Sports
Ziemas sports

Melbārdis: Salīdzinot ar pagājušo gadu jūtos ļoti labi 0

Oskars Melbārdis (pa kreisi) un Daumants Dreiškens foto: LBSF

Latvijas bobslejisti šodien devās uz Ziemeļameriku, kur risināsies pirmie trīs Pasaules kausa posmi. Mūsu labākais pilots Oskars Melbārdis olimpiskās sezonas priekšvakarā atzīst, ka jūtas daudz labāk nekā pirms gada, izlasei sarūpēta konkurētspējīga tehnika un tas ļauj cerīgi lūkoties Phjončhanas virzienā.

Pagājušā gada augustā Soču olimpisko spēļu vicečempionam Melbārdim tika veikta muguras operācija, kuras dēļ nācās izlaist sezonas pirmo pusi. Šovasar veselības problēmas nav likušas sevi manīt: “Jūtos labi, katrā ziņā salīdzinot ar pagājušo gadu ir ļoti labi. Varbūt fiziskie rādītāji nav tik augsti kā pirms diviem, trim gadiem, bet laika gaitā esmu sapratis, kad vajag iegūt optimālo formu. Mans mērķis nav starta rekordus stumt pirmajā posmā. Protams, ja izdosies – super, taču neko nesasteidzu.”

Kāds ir mērķis pirmajos posmos Ziemeļamerikā?

Grūti spriest, ilgi neesmu tur braucis – pagājušajā gadā nestartēju, gadu iepriekš arī muguras dēļ nedabūju tajās trasēs īsti pabraukt. Ir gājis dažādi – gan labi, gan slikti. Jāmēģina turēties labāko grupā, bet galvenais, lai nav kritieni. Uz ASV aizsūtīts jaunais “Wallner” divnieks un vecais četrinieks, ar ko startēju visas iepriekšējās sezonas, bet interesanti, ka tas vēl nav bijis Ziemeļamerikas trasēs. Šobrīd vēl nevar zināt, vai ar šīm kamanām braukšu arī olimpiskajās spēlēs. Tāpēc aizvedām, lai varētu salīdzināt ar Oskara Ķibermaņa un Uģa Žaļima tehniku. Rezultāti nometnē Lillehammerē bija blīvi, kas nozīmē, ka jaunais bobs jau ir gana ātrs, lai gan saņēmām to uzreiz no rūpnīcas un nekādus uzlabojumus uz vietas nebija iespēju veikt. Tagad varēsim kaut ko pamainīt un padarīt ātrāku.

Tava stūmēja Arvja Vilkastes izkrišana traumas dēļ ir liels mīnuss?

Protams, gadu gaitā esam sastrādājušies, bet bez traumām neiztikt. Pirms gada stūmēji bija situācijā, ka nebija, kas brauc priekšā. Pamainīsies vīri un redzēsim, kā būs. Cerams, ka Arvis izārstēsies, jo fiziskie rādītāji viņam ir labi.

Pilotu starpā iekšējo konkurenci jūti? Cik saprotu, tad garantēta vieta olimpiskajās spēlēs nav nevienam no jums.

Ir liela konkurence. Es pat teiktu, ka nav iedalījums – pirmais pilots, otrais un trešais. Esam trīs. Nav tehnikas atšķirības, kas agrāk bija ļoti izteikti un varbūt tāpēc pirms dažiem gadiem mana ekipāža bija labāka. Tad nebija tik daudz līdzekļu, lai nodrošinātu labu tehniku otrajam un trešajam pilotam. Šobrīd visi četrinieki ir līdzīgi. Braucām, mainījāmies un visi bija ātri, tā kā grūti teikt, kurš būs līderis šosezon. Tagad visi sēžam un esam čomi, bet trasē – konkurenti, ar kuriem jācīnās. Labi, ir papildus motivācija.

Iepriekš izteicies, ka šī varētu būt tava pēdējā sezona. Esi pieņēmis lēmumu par nākotni vai atstāsi to uz pavasari?

Ir par to pārdomas, bet tagad koncentrējos uz sezonu un olimpiskajām spēlēm. Lēmuma pieņemšanā daudz ko noteiks veselība un tas, kā fiziski jutīšos sezonas laikā.

LA.lv