×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. aprīlis, 2012
Drukāt

Maskavā policija aizturējusi vairākus desmitus opozīcijas aktīvistu

Maskavā 1.aprīlī policija slēgusi Sarkano laukumu, kur opozīcijas kustība “Par godīgām vēlēšanām” bija plānojusi sarīkot protesta akciju “Baltais laukums”, turklāt likumsargi arī aizturējuši vairākus desmitus aktīvistu, kas aizliegumam par spīti protestu plānus tomēr mēģināja īstenot.

Atbilstoši policijas ziņām aizturēti 55 aktīvisti, savukārt tīmekļa projekts “OVD-Info” vēsta, ka apcietināti ir 85 cilvēki. Aizturēto vidū ir arī telekanāla “Doždj” un laikraksta “Vedomosti” žurnālisti.

Atbilstoši organizatoru iecerei akcijas gaitā pār laukumu būtu pārgājuši aktīvisti ar “baltās” protestu kustības simboliku – pie apģērba piespraustām baltām lentām vai baltiem baloniem. Šādi aktīvisti bija ieplānojuši protestēt pret to, ka policija ik nedēļu Sarkanajā laukumā aiztur cilvēkus, kam pie apģērba piesprausta balta lenta.

Kaut arī jau dienas pirmajā pusē bija skaidrs, ka laukums bija slēgts, akcijas organizatori aicināja savus atbalstītājus pulcēties netālu no plānotās protestu vietas. Tīmekļa videomateriālos redzams, kā aktīvisti pie slēgtajiem Sarkanā laukuma vārtiem iet riņķa dejā un skandina – “Ver vaļā!”. Aktīvistu aizturēšana nav sākusies uzreiz, bet gan kādas divas stundas pēc cilvēku pulcēšanās sākuma.

Nav zināms, cik daudz cilvēku galu galā piedalījās akcijā, tomēr, spriežot pēc tīmeklī redzamajiem foto un video materiāliem, pie slēgtajiem Augšāmcelšanās vārtiem, pa kuriem citkārt var nokļūt Sarkanajā laukumā, sapulcējušies 100 līdz 200 cilvēku.

Skaidrojot aktīvistu aizturēšanas iemeslus, policijā norādīja: “Viņi izsauca lozungus, kā arī mēģināja atbīdīt nožogojumu un nokļūt Sarkanajā laukumā, kur piekļuve atbilstoši Federālā Apsardzes dienesta rīkojumam uz laiku bija ierobežota.”

Sociālajā tīklā “Facebook” nodomu piedalīties akcijā bija apliecinājuši teju 4000 cilvēku.

Oficiāli laukuma slēgšanas iemesli netika izklāstīti, vien zināms, ka skaļruņos, kas uzstādīti pie Sarkanā laukuma, izskanējis paziņojums, ka laukums slēgts “sakarā ar nelikumīgas akcijas īstenošanu”, tviterī paziņoja kustība “Par godīgām vēlēšanām”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+