Ekonomika
Darbs

Latvijā ir zemākais nodarbināto iedzīvotāju īpatsvars starp Baltijas valstīm2


Foto – LETA
Foto – LETA
Foto-LETA

Latvijā šogad otrajā ceturksnī bija nodarbināti 909,6 tūkstoši jeb 64,4% iedzīvotāju, kas ir par 1,8 procentpunktiem vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā un par 0,9 procentpunktiem vairāk nekā ceturksni iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.

Vienlaikus nodarbināto iedzīvotāju skaits gada laikā audzis par 17,9 tūkstošiem, bet salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni – par 11,6 tūkstošiem.

Statistikas pārvaldē atzīmēja, lai gan kopš 2012.gada ceturtā ceturkšņa nodarbinātības līmenis Latvijā ir pārsniedzis Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidējo līmeni, šogad otrajā ceturksnī tas bija zemākais starp Baltijas valstīm – Igaunijā nodarbinātības līmenis bija 68,2%, bet Lietuvā – 64,8%.

2018.gada otrajā ceturksnī nodarbinātības līmenis jauniešiem jeb iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 24 gadiem, bija 33,8%, kas ir par diviem procentpunktiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Nodarbināti bija 59 tūkstoši jauniešu.

Šogad otrajā ceturksnī pamatdarbā nodarbinātie nedēļā nostrādāja vidēji 38,4 stundas, kas ir par 0,7 stundām vairāk nekā šajā periodā gadu iepriekš.

Darbaspēka apsekojumā par ekonomisko aktivitāti šogad otrajā ceturksnī piedalījās četri tūkstoši mājsaimniecību, kurās aptaujāja septiņus tūkstošus iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

LA.lv