Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
17. septembris, 2015
Drukāt

Nākamās nedēļas nogalē Dzejas dienas Rozentāla un Blaumaņa muzejā

blaumanis_280120132

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs 26. septembrī aicina uz Rūdolfa Blaumaņa Dzejas dienām, aģentūrai BNS pavēstīja Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Zobena.

Latvijā septembris ir Dzejas dienu mēnesis, bet 1908. gada 4. septembrī Somijā, Takaharju sanatorijā, noslēdzās Blaumaņa 45 gadus īsais mūžs.

Interesenti plkst.12 tiks gaidīti Merķeļa un Arhitektu ielas stūrī, lai no vietas, kur atradās kādreizējā laikraksta “Latvija” redakcija, dotos cauri Vērmanes dārzam, pa Elizabetes ielu uz Blaumaņa pēdējo dzīves vietu Rīgā – pie Jaņa Rozentāla, Alberta ielā 12–9, kur, pārlapojot Kārļa Dziļlejas 1948.gadā sarakstītos biogrāfiskos tēlojumus par Blaumani, būs iespēja pasekot viņa atmiņu uzplaiksnījumiem – notikumiem, sastaptajiem cilvēkiem, rakstītajiem dzejoļiem.

Noslēgumā paredzēta ziedu nolikšana pie Blaumaņa pieminekļa iepretī Bastejkalnam.

Rakstnieks ar tirdzniecībā specializētas apriņķa skolas diplomu, bez augstākās humanitārās izglītības, kurš patstāvīgi apguvis dažādu tautu un laiku literatūru, bijis oriģināls, daudzveidīgs prozaiķis un dramaturgs, reti tiek pieminēts kā dzejnieks, kaut viņa dzejas pūrā un lielisko atdzejojumu vidū ir daudz visaugstākās raudzes mākslas darbu – mīlas un dabas lirika, humoristiski panti, satīra.

Pievienot komentāru

Divi Dailes grandi. Spēlmaņu nakts balva par mūža ieguldījumu - Dreģei un Strengam23. novembrī "Spēlmaņu nakts" balvu par Mūža ieguldījumu saņems Dailes teātra aktieri Juris Strenga un Olga Dreģe.
Draugiem Facebook Twitter Google+