×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Nesaprotu… Kā motivēt bērnus mācīties?

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Arī šolaik diemžēl ne vienmēr tie, kas beidz augstskolu, pelna vairāk par tiem, kas to nebeidz. Piemēram, trīs pasaules vadošās tehnoloģiju firmas radījuši cilvēki bez augstākās izglītības: “Microsoft” – Bils Geitss, “Apple” – Stīvs Džobss, “Dell” – Maikls Dells. Šādi piemēri atrodami ikvienā nozarē. Daudzi miljonāri savu bagātību spējuši iegūt bez izglītības.

Pasaule sagriezusies kājām gaisā – pazīstu skolotājus, kas sava atvaļinājuma laikā strādā melno darbu pie bijušajiem skolēniem, tagad veiksmīgiem uzņēmējiem, kas reiz mācījās uz vārgiem trijniekiem. Ko viņiem ieteikt saviem audzēkņiem – mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties? Jūs teiksiet – nauda dzīvē nav galvenais! Jā, piekrītu. Bet dzīves īstās pamatvērtības – mīlestība, ģimene, bērni, drošība, veselība un arī pati dzīvība – tāpat nav garantētas tiem, kas pabeigs augstskolu.

Tad kāpēc jāmācās? Kāds atbildēs: lai dzīvē vairāk sasniegtu. Lai paplašinātu savu redzesloku. Lai vecumgalā varētu sarunāties ar gudru cilvēku – sevi pašu. Un viņam būs taisnība, jo kaut ko nedarīt mēs paspēsim vienmēr.

Pazīstu skolotāju, kura savu audzināmo devīto klasi aizveda nevis uz teātri vai koncertu, bet uz Rīgas Centrāltirgus zivju paviljonu. Viņa tur bija pamanījusi vairākus jaunus puišus, kuri uzreiz pēc skolas beigšanas stājušies darbā – ar nosalušām rokām no ledainā ūdens cēla ārā zivis, tās sadalīja un pārdeva pircējiem. Un tā katru dienu. Vai šādu jūs iztēlojaties savu turpmāko dzīvi? – viņa jautāja audzēkņiem. Jo ne visi saprot, ka daži veiksmīgo miljonāru piemēri vēl nenozīmē, ka tā ir sistēma. Galvenais, ka skolotāja saviem audzēkņiem nemitīgi mācīja saprast dzīvi. Bet par to jau pedagogiem nemaksā. Maksā par konkrēta mācību priekšmeta iemācīšanu. Tad kur gan doties apgūt dzīvi, ja arī vecākiem nav laika saviem bērniem paskaidrot, kas īsti ir vērtības un kāpēc mācīties ir vērts?

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+