×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. decembris, 2012
Drukāt

Monti plāno atkāpties no Itālijas premjerministra amata

mariomontis

Itālijas premjerministrs Mario Monti (attēlā) paziņojis, ka plāno atkāpties no premjera amata, informēja amatpersonas. Monti vairs “neuzskata par iespējamu turpināt savu mandātu un rezultātā darīja zināmu savu nolūku iesniegt atlūgumu,” teikts Itālijas prezidenta Džordžo Napolitāno biroja 8.decembrī izdotajā paziņojumā.

Bet pirms atkāpšanās premjers cer panākt viņa valdības virzītā budžeta apstiprināšanu.

Īsi pirms Monti paziņojuma par plāniem atkāpties no amata, par atgriešanos politikā paziņoja Itālijas bijušais premjers Silvio Berluskoni.

Viņš apstiprināja, ka nākamgad kandidēs uz premjerministra amatu.

Jau ziņots, ka Berluskoni savulaik izveidotās Tautas brīvības partijas (PDL) frakcija ceturtdien parlamentā atturējās uzticības balsojumos Monti vadītajai tehnokrātu valdībai.

Lai gan Monti valdība balsojumus abās parlamenta palātās izturēja, PDL rīcība izraisīja jaunu nedrošību par Itālijas stabilitāti un satrauca investorus.

Intervijā laikrakstam “Corriere della Sera” Monti 9.decembrī paskaidroja, ka lēmumu par atkāpšanos viņu pamudinājis pieņemt PDL likumdevēju spertais solis. PDL līderis Andželino Alfano, uzrunājot parlamentu, paziņoja, ka Itālija nokļuvusi sliktākā ekonomiskajā situācijā, nekā pirms Monti stāšanās premjera amatā, norādot, ka valsts parādsaistības, bezdarbs un nodokļi ir pieauguši, bet ekonomika sarukusi.

“Mani šie vārdi dziļi sāpināja,” atzina Monti.

Gaidāms, ka jaunais budžets tiks apstiprināts vēl līdz šī gada beigām. Pēc valdības atkāpšanās parlamenta vēlēšanas būs jānoorganizē ne vēlāk kā pēc 70 dienām, bet ne agrāk kā pēc 45 dienām. Tas nozīmē, ka vēlēšanas varētu notikt jau februārī.

Pašreizējā parlamenta mandāts beidzas aprīlī.

Visas aptaujas pēdējā laikā liecina, ka parlamenta vēlēšanās uzvarēs šobrīd opozīcijā esošā kreisi centriskā Demokrātiskā partija, kuru vada bijušais komunists Pjērs Luidži Bersani.

Savukārt PDL tiek prognozēta otrā vai trešā vieta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+