vācijā nelegāli un tad tiks pieķerti un deportēti uz Latviju piespiedu kārtā.

“Vairāk nekā 60 bēgļu no Latvijas ir Vācijā, un viņi visi nedrīkst tur strādāt. Dzirdu, ka daudzi turpina braukt prom no Latvijas, bet viņiem tur nekas nesanāks. Esam Latvijā nodevuši pirkstu nospiedumus, vācieši to redz un sūta mūs atpakaļ,” stāstīja Tariks.

Viņš jūtas ļoti vīlies, jo cīņa par izdzīvošanu Latvijā sākusies no jauna. Viņaprāt, tas sagaidot visus, kas būs spiesti atgriezties. “Ja viņi atgriezīsies, viņi nakšņos stacijā vai gulēs uz ielas, jo naudas nepietiek. Es jau otro nakti palieku pie draugiem, bet tā taču nevar visu laiku,” vērtē Tariks.

Lai arī atgriezies aizvakar, biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” savākusi naudas ziedojumus, lai iemaksātu drošības depozītu Tarika īres dzīvoklim. Iepriekš viņam saziedoja naudu zobārstam.

“Nevar jau gaidīt, ka visu šo nastu nesīs privātpersonas un organizācijas, nevar pārlikt no valsts pleciem tikai uz pilsoniskām organizācijām šādas darbības. Nepieciešamo atbalstu mēs vien nespēsim nodrošināt,” atzina biedrības aktīviste Ieva Raubiško.

Pametot Latviju, bēgļi nezaudēja pabalstu, un arī Tariks turpina saņemt savus 139 eiro mēnesī. Taču ar to nepietiek. Bēglis no Irākas ļoti vēlas atrast darbu, bet prasība par latviešu valodas zināšanu to viņam liedz.

Labklājības ministrijā izveidota bēgļu lietu darba grupa, kas vērtēs, ko darīt. Taču izskanējis arī pretējs priekšlikums – bēgļiem, kuri reiz pametuši Latviju un tagad atgriežas, vairs neizmaksāt pabalstu vispār.

No bēgļu nometnēm Grieķijā, Itālijā un Turcijā līdz šim Latvija uzņēmusi 154 patvēruma meklētājus. No tiem bēgļa statuss Latvijā piešķirts desmit personām, bet alternatīvais – 59 patvēruma meklētājiem. Tikmēr kopumā visā Eiropas Savienībā bēgļu pārvietošanas programmā no nometnēm uz dalībvalstīm pārvesti 8162 cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. VIŅI nav pieraduši dzīvot puspaēduši un aukstumā kā mēs….

 2. Brīvprātīgi-piespiedu kārtā.

 3. Vajadzēja palikt un turpināt apgūt latviešu valodu, nevis ceļot uz Vāciju. Tagad gan valodas zināšanas būtu, gan labāku darbu varētu atrast. Bet par to pabalsta apmēru – nu nezinu, tik daudzi Latvijas pensionāri dzīvo no mazām naudām, ja valdība vēl kaut ko bēgļiem palielinās, tad tas būs ļoti negodīgi pret saviem iedzīvotājiem.

 4. protams, tas viss ir skumji…bet nauda Vācijas ceļojumam taču atradās… skarbi apstākļi te Latvijā,bet tomēr te nav karš, bumbas nekrīt … jāprot izdzīvot un savus bērnus pabarot.Bet vispār NEAPSKAUŽAMI,jo tā ir pilnīgi cita mentalitāte un ar ļoti zemu grūtību pārvarēšanas slieksni.Patīk saule , dabas izaudzēti labumi un īsa darba diena . Te ir skarbie ziemeļi… mēs esam sīksti… nu KĀRKLI

 5. Merķele šos tūristus tomēr pasūtija….gribējās jau sapņu zemi, kur nav jāstrādā, dod dzīvokli un EUR400 par “skaistām”acīm….ko , tagad? Nāksies dzīvot cara laika “maskačkas” koka būdās ar ērtībām pagalmā, kā Latvijā daudzi iezemieši spiesti dzīvot, vai arī doties mājās.

 6. Deportēs atpakaļ uz Latviju?Kādēļ ne atpakaļ no kurienes te ieradās?

 7. Aizbraukušos un atgriezušos vajag deportēt. Tad zinās, ka vi nu jāpaliek vai nav jāatgriežas

 8. nabaga cilvēki tika piešmaukti. neticu, ka PIRMS VIŅUS VEST ŠURP, Latvijas puse viņiem pastāstīja, cik nabadzīgi dzīvo lielākā daļa tās pavalstnieku, KA ALGAS IR TĀDAS, PAR KO NEVAR IZDZĪVOT, KA VESELĪBAS APRŪPES FAKTISKI NAV, VAI IR DĀRGA. KUR NU RUNĀT PAR MĀJOKLI RĪGĀ….ŽĒL TO CILVĒKU, VALSTS RĪKOJAS PRET VIŅIEM TIKPAT NEGODĪGI, KĀ PRET SAVĒJIEM.

  • VIENA NETAISNĪBA VISIEM !!

  • viņi tika jau tajā brīdī,kad kāds viņiem stāstīja,ka vajag tik doties uz Eiropu,tur jau viņus ar nepacietību gaida gan māja,gan mašīna,gan 100 eiro dienā.Eiropieši tā vien domā,kur likt tukšos dzīvokļus un liekās mašīnas,nemaz nerunājot par naudu,kuru nesaprot kā iztērēt bez nelegāli robežai pārkļuvušo palīdzības.Tie,kuri to stāstīja, savu naudiņu saņēma,par pārējo viņiem nekādas atbildības nav.Junkers un Merkele sasēdināja Eiropas nabagiem uz kakla miljonus liekēžu un potenciālo teroristu.

Draugiem Facebook Twitter Google+