×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. februāris, 2016
Drukāt

“Maxima” pārsūdz sev nelabvēlīgo spriedumu Zolitūdes traģēdijas lietā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ziedi un svecītes Zolitūdes traģēdijas vietā, kur lielveikalā "Maxima", sabrūkot jumta konstrukcijām, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, tostarp arī paši glābēji.

SIA „Maxima Latvija” apelācijas kārtībā pārsūdzējusi Rīgas apgabaltiesas pirmās instances 21.decembra spriedumu pirmajā civillietā, kas tiek izskatīta saistībā ar Zolitūdes traģēdiju, informēja uzņēmuma pārstāvis Jānis Beseris.

“Uzņēmums uzskata, ka pirmās instances tiesa  spriedumā nav ņēmusi vērā objektīvus lietas faktiskos apstākļus un pierādījumus, kā arī pieļāvusi būtiskas kļūdas, kuru rezultātā pieņemts prettiesisks spriedums, “ skaidro Beseris.

Jau vēstīts, ka pagājušā gada beigās Rīgas apgabaltiesa vienā no daudzajām tiesā aizsāktajām Zolitūdes traģēdijas civillietām par labu diviem cietušajiem piedzina 300 000 eiro. Šis bija pirmais spriedums, jo līdzīgu civillietu iztiesāšanas turpinās vēl citās Latvijas tiesās.

Tiesa iepriekš noraidīja pieteikumu apķīlāt SIA “Maxima Latvija” kustamo mantu – tiesā tika lūgts apķīlāt “Maxima” kustamo mantu viena miljona eiro apmērā. Savukārt vēl iepriekš tiesa lēma apķīlāt “Tineo” un “Homburg Zolitude” kustamo mantu. Tiesa noteica, ka prasības nodrošinājums sniedzas līdz 85 372 eiro.

Tāpat lietā tika pieteikts lūgums kā trešās personas pieaicināt iepriekšējos atbildētājus – būvnieku “Re&Re”, Rīgas domi, arhitektu firmu “Kubs” un “HND Grupu” -, pret kuriem tiesvedība septembrī tika izbeigta, un Rīgas apgabaltiesa šo lūgumu apmierināja. Līdz ar to prasība tika uzturēta pret “Maxima Latvija”, “Homburg Zolitude” un “Tineo”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. MAXIMA cenšas apsūdzību padarīt par FARSU ,Rezultātā kompensācija būs -1000 Eiras VISS ! AKo tauta ? Tauta ar EIRIŅU aktīvi atbalsts NOZIEDZINIEKU ikdienā !

Draugiem Facebook Twitter Google+