Basketbols

Mejeris devies Valtera pēdās 0

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas izlases basketbolists Mareks Mejeris parakstījis četru gadu līgumu ar Spānijas augstākās ACB līgas komandu Madrides “Fuenlabrada”.

 

Spānija 21 gadu vecajam un 2,08 m garajam Mejerim nav sveša zeme, jo tajā viņš divas basketbola sezonas aizvadījis pirmās jeb “LEB Gold” līgas komandā Riohas “Knet”, iepriekšējā sezonā 26 mačos gūstot vidēji 9,5 punktus un 5,2 bumbas zem groziem. Bet šovasar Marekam līgumu piedāvāja ACB līgā, ko uzskata par spēcīgāko Eiropā. “Fuenlabrada” galvenais treneris Ferans Lopess viņu nosaucis par neslīpētu dimantu – ļoti talantīgu, atlētisku un kustīgu spēlētāju. Mejeris nebūs pirmais latvietis šajā Madrides komandā, ko par savējo vēl nesen sauca Kristaps Valters, viņsezon tajā debitēja arī Rolands Šmits. Pavasarī “Fuenlabrada” ACB līgā finišēja 14. vietā starp 18 komandām.

Piedāvājumu spēlēt Spānijā saņēma vēl viens Latvijas izlases kandidāts – Jānis Bērziņš, kurš šogad kopā ar BK “Valmiera” izcīnīja bronzas medaļu Latvijas basketbola līgas (LBL) čempionātā un Latvijas U20 izlasē – sudrabu Eiropas čempionātā. Viņu savā īpašumā vēlējās dabūt Barselonas “Regal”, arī ACB līgas klubs. Tomēr Bērziņš, apsvēris visus “par” un “pret”, nolēma palikt dzimtenē un pagarināt līgumu ar Latvijas čempionvienību “VEF Rīga”, kas iepriekšējā sezonā viņu bija izīrējusi valmieriešiem. LBL bronzas komandu atstājuši vēl divi spēlētāji. “VEF Rīgai” pievienojies arī Viktors Iļjins (2,12 m, 22 g), tiesa, pagaidām uz pārbaudes laiku līdz 3. septembrim. Artjoms Butjankovs (2,05 m, 22 g) uz trim gadiem noslēdzis līgumu ar BK “Ventspils”, kas vakar pirmo pārbaudes spēli pirms nākamās sezonas aizvadīja Liepājā pret Kārļa Muižnieka trenēto Ukrainas komandu “Himik” no Južnijas.

 

LA.lv