×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2012
Drukāt

Neatkarīgie deputāti neapmierināti ar budžeta grozījumiem

Foto-LETAFoto-LETA

Neatkarīgie deputāti ir neapmierināti ar 2012.gada budžeta grozījumiem un sagaida, ka koalīcijas partiju pārstāvji tiksies ar viņiem, lai izskaidrotu, kāpēc ir tik liela steidzamība sadalīt līdzekļus un kāpēc finansējums tiek prasīts, sacīja neatkarīgā deputāte un biedrības “Brīvie demokrāti” valdes priekšsēdētāja Elīna Siliņa.

Viņa atzina, ka neatkarīgie deputāti paši palaida garām budžeta grozījumu līdzšinējo tapšanas procesu, jo viņiem valdībā nav ministru, kas ļautu iegūt informāciju par notiekošo. Neatkarīgie deputāti 9.jūlijā tika informēti, ka “nauda jau ir sadalīta”. Siliņa ir arī “šokēta par vienprātību, ar kādu tiek dalīti līdzekļi”.

Viņa ir uzaicināta šodien no plkst.14 apmeklēt valdības sēdi, lai sekotu līdzi izpildvaras lēmumiem attiecībā uz budžeta grozījumiem. Siliņa sagaida, ka katras koalīcijas partijas pārstāvji atsevišķā sarunā ar neatkarīgajiem deputātiem sniegs informāciju par savu ministriju pieprasītajiem budžeta grozījumiem un ka līdz balsojumam Saeimā “viss izkristalizēsies”.

Kā iepriekš aģentūru LETA informēja neatkarīgo deputātu jeb biedrības “Brīvie demokrāti” pārstāve Ginta Šveicere, budžeta pieprasījums esošajā situācijā nav atbalstāms, jo ministriju papildu budžeta pieprasījums esošajā situācijā ir nepieņemams un izšķērdīgs.

“Mēs nevaram atbalstīt esošos ministriju prasījumus un tādējādi arī budžeta grozījumus vairāku iemelsu dēļ. Pirmkārt, nav detalizēti izskaidrota šo papildu izdevumu pamatotība nedz no Finanšu ministrijas, nedz pārējo ministriju puses. Mēs nevaram atbalstīt grozījumus, par kuriem neesam informēti un neesam diskutējuši,” norāda “Brīvo demokrātu” valdes priekšsēdētāja, piebilstot, ka īsti nav skaidrības, kāpēc liela daļa prasījumu ir iesniegta tieši tagad, lielā steidzamībā.

Otrkārt, “Brīvie demokrāti” piekrīt premjera Valda Dombrovska (V) pozīcijai, ka ministrijas pārāk ātri ir iemācījušās atkal nelietderīgi tērēt naudu – cita starpā ministriju prasījumos redzamas tādas pozīcijas kā mēbeļu iegāde, nelietderīgu pasākumu rīkošana un līdzīgi pieprasījumi. “Tā vien šķiet, ka ministriju pārstāvji līdz galam nesaprot vai arī nevēlas saprast, ka valsts vēl pilnībā nav atkopusies no ekonomiskās krīzes sekām, un ātri atgriezušās pie trekno gadu “prioritātēm”,” skaidro Siliņa.

Viņa norāda, ka ir atbalstāmi prasījumi atsevišķās pozīcijās Kultūras ministrijai (piemēram, dziesmu un deju svētku organizēšana), integrācijai, valodas apguvei, demogrāfijas veicināšanas pasākumiem (tai skaitā reemigrācijai), sportam, kā arī ceļu kapitālremontiem.

“Brīvie demokrāti” aicina pārējos koalīcijas partnerus rūpīgi diskutēt un analizēt ministriju prasību pamatotību. “Tiešām nav skaidrs, kāda mums īsti bija jēga apstiprināt Fiskālās disciplīnas likumu, ja jau pie pirmās izdevības ministrijas ir aizmirsušas visas apņemšanās?” neizpratnē ir Saeimas deputāte Siliņa.

“Ir virkne jautājumu, kuros mēs konceptuāli piekrītam, tomēr nepieciešams dziļāks ministriju skaidrojums,” piebilst “Brīvo demokrātu” valdes loceklis un neatkarīgais deputāts Viktors Valainis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+