Mobilā versija
+22.9°C
Marta, Dita, Dite
Ceturtdiena, 27. jūlijs, 2017
3. februāris, 2016
Drukāt

Liepājas teātris viesojas Saldus muzejā ar izrāžu tērpiem un to skicēm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 5. februāra līdz 31.martam J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā izstāde “Tērpu pirmizrāde”, kas tapusi sadarbībā ar Liepājas teātri un kurā skatāmi tērpi no dažādām Liepājas teātra izrādēm, LA.lv uzzināja muzejā.

Aizraujošā izstāde ļauj pietuvoties teātra noslēpumam un maģijai, sajust materiālu, faktūru, krāsu, kas parasti no skatītāja krēsla zālē tikai nojaušama.

Izstādei atlasīti pavisam 18 tērpi no dažādām izrādēm – “Sprīdītis”, “Minhauzena precības”, “Lielais Getsbijs”, “Lukrēcija Bordžija” u.c.

Krāšņos teātra tērpus iecerējušas un skicējušas mākslinieces Ilze Vītoliņa, Liene Rolšteina, Zigrīda Atāle, un izstāde piedāvā atklāt, kā iecere pārtapusi reālā tērpā un kā tas sadzīvojis ar tērpa nesēju – aktieri.

Sadarbība starp Liepājas teātri un J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeju notiek pirmo reizi.

Pievienot komentāru

Mecenāts Zuzāns: Sirdsapziņas pārmetumu man nav!No sestdienas, 29. jūlija, līdz 17. septembrim Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja galvenajā ēkā būs aplūkojama mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas izstāde "TOP no top", kas piedāvās Latvijas mākslas pārskatu neierastā interpretācijā, uzsverot privāto aspektu.
Draugiem Facebook Twitter Google+